Montenegro Open 2018 (MNE)

Link na zvaničnu stranicu Vaterpolo i plivačkog saveza Crne Gore
ORGANIZATOR: Vaterpolo i plivački savez Crne Gore, www.wpolo.me,    (English-https://translate.google.com/)
TEHNIČKI ORGANIZATOR: Media Sport,
MESTO: Podgorica Jug, ul. 19. decembra, Crna Gora, e-Pošta: pr@wpolo.me,
BAZEN: Olimpijski bazen “Morača”, Podgorica, Ivana Milutinovića BB, 81000 Podgorica, 50m sa 10 staza, pliva se u 50m / 8 staza,
DATUM: 07. / 08.07.2018.godine,
ROK ZA PRIJAVE: Nedelja, 01.07.2018.godine do 23.59 na e-Poštu: aca.rosic@gmail.com,
ROK ZA ODJAVE: Četvrtak, 05.07.2018. do 20.00 na e-Poštu: aca.rosic@gmail.com
STARTNINA: 5 € po startu,
BROJ STARTOVA: Neograniče broj disciplina po takmičaru, svaki klub može prijaviti samo jednu štafetu, štafeta se takmičei u Otvorenoj kategoriji (Apsolutno), 
MERENJE: Alge Electronic System, 
TEHNIČKI SASTANAK: Na bazenu, 06.07.2018, 20:00, 
AKREDITACIJE: Akreditacije za sve učesnike će se podeliti na Tehničkom sastanku i biće dostupne Takmičarskom odboru pre starta takmičenja,  

PROPOZICIJE TAKMIČENJA
KATEGORIJA MUŠKI ŽENSKI
A Apsolutno Apsolutno
B 2000. / 2001. 2002. i 2003.
C 2002. i 2003. 2004. i 2005.
D 2004. i 2005. 2006. i 2007.
E 2006. i 2007. 2008. i 2009.
F Studenti muški Studenti ženski
PROGRAM TAKMIČENJA
I DIO – Subota 07.07.2018. (KVALIFIKACIJE)
08.00 – Rasplivavanje – 09.00 – Prvi dio takmičenja
DISCIPLINA KATEGORIJE
1. 400m Slobodno – Muškarci Svi / All
2. 50m Slobodno – Žene Svi / All
3. 50m Prsno – Muškarci Svi / All
4. 200m Leđno – Žene Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
400m Slobodno Muškarci i 50m Slobodno – Žene
B, C, D, E
5. 200m Delfin – Muškarci Svi / All
6. 100m Delfin – Žene Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Prsno – Muškarci i 200m Leđno – Žene
B, C, D, E
7. 100m Slobodno – Muškarci Svi  / All
8. 200m Mješovito – Žene Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
200m Delfin – Muškarci i 100m Delfin – Žene
B, C, D, E
9. 50m Delfin – Muškarci Svi / All
10. 50m Leđno – Žene Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Slobodno – Muškarci i 200m Mješovito – Žene
B, C, D, E
11. 100m Leđno – Muškarci Svi / All
12. 100m Prsno – Žene Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Delfino – Muškarci i 50m Leđno – Žene
B, C, D, E
13. 200m Prsno – Muškarci Svi / All
14. 200m Slobodno – Žene Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Leđno – Muškarci i 100m Prsno – Žene
i 200m Prsno – Muškarci  i 200m Slobodno – Žene
B, C, D, E, F
PROGRAM TAKMIČENJA
II DIO – Subota 07.07.2018. (FINALA)
17.00 – Rasplivavanje – 17.40 – Svečano otvaranje  – 18.00 – Drugi dio takmičenja
DISCIPLINA KATEGORIJE
1. 400m Slobodno – Muškarci Finale – Apsolutno
2. 50m Slobodno – Žene Finale – Apsolutno
3. 50m Prsno – Muškarci Finale – Apsolutno
4. 200m Leđno – Žene Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
400m Slobodno Muškarci i 50m Slobodno – Žene
A
5. 200m Delfin – Muškarci Finale – Apsolutno
6. 100m Delfin – Žene Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Prsno – Muškarci i 200m Leđno – Žene
A
7. 100m Slobodno – Muškarci Finale – Apsolutno
8. 200m Mješovito – Žene Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
200m Delfin – Muškarci i 100m Delfin – Žene
A
9. 50m Delfin – Muškarci Finale – Apsolutno
10. 50m Leđno – Žene Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Slobodno – Muškarci i 200m Mješovito – Žene
A
11. 100m Leđno – Muškarci Finale – Apsolutno
12. 100m Prsno – Žene Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Delfino – Muškarci i 50m Leđno – Žene
A
13. 200m Prsno – Muškarci Finale – Apsolutno
14. 200m Slobodno – Žene Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Leđno – Muškarci i 100m Prsno – Žene
A
15. 4×100m Mješovito – Muškarci A – Apsolutno
16. 4×100m Mješovito – Žene A – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
i 200m Prsno – Muškarci i 200m Slobodno – Žene i 4×100m Mješovito – Muškarci i 4×100m Mješovito – Žene
A
PROGRAM TAKMIČENJA
III DIO – Nedjelja 08.07.2018. (KVALIFIKACIJE)
08.00 – Rasplivavanje – 09.00 – Treći dio takmičenja
DISCIPLINA KATEGORIJE
17. 400m Slobodno – Žene Svi / All
18. 50m Slobodno – Muškarci Svi / All
19. 50m Prsno – Žene Svi / All
20. 200m Leđno – Muškarci Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
400m Slobodno Žene i 50m Slobodno – Muškarci
B, C, D, E
21. 200m Delfin – Žene Svi / All
22. 100m Delfin – Muškarci Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Prsno – Žene i 200m Leđno – Muškarci
B, C, D, E
23. 100m Slobodno – Žene Svi / All
24. 200m Mješovito – Muškarci Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
200m Delfin – Žene i 100m Delfin – Muškarci
B, C, D, E
25. 50m Delfin – Žene Svi / All
26. 50m Leđno – Muškarci Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Slobodno – Žene i 200m Mješovito – Muškarci
B, C, D, E
27. 100m Leđno – Žene Svi / All
28. 100m Prsno – Muškarci Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Delfino – Žene i 50m Leđno – Muškarci
B, C, D, E
29. 200m Prsno – Žene Svi / All
30. 200m Slobodno – Muškarci Svi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Leđno – Žene i 100m Prsno – Muškarci
i 200m Prsno – Žene i 200m Slobodno – Muškarci
B, C, D, E, F
PROGRAM TAKMIČENJA
IV DIO – Nedjelja 08.07.2018. (FINALA)
17.00 – Rasplivavanje – 18.00 – Četvrti dio takmičenja
DISCIPLINA KATEGORIJE
17. 400m Slobodno – Žene Finale – Apsolutno
18. 50m Slobodno – Muškarci Finale – Apsolutno
19. 50m Prsno – Žene Finale – Apsolutno
20. 200m Leđno – Muškarci Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
400m Slobodno – Žene i 50m Slobodno – Muškarci
A
21. 200m Delfin – Žene  Finale – Apsolutno
22. 100m Delfin – Muškarci Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Prsno – Žene i 200m Leđno – Muškarci
A
23. 100m Slobodno – Žene Finale – Apsolutno
24. 200m Mješovito – Muškarci Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
200m Delfin – Žene i 100m Delfin – Muškarci
A
25. 50m Delfin – Žene Finale – Apsolutno
26. 50m Leđno – Muškarci Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Slobodno – Žene i 200m Mješovito – Muškarci
A
27. 100m Leđno – Žene Finale – Apsolutno
28. 100m Prsno – Muškarci Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE 
50m Delfino – Žene i 50m Leđno – Muškarci
A
29. 200m Prsno – Žene Finale – Apsolutno
30. 200m Slobodno – Muškarci Finale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Leđno – Žene i 100m Prsno – Muškarci
A
31. 4×100m Slobodno – Žene A – Apsolutno
32. 4×100m Slobodno – Muškarci A – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
i 200m Prsno – Žene i 200m Slobodno – Muškarci
i 4×100m Slobodno – Žene i 4×100m Slobodno – Muškarci
A
CEREMONIJA PROGLAŠENJA 5 NAJBOLJIH TAKMIČARA
I TAKMIČARKI U APSOLUTNOJ KONKURENCIJI

