Banja Luka Open 2017 (BiH)

Znak plivačkog kluba "Olymp", organizatora takmičenja i link na njihovu zvaničnu stranicu10. Međunarodni plivački miting
“Banja Luka Open 2017”

u FINA i LEN kalendaru, kvalifikacioni miting sa Svjetsko prvenstvo
“Budapest 2017” i Olimpijske igre mladih 2018 Buenos Aires

ORGANIZATOR: Plivački klub ‘’OLYMP’’ Banja Luka , kontakt: +387-65-528-599 (Željko Panić), e-pošta: banjalukaopen@gmail.com, web stranica: www.pkolymp.com,
DATUM: Subota 27./28.05.2017. godine,
MJESTO: Banja Luka, Gradski olimpijski bazen, Beljka Mlađenovića bb,
BAZEN: Gradski zatvoreni olimpijski bazen dimenzija 50m × 25m, temperatura vode 26,4°C. Ovo takmičenje se održava u 50m-skom bazenu u 10 staza. Pored olimpijskog bazena, nalazi se i 25m-ski bazen sa 5 staza, 140cm dubine,
ZAGREVANJE: 25m-ski bazen sa 5 staza, 140cm dubine.
MJERENJE VREMENA: Elektronski – “Omega Electronics”, poslednja generacija startnih blokova,
SMJEŠTAJ: Sve informacije za  smještaj učesnika možete dobiti na e-poštu: banjalukaopen@gmail.com,

KATEGORIJE
MUŠKARCI
ŽENE
Apsolutna Otvorena   Apsolutna Otvorena
M1 2000. /2001. Ž1 2002./2003.
M2 2002./2003. Ž2 2004/2005.
M3 2004. i mlađi Ž3 2006. i mlađe

PRAVILA:
— Takmičenje će se održati po pravilima LEN i FINA, u skladu sa pravilima Plivačkog saveza Republike Srpske i Plivačkog saveza Bosne i Hercegovine,
— U jutarnjem dijelu plivaju se kvalifikacije za ulazak u A i B finale (A je otvorena kategorija, dok su B finala u kategoriji M1 i mlađi, odnosno Ž1 i mlađe),
— Finalne trke plivaju se u 10 staza (10 najbržih u A i 10 najbržih u B finalu i to samo u disciplinama na 50m, 100m i 200m),
— U disciplinama 400m mješovito, 400m, 800m i 1500m u jutarnjem delu plivaju se lošije prijavljena vremena (maksimalno jedna grupa po disciplini), a u poslijepodnevnom dijelu 10 najbolje prijavljenih vremena i svi imaju šansu da osvoje medalju,
— Discipline 400m, 800m, 1500m slobodno, kao i 400m mješovito, plivaju se u otvorenoj kategoriji i niema dodjela medalja u kategorijama (jutarnje trke),
— Plivači-ice koji se plasiraju u A finale, a iz kategorija su M1 ili Ž1 i mlađi/e, mogu osvojiti medalje i i u A i u B finalu,
— Ukoliko bude više od planiranih takmičara, u  kvalifikacionom dijelu imaće prioritet nastupa prve tri grupe (po disciplini) koje su najbolje prijavljene,
— Medalje će se dijeliti nakon isplivanih finalnih trka,
— Takmičari imaju pravo nastupa u neograničenom broju disciplina,
STARTNINA: Startnina za strane takmičare iznosi 5 € po staru (za takmičare van BiH), dok je za domaće takmičare (iz BiH) startnina 5 KM po startu. Svi učesnici dužni su platiti startninu prije početka takmičnja. Startnina se plaća u kancelariji PK “Olymp”, na spratu Gradskog olimpijskog bazena,
NAGRADE:
— Medalje se dijele svim takmičarima koji se plasiraju među prva tri najbolja u svojoj kategoriji,
— najbolji takmičar i takmičarka u svakoj od kategorija bodovan FINA tablicom biće novčano nagrađeni. Bodovanje se vrši na osnovu dva najbolje isplivana rezultata na mitingu,
Muškarci:
— najbolji plivač u Apsolutnoj kategoriji – 300 € + poklon organizatora,
— najbolji plivač u M1 kategoriji – poklon organizatora,
— najbolji plivač u M2 kategoriji – poklon organizatora,
— najbolji plivač u M3 kategoriji – poklon organizatora,
Žene:
— najbolja plivačica u Apsolutnoj kategoriji – 300 € + poklon organizatora,
— najbolja plivačica u Ž1 kategoriji – poklon organizatora,
— najbolja plivačica u Ž2 kategoriji – poklon organizatora,
— najbolja plivačica u Ž3 kategoriji – poklon organizatora,
OSIGURANJE: Svaki učesnik odgovoran je za svoje zdravstveno stanje i organizator ne preuzima odgovornost ukoliko dođe do povreda ili drugih promjena
zdravstvenog stanja učesnika,
PRIJAVE: Poslati u dokumentu za prijavu ili na e-poštu organizatora:
banjalukaopen@gmail.com i na e-poštu: gtsatelit@gmail.com ,
Prijava mora imati sledeće podatke:
— Ime i prezime takmičara/takmičarke,
Godina rođenja,
— Pol,
— Naziv plivačkog kluba,
— Prijavljeni rezultati (najbolji isplivan)
Krajnji rok za slanje prijava je 24.05.2017.godine, 

