Дубочица Open 2019 (SRB)

Знак пливачког клуба "Дубочица" и линк на њихову Facebook страницу
ДАТУМ: 16-17.02.2019.године, субота,    (English-https://translate.google.com/)
ОРГАНИЗАТОР: Пливачки клуб “Дубочица”, Булевар Ослобођења 92, Лесковац, е-пошта: dubocicaopen@gmail.com, Веб адреса: https://pkdubocica.com/
МЕСТО: Лесковац, Влајкова бб,
БАЗЕН: СРЦ “Дубочица”, затворени, 50m са 8 стаза, температура воде 26,8 оC, поред олимпијског базена, налази се и 33m-ски базен са 5 стаза, 120cm дубине,
МЕРЕЊЕ ВРЕМЕНА: електронско,
СМЕШТАЈ: Хотел Грош, Хотел Bell, Хотел ABC, Пансион Перла, Хотел Браћа Ђокић, Хотел Hayat S, …
ПРАВИЛА:
  • Такмичење ће се одржати по правилима LEN и FINA, а у складу са правилима ПСС-а,
  • У јутарњем делу пливају се квалификације за улазак у А финале (50 до 400m) и Б финале (50 и 100m),
  • У вечерњем делу пливају се Финалне трке А и Б финала за дисциплине 50 и 100m, а само А финала за дисциплине  преко 100m,
  • У дисциплинама 800m и 1500m слободно пливају се 16 набоље пријављених времена и сви имају шансу да освоје медаљу. Спорија група плива ујутру, а бржа група увече,
  • Дисциплине 800m и 1500m слободно, пливају се у отвореној категорији и нема додела медаља у млађим категоријама,
  • У случају великог броја пријављених такмичара, у квалификационом делу врховни судија задржава право измене распореда група. Тада ће приоритет наступа имати прве три групе (по дисциплини), које су најбоље пријављене, изузев у дисциплинама 800m и 1500m,
  • Медаље се деле након испливаних финалних трка, а у јутарњем делу медаље  ће узимати делегати за записничким столом,
  • Такмичари имају право наступа у неограниченом броју дисциплина,
  • Такмичење се бодује појединачно и екипно,

ПРИЈАВЕ: Пријаве послати најкасније до 13.02.2019. 26.04.2019. у Lenex формату на е-пошту: boki86nis@gmail.com,
СТАРТНИНА: 400,00 динара по старту за домаће и 4 € (EUR) за пливаче из иностранства.
Сви учесници су дужни платити стартнину пре почетка такмичења. Стартнина се плаћа у канцеларији Пливачког клуба “Дубочица”, у приземљу спортског центра или на текући рачун клуба: 275-10222159067-91,
НАГРАДЕ:
  • Медаље се деле свим такмичарима који се пласирају међу прва три у својој категорији, 
  • Пехари се деле такмичарима/такмичаркама који се по збиру 3 најбоље испливана резултата пласирају међу три најбоља у мушкој и женској конкуренцији, одвојено у наведеним категоријама,
БОДОВАЊЕ:
  • Бодују се 8 пливача и пливачица у апсолутној категорији из А финала, по систему 12, 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2 бода, 
  • Клубови су дужни да именују главног тренера који ће конкурисати за награду екипног победника
  • Појединачно бодовање – бодују се 3 најбоље испливане дисцплине по FINA таблицама, нако чега се проглашавају најбољи у својим узрасним и полним категоријама,
НОВЧАНЕ НАГРАДЕ:
Пливачи (појединачно)
Пливачице (појединачно)
1. место апсолутно – 250 €
1. место апсолутна 250 €
1. место А категорија – 100 €
1. место А категорија – 100 €
1. место Б категорија – 50 €
1. место Б категорија – 50 €


Тренери – екипно

1. Место у екипном пласману: 200 €
ОСИГУРАЊЕ: Сваки учесник одговоран је за своје ствари као и за здравствено стање, а организатор не преузима одговорност уколико дође до повреде или других промена здравственог стања учесника,
НАПОМЕНА: Такмичење се одржава према одредбама Закона о спорту и осталим законима и нормативним актима и спортским правилима ПСС. На сва питања која нису регулисана пропозицијама овог такмичења и/или Правилником за организацију пливачких такмичења и приредби, примењују се FINA правила,
КАТЕГОРИЈЕ
КАТ
МУШКИ
ЖЕНСКИ
АПС
АПСОЛУТНО
АПСОЛУТНО
А
2003/2004.
2004/2005
Б
2005/2006.
2006/2007.
В
2007/2008.
2008/2009.
Г
2009.
2010.
Д
2010. и млађи
2011- и млађе
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
Јутарњи део – 16.02.2019 КВАЛ. Послеподневни део – ФИНАЛА
Распливавање: 08:00 – 08:50
Распливавање: 16:00 – 16:50
Почетак такмичења: 09:00
Почетак такмичења: 17:00
РБ
ДУЖ
ДИСЦИПЛИНА
РБ
ДУЖ
ДИСЦИПЛИНА



10
800m
Слободно АПС
1
50m
Делфин АБВГД
11
50m
Делфин А/Б
2
400m
Мешовито АБВ
12
400m
Мешовито А
3
50m
Прсно АБВГД
13
50m
Прсно А/Б
4
100m
Слободно АБВГД
14
100m
Слободно А/Б
5
200m
Делфин АБВГ
15
200m
Делфин А
6
100m
Леђно АБВГД
16
100m
Леђно А/Б
7
400m
Слободно АБВ
17
400m
Слободно А
8
200m
Прсно АБВГ
18
200m
Прсно А
9
800m
Слободно АПС



Јутарњи део – 17.02.2019 КВАЛ.
Послеподневни део – ФИНАЛА
Распливавање: 08:00 – 08:50 Распливавање: 15:00 – 15:50
Почетак такмичења: 09:00 Почетак такмичења: 16:00
РБ
ДУЖ
ДИСЦИПЛИНА
РБ
ДУЖ
ДИСЦИПЛИНА



27
1500m
Слободно АПС
19
50m
Слободно АБВГД
28
50m
Слободно А/Б
20
100m
Делфин АБВГД
29
100m
Делфин А/Б
21
50m
Леђно АБВГД
30
50m
Леђно А/Б
22
200m
Слободно АБВГ
31
200m
Слободно А
23
100m
Прсно АБВГД
32
100m
Прсно А/Б
24
200m
Леђно АБВГ
33
200m
Леђно А
25
200m
Мешовито АБВГ
34
200m
Мешовито А
26
1500m
Слободно АПС



ПРОПОЗИЦИЈE(SRB)
PROPOSITION(ENG)

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.