PRAVILA:
KVALIFIKACIJE: U prijepodnevnim djelovima programa se plivaju kvalifikacije. Broj grupa i raspored takmičara po grupama u svim individualnim disciplinama će se formirati u odnosu na nosioce grupa u skladu sa FINA (SW. 3.1). U slučaju da se u određenoj disciplini prijavi najviše 8 takmičara, umijesto kvalifikacija će se plivati direktno finale. Kategorina F pliva samo discipline 50m i 100m slobodno. U slučaju velikog broja prijavljenih takmičara i potencijalnog kašnjenja u odnosu na planiranu satnicu, vrhovni sudija ima pravo da odobri puštanje trka primenom “letećeg starta”, o čemu će biti odlučeno na sastanku delegata,
FINALA: Finala u svim individualnim disciplinama se plivaju u poslijepodnevnom dijelu takmičenja. 8 najbolje plasiranih takmičara iz kvalifikacija stiče pravo nastupa u finalu određene discipline, 
ODJAVA NASTUPA-FINALE: Odjave se vrše najkasnije 30 minuta po objavljivanju rezultata iz kvalifikacija,
DODJELE MEDALJA I NAGRADA: Medalje za B, C, D, E i F kategoriju će se dijeliti po završetku svih trka određene discipline u prijepodnevnim dijelovima takmičenja. Medalje za A kategoriju se dodjeljuju na osnovu rezultata iz finala u poslijepodnevnim djelovima takmičenja. Od osvajača medalja i nagrada se očekuje da se na dodjeli pojave na vrijeme i u adekvatnoj sportskoj opremi,
NAGRADE:

  • Tri prvoplasirana takmičara u svim individualnim disciplinama po kategoriji, odnosno tri prvoplasirane štafete, će biti nagrađeni medaljama,
  • Najboljih 5 takmčara i 5 takmičarki u apsolutnoj konkurenciji će biti nagrađeni novčanim nagradama. Kriterijum za određivanje najboljih takmičara je zbir FINA bodova iz dvije različite discipline. Po završetku takmičenja, takmičari u muškoj i ženskoj konkurenciji će biti nagrađeni novčano u sledećim iznosima:
  • 1. mjesto – 300 €
  • 2. mjesto – 250 €
  • 3. mjesto – 200 €
  • 4. mjesto – 150 €
  • 5. mjesto – 100 €

SMJEŠTAJ: Obratiti se na e-Poštu: pr@wpolo.me, imamo obezbeđen smještaj u Studentskom domu po popularnim cijenama od 17 € pun pansion (ograničen kapacitet) i ostatak u hotelu po 35 € pun pansion, neograničen kapacitet, molimo, javite se što pre,
PROPOZICIJE/PROPOSITION(ENG)
PRIJAVNI_LENEX/ENTRY_FILE
ONLAJL/ON-LINE