Banja Luka Open 2018 (BiH)

ORGANIZATOR: Plivački klub ‘’OLYMP’’ Banja Luka , kontakt: +387-65-528-599 (Željko Panić), e-pošta: banjalukaopen@gmail.com,  web stranica: www.pkolymp.comENGLISH(translate.google.com)
DATUM: Subota 26./27.05.2018. godine,
MJESTO: 78 000 Banja Luka, Veljka Mlađenovića bb, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina,
BAZEN: Gradski zatvoreni olimpijski bazen “GOB”, dimenzija 50m × 25m, temperatura vode 26,4°C. Ovo takmičenje se održava u 50m-skom bazenu u 10 staza. Pored olimpijskog bazena, nalazi se i 25m-ski bazen sa 5 staza, 140cm dubine,
ZAGREVANJE: 25m-ski bazen sa 5 staza, 140cm dubine.
MJERENJE VREMENA: Elektronski – “Omega Electronics”, poslednja generacija startnih blokova,
SMJEŠTAJ: Sve informacije za  smještaj učesnika možete dobiti na e-poštu: banjalukaopen@gmail.com,

KATEGORIJE
MUŠKARCI
ŽENE
ApsolutnaOtvorenaApsolutnaOtvorena
M12001./2002.Ž12003./2004.
M22003./2004.Ž22005/2006.
M32005. i mlađiŽ32007.i mlađe

PRAVILA:

  • Takmičenje će se održati po pravilima LEN i FINA, u skladu sa pravilima Plivačkog saveza Republike Srpske i Plivačkog saveza Bosne i
    Hercegovine,
  • U jutarnjem dijelu plivaju se kvalifikacije za ulazak u A finale (A je otvorena kategorija), 
  • Finalne trke plivaju se u 10 staza (10 najbržih u A finalu, u disciplinama 50m, 100m, 200m i 400m),
  • U disciplinama 400m mješovito, 400m, 800m i 1500m u jutarnjem delu plivaju se lošije prijavljena vremena (maksimalno jedna grupa po disciplini), a u poslijepodnevnom dijelu 10 najbolje prijavljenih vremena i svi imaju šansu da osvoje medalju,
  • Discipline 800m i 1500m slobodno u jutarnjem dijelu plivaju se lošija prijavljena vremena (maksimalno jedna grupa po disciplini), a u poslijepodnevnom dijelu 10 najbolje prijavljenih vremena i svi imaju šansu da osvoje medalju,
  • Discipline 800m i 1500m slobodno, plivaju se u otvorenoj kategoriji i nema dodjela medalja u mlađim kategorijama /jutarnje trke),
  • U slučaju velikog broja prijavljenih takmičara, u kvalifikacionom delu, Vrhovni sudija zadržava pravo izmjene rasporeda grupa. Tada će prioritet nastupa imati prve tri grupe (po disciplini) koje su najbolje prijavljene izuzev u disciplinama 800m i 1500m slobodno, Medalje se dijele nakon isplivanih finalnih trka,
  • Takmičari imaju pravo nastupa na neograničeni broj disciplina,
  • Takmičenje se bodije pojedinačno i ekipno,
  • Organizator ima pravo da izmjeni propozicije takmičenja,

STARTNINA:

  • Startnina za strane takmičare iznosi 5 € po staru (za takmičare van BiH), dok je za domaće takmičare (iz BiH) startnina 5 KM po startu.
  • Svi učesnici dužni su platiti startninu prije početka takmičnja. Startnina se plaća u kancelariji PK “Olymp”, na spratu Gradskog olimpijskog bazena,
  • Klubovi/učesnici sa kim organizator ima posebne veze, moguće su korekcije iznosa startnina ili dodjele gratisa timovima ili pojedincima,

MEDALJE I PEHARI: 

  • Medalje se dijele svim takmičarima koji se plasiraju među prva tri najbolja u svojoj kategoriji,
  • Pehari se dijele takmičarima/takmičarkama koji se po zbiru 3 najbolja isplivana rezultata plasiraju među 3 najbolja u muškoj i ženskoj kategoriji, odvojeno u gore navedenim kategorijama,

BODOVANJE: 

  • Ekipno bodovanje:
    • Boduju se prvih 8 plivača i plivačica u apsolutnoj kategoriji iz A finala, po sistemu: 1. mjesto (12 bodova), 2. mjesto (10 bodova), 3. mjesto (8 bodova), 4. mjesto (6 bodova), 5. mjesto (5 bodova), 6. mjesto (4 boda), 7. mjesto (3 boda) i 8. mjesto (2 boda),
      • Klubovi su dužni da imenuju glavnog trenera koji će konkurisati za nagradu ekipnog pobjednika,
  • Pojedinačno bodovanje: Boduju se najbolje isplivane discipline po FINA tablicama, nakon čega se proglašavaju najbolji u svojim uzrastnim i polnim kategorijama,