PROGRAM TAKMIČENJA
Subota (27.05.2017) Zatvoreni olimpijski bazen
JUTARNJI DIO:
KVALIFIKACIJE: Za apsolutnu kategoriju;
DIREKTNO FINALE: M1/Ž1, M2/Ž2, M3/Ž3
Rasplivavanje: 08:00 – 08:50
Početak 09:00 (plivači od 1 do 30) Početak, poslije 10:15 (ostale grupe)
1. 50m delfin 1. 50m delfin
2. 50m leđno 2. 50m leđno
3. 100m prsno 3. 100m prsno
4. 200m slobodno 4. 200m slobodno
5. 400m mješovito
6. 200m delfin 6. 200m delfin
7. 200m leđno 7. 200m leđno
8. 50m slobodno 8. 50m slobodno
Početak poslije 12:00. Apsolutna kategorija – 10 sporijih plivača-ica
9. 800m slobodno / Ž – sporije plivačice
10. 1500m slobodno / M – sporiji plivači
POSLIJEPODNEVNI DIO:
FINALE: Za apsolutnu kategoriju
Rasplivavanje: do 16:40
Otvaranje: 16:45 do 17:00
Početak: 17:00
11. 50m delfin “B” i “A” finala
12. 50m leđno “B” i “A” finala
13. 100m prsno “B” i “A” finala
14. 200m slobodno “B” i “A” finala
15. 400m mješovito “A” finala
16. 200m delfin “B” i “A” finala
17. 200m leđno “B” i “A” finala
18. 50m slobodno “B” i “A” finala
Apsolutna kategorija – 10 bržih plivača-ica
19. 800m slobodno / Ž “A” finala (brža grupa)
20. 1500m slobodno / M “A” finala (brža grupa)
 
Nedjelja (28.05.2017) Zatvoreni olimpijski bazen
JUTARNJI DIO:
KVALIFIKACIJE: Za apsolutnu kategoriju;
DIREKTNO FINALE: M1/Ž1, M2/Ž2, M3/Ž3
Rasplivavanje: 08:00 – 08:50
Početak 09:00 (plivači od 1 do 30) Početak, poslije 10:45 (ostale grupe)
21. 400m slobodno
22. 50m prsno 22. 50m prsno
23. 200m mješovito 23. 200m mješovito
24. 100m delfin 24. 100m delfin
25. 100m leđno 25. 100m leđno
26. 100m slobodno 26. 100m slobodno
27. 200m prsno 27. 200m prsno
Početak poslije 12:00. Apsolutna kategorija – 10 sporijih plivača-ica
28. 800m slobodno / M – sporiji plivači
29. 1500m slobodno / Ž – sporije plivačice
POSLIJEPODNEVNI DIO:
FINALE: Za apsolutnu kategoriju
Rasplivavanje: do 15:45
Početak: 16:00
30. 400m slobodno “A” finala
31. 50m prsno “B” i “A” finala
32. 200m mješovito “B” i “A” finala
33. 100m delfin “B” i “A” finala
34. 100m leđno “B” i “A” finala
35. 100m slobodno “B” i “A” finala
36. 200m prsno “B” i “A” finala
Apsolutna kategorija – 10 bržih plivača-ica
37. 800m slobodno / M “A” finala (brža grupa)
38. 1500m slobodno / Ž “A” finala (brža grupa)

PROPOZICIJE(BiH)
PROPOZICIJE(ENG)/PROPOSITION