Бања Лука Опен 2017 (BiH)

Знак пливачког клуба "Olymp", организатора такмичења и линк на њихову званичну страницу10. Mеђународни пливачки митинг
„Бања Лука Open 2017“

у FINA и LEN календару, квалификациони митинг са Свјетско првенство
„Budapest 2017“ и Олимпијске игре младих 2018 Buenos Aires

ОРГАНИЗАТОР: Пливачки клуб ‘’OLYMP’’ Бања Лука , контакт: +387-65-528-599 (Жељко Панић), е-пошта: banjalukaopen@gmail.com, web страница: www.pkolymp.com,
ДАТУМ: Субота 27./28.05.2017. године,
МЈЕСТО: Бања Лука, Градски олимпијски базен, Бељка Млађеновића бб,
БАЗЕН: Градски затворени олимпијски базен димензија 50m × 25m, температура воде 26,4°C. Ово такмичење се одржава у 50m-ском базену у 10 стаза. Поред олимпијског базена, налази се и 25m-ски базен са 5 стаза, 140cm дубине,
ЗАГРЕВАЊЕ: 25m-ски базен са 5 стаза, 140cm дубине.
МЈЕРЕЊЕ ВРЕМЕНА: Електронски – „Omega Electronics“, последња генерација стартних блокова,
СМЈЕШТАЈ: Све информације за  смјештај учесника можете добити на е-пошту: banjalukaopen@gmail.com,

КАТЕГОРИЈЕ
МУШКАРЦИ
ЖЕНЕ
Апсолутна Отворена   Апсолутна Отворена
М1 2000. /2001. Ж1 2002./2003.
М2 2002./2003. Ж2 2004/2005.
М3 2004. и млађи Ж3 2006. и млађе

ПРАВИЛА:
— Такмичење ће се одржати по правилима LEN и FINA, у складу са правилима Пливачког савеза Републике Српске и Пливачког савеза Босне и Херцеговине,
— У јутарњем дијелу пливају се квалификације за улазак у А и Б финале (А је отворена категорија, док су Б финала у категорији М1 и млађи, односно Ж1 и млађе),
— Финалне трке пливају се у 10 стаза (10 најбржих у А и 10 најбржих у Б финалу и то само у дисциплинама на 50m, 100m и 200m),
— У дисциплинама 400m мјешовито, 400m, 800m и 1500m у јутарњем делу пливају се лошије пријављена времена (максимално једна група по дисциплини), а у послијеподневном дијелу 10 најбоље пријављених времена и сви имају шансу да освоје медаљу,
— Дисциплине 400m, 800m, 1500m слободно, као и 400m мјешовито, пливају се у отвореној категорији и ниема додјела медаља у категоријама (јутарње трке),
— Пливачи-ице који се пласирају у А финале, а из категорија су М1 или Ж1 и млађи/е, могу освојити медаље и и у А и у Б финалу,
— Уколико буде више од планираних такмичара, у  квалификационом дијелу имаће приоритет наступа прве три групе (по дисциплини) које су најбоље пријављене,
— Медаље ће се дијелити након испливаних финалних трка,
— Такмичари имају право наступа у неограниченом броју дисциплина,
СТАРТНИНА: Стартнина за стране такмичаре износи 5 € по стару (за такмичаре ван BiH), док је за домаће такмичаре (из BiH) стартнина 5 КМ по старту. Сви учесници дужни су платити стартнину прије почетка такмичња. Стартнина се плаћа у канцеларији ПК „Olymp“, на спрату Градског олимпијског базена,
НАГРАДЕ:
— Медаље се дијеле свим такмичарима који се пласирају међу прва три најбоља у својој категорији,
— најбољи такмичар и такмичарка у свакој од категорија бодован FINA таблицом биће новчано награђени. Бодовање се врши на основу два најбоље испливана резултата на митингу,
Мушкарци:
— најбољи пливач у Апсолутној категорији – 300 € + поклон организатора,
— најбољи пливач у М1 категорији – поклон организатора,
— најбољи пливач у М2 категорији – поклон организатора,
— најбољи пливач у М3 категорији – поклон организатора,
Жене:
— најбоља пливачица у Апсолутној категорији – 300 € + поклон организатора,
— најбоља пливачица у Ж1 категорији – поклон организатора,
— најбоља пливачица у Ж2 категорији – поклон организатора,
— најбоља пливачица у Ж3 категорији – поклон организатора,
ОСИГУРАЊЕ: Сваки учесник одговоран је за своје здравствено стање и организатор не преузима одговорност уколико дође до повреда или других промјена
здравственог стања учесника,
ПРИЈАВЕ: Послати у документу за пријаву или на е-пошту организатора:
banjalukaopen@gmail.com и на е-пошту: gtsatelit@gmail.com ,
Пријава мора имати следеће податке:
— Име и презиме такмичара/такмичарке,
Година рођења,
— Пол,
— Назив пливачког клуба,
— Пријављени резултати (најбољи испливан)
Крајњи рок за слање пријава је 24.05.2017.године, 

ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
Субота (27.05.2017) Затворени олимпијски базен
ЈУТАРЊИ ДИО:
КВАЛИФИКАЦИЈЕ: За апсолутну категорију;
ДИРЕКТНО ФИНАЛЕ: М1/Ж1, М2/Ж2, М3/Ж3
Распливавање: 08:00 – 08:50
Почетак 09:00 (пливачи од 1 до 30) Почетак, послије 10:15 (остале групе)
1. 50m делфин 1. 50m делфин
2. 50m леђно 2. 50m леђно
3. 100m прсно 3. 100m прсно
4. 200m слободно 4. 200m слободно
5. 400m мјешовито
6. 200m делфин 6. 200m делфин
7. 200m леђно 7. 200m леђно
8. 50m слободно 8. 50m слободно
Почетак послије 12:00. Апсолутна категорија – 10 споријих пливача-ица
9. 800m слободно / Ж – спорије пливачице
10. 1500m слободно / М – спорији пливачи
ПОСЛИЈЕПОДНЕВНИ ДИО:
ФИНАЛЕ: За апсолутну категорију
Распливавање: до 16:40
Отварање: 16:45 до 17:00
Почетак: 17:00
11. 50m делфин „Б“ и „А“ финала
12. 50m леђно „Б“ и „А“ финала
13. 100m прсно „Б“ и „А“ финала
14. 200m слободно „Б“ и „А“ финала
15. 400m мјешовито „А“ финала
16. 200m делфин „Б“ и „А“ финала
17. 200m леђно „Б“ и „А“ финала
18. 50m слободно „Б“ и „А“ финала
Апсолутна категорија – 10 бржих пливача-ица
19. 800m слободно / Ж „А“ финала (бржа група)
20. 1500m слободно / М „А“ финала (бржа група)
 
Недјеља (28.05.2017) Затворени олимпијски базен
ЈУТАРЊИ ДИО:
КВАЛИФИКАЦИЈЕ: За апсолутну категорију;
ДИРЕКТНО ФИНАЛЕ: М1/Ж1, М2/Ж2, М3/Ж3
Распливавање: 08:00 – 08:50
Почетак 09:00 (пливачи од 1 до 30) Почетак, послије 10:45 (остале групе)
21. 400m слободно
22. 50m прсно 22. 50m прсно
23. 200m мјешовито 23. 200m мјешовито
24. 100m делфин 24. 100m делфин
25. 100m леђно 25. 100m леђно
26. 100m слободно 26. 100m слободно
27. 200m прсно 27. 200m прсно
Почетак послије 12:00. Апсолутна категорија – 10 споријих пливача-ица
28. 800m слободно / М – спорији пливачи
29. 1500m слободно / Ж – спорије пливачице
ПОСЛИЈЕПОДНЕВНИ ДИО:
ФИНАЛЕ: За апсолутну категорију
Распливавање: до 15:45
Почетак: 16:00
30. 400m слободно „А“ финала
31. 50m прсно „Б“ и „А“ финала
32. 200m мјешовито „Б“ и „А“ финала
33. 100m делфин „Б“ и „А“ финала
34. 100m леђно „Б“ и „А“ финала
35. 100m слободно „Б“ и „А“ финала
36. 200m прсно „Б“ и „А“ финала
Апсолутна категорија – 10 бржих пливача-ица
37. 800m слободно / М „А“ финала (бржа група)
38. 1500m слободно / Ж „А“ финала (бржа група)

ПРОПОЗИЦИЈЕ(BiH)
ПРОПОЗИЦИЈЕ(ENG)/PROPOSITION

Овај унос је објављен под Вести и означен са , , , , . Забележите сталну везу.

Затворено за коментаре.