NOVČANE NAGRADE:

Plivači – apsolutna (pojedinačno):

  • 1. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) 300 €
  • 2. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) 200 €
  • 3. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) 100 €

Plivačice – apsolutna (pojedinačno):

  • 1. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) 300 €
  • 2. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) 200 €
  • 3. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) 100 €

Treneri – Ekipno:

  • 1. mjesto u ekipnom plasmanu: 200 €
  • 2. mjesto u ekipnom plasmanu: 150 €
  • 3. mjesto u ekipnom plasmanu: 100 €

TAKMIČARSKA OPREMA: Svi učesnici su dužni da nastupaju u adekvatnoj sportskoj opremi koja propisuje FINA pravilo,
OSIGURANJE: Svaki učesnik odgovoran je za svoje zdravstveno stanje i organizator ne preuzima odgovornost ukoliko dođe do povrede ili drugih promjena zdravstvenog stanja učesnika,
PRIJAVE: Poslati u dokumentu za prijavu ili na e-poštu organizatora: banjalukaopen@gmail.com i na e-poštu: gtsatelit@gmail.comPrijava mora imati sledeće podatke:

  • Ime i prezime takmičara/takmičarke,
  • Godina rođenja, 
  • Pol,
  • Naziv plivačkog kluba, 
  • Prijavljeni rezultati (najbolji isplivan)

  Rok za slanje finalne prijave/prijavne liste: Srijeda 23.05.2018.godine, 

PROGRAM TAKMIČENJA
Subota (26.05.2018) Zatvoreni olimpijski bazen
JUTARNJI DIO:
KVALIFIKACIJE: Za apsolutnu kategoriju;
DIREKTNO FINALE: M1/Ž1, M2/Ž2, M3/Ž3
Rasplivavanje: 08:00 – 08:50
Početak 09:00 (tri najbrže grupe)Početak, poslije 10:15 (ostale grupe)
1.50mdelfin1.50mdelfin
2.50mleđno2.50mleđno
3.100mprsno3.100mprsno
4.200mslobodno4.200mslobodno
5.400mmješovito
6.200mdelfin6.200mdelfin
7.200mleđno7.200mleđno
8.50mslobodno8.50mslobodno
Početak poslije 12:00. Apsolutna kategorija – 10 sporijih plivača-ica
9.800mslobodno / Ž – sporije plivačice
10.1500mslobodno / M – sporiji plivači
POSLIJEPODNEVNI DIO:
FINALE: Za apsolutnu kategoriju
Rasplivavanje: do 16:45
Otvaranje: 16:45 do 17:00
Početak: 17:00
11.50mdelfin“A” finala
12.50mleđno“A” finala
13.100mprsno“A” finala
14.200mslobodno“A”finala
15.400mmješovito“A” finala (brža brupa)
16.200mdelfin“A” finala
17.200mleđno“A” finala
18.50mslobodno“A” finala
Apsolutna
kategorija – 10 bržih plivača-ica
19.800mslobodno / Ž“A” finala (brža brupa)
20.1500mslobodno / M“A” finala (brža brupa)
 
Nedjelja (27.05.2018) Zatvoreni olimpijski bazen
JUTARNJI DIO:
KVALIFIKACIJE: Za apsolutnu kategoriju;
DIREKTNO FINALE: M1/Ž1, M2/Ž2, M3/Ž3
Rasplivavanje: 08:00 – 08:50
Početak 09:00 (tri najbrže grupe)Početak, poslije 10:15 (ostale grupe)
21.400mslobodno
22.50mprsno22.50mprsno
23.200mmješovito23.200mmješovito
24.100mdelfin24.100mdelfin
25.100mleđno25.100mleđno
26.100mslobodno26.100mslobodno
27.200mprsno27.200mprsno
Početak poslije 12:00. Apsolutna kategorija – 10 sporijih plivača-ica
28.800mslobodno / M – sporiji plivači
29.1500mslobodno / Ž – sporije plivačice
POSLIJEPODNEVNI DIO:
FINALE: Za apsolutnu kategoriju
Rasplivavanje: do 15:45
Početak: 16:00
30.400mslobodno“A” finala (brža brupa)
31.50mprsno“A” finala
32.200mmješovito“A” finala
33.100mdelfin“A” finala
34.100mleđno“A” finala
35.100mslobodno“A” finala
36.200mprsno“A” finala
Apsolutna kategorija – 10 bržih plivača-ica
37.800mslobodno / M“A” finala (brža brupa)
38.1500mslobodno / Ž“A” finala (brža brupa)

PROPOZICIJE(BiH)
PROPOZICIJE(ENG)/PROPOSITION