28. Меморијал Анте Ламбаша 2020 (SRB)

Пливачки клуб Баракуда и линк на њихову страницу
ОРГАНИЗАТОР: Пливачки клуб “Баракуда”, Устаничка 180/а, тел (Viber; WhatsApp): +381-62-555-854, е-Пошта: info@pkbarakuda.org, www.pkbarakuda.orgENGLISH(translate.google.com)  
ПОКРОВИТЕЉ: Секретаријат за спорт и омладину Града Београда,
ДАТУМ: 07 – 08.03.2020.године,
МЕСТО: Београд, Тадеуша Кошћушка 63,
БАЗЕН: СРПЦ “Милан Гале Мушкатировић” (25.мај), Београд, 50m, 8 стаза,
МЕРЕЊЕ ВРЕМЕНА: Електронско,
ПРИЈАВЕ: У LENEX фајл формату, који је доступан на сајту ПСС или у Excel табели (у прилогу),
ПРИЈАВЕ ДО: Среда, 04.03.2020.године на е-Пошту: pkbeograd@gmail.com,
ОДЈАВЕ ДО: Последњи рок за одјаве и корекције пријаве је Петак, 06.03.2020.године, до 20 сати,
СТАРТНИНА: 500 динара по старту, (за иностране клубове 5 € по старту),
ПРАВИЛА: По правилима ПСС, FINA и правилима овог такмичења,
РАЗВРСТАВАЊЕ: Такмичари су разврстани по групама, по пријављеном времену, без обзира на узраст. Најбржа група стартује последња,
Категорије су затворене, осим категорије А (Апсолутна),
ПРАВО НАСТУПА: Сваки такмичар има право наступа у неограниченом броју дисциплина,
БРОЈ ГРУПА: * Број такмичара је ограничен на 24 (3 групе) по категорији. Уколико има више пријављених такмичара једне категорије, попуњаваће празна места у осталим групама, уколико их буде било,
БРОЈ ТАКМИЧАРА: ** Број такмичара је ограничен на 16 мушких и 16 женских, сходно пријављеном времену,
АПСОЛУТНИ ПОБЕДНИК МЕМОРИЈАЛА:  Апсолутни победник Меморијала Анте Ламбаша је онај такмичар и такмичарка који освоји највише FINA бодова из три дисциплине, из сваког дела по једна најбоља дисциплина
ПОБЕДНИК МЕМОРИЈАЛА: Победник Меморијала за категорију је такмичар и такмичарка са највише освојених FINA бодова збиром три дисциплине, из сваког дела по једна најбоља дисцилина,
НАГРАДЕ:
  • Прва три такмичара у свакој дисциплини и категорији биће награђени медаљама,
  • Најуспешнији такмичар и најуспешнија такмичарка у свим категоријама добијају награде спонзора у виду опреме Mad Wave,
  • Апсолутни победник и победница “Меморијала Анте Ламбаша” награђују се новчано. Да би пливач или пливачица конкурисао за новчану награду, мора остварити услов да је збир FINA бодова из 3 дисциплине најмањи 2000,
  • Висина износа новчаних награда добија се по систему испливан број FINA бодова из 3 дисциплине × 10 rsd,
СМЕШТАЈ: Сви заинтересовани за смештај се могу обратити организатору на горе наведене контакте до 25.02.2020.,
НАПОМЕНЕ:
  • Организатор не одговара за личне ствари учесника такмичења,
  • Све трошкове сносе учесници такмичења, осим такмичара који улазе у реципроцитет и остале такмичаре по позиву,
  • Сви категорисани такмичари, који по категоризацији МОС-а и ОКС-а имају испливани национални разред или већи у 2019.години, ослобођени су плаћања стартнине, као и сви такмичари из иностранства који у 2019.години имају испливан резултат са најмање 800 FINA 2019 бодова,
  • Својом пријавом клубови гарантују да су сви пријављени такмичари лекарски прегледани и као такви, способни за такмичење,
  • Организатор не одговара за личне ствари учесника такмичења,
  • Пријавом својих такмичара за ово такмичење, клубови потврђују да су њихови пливачи лекарски прегледани и као такви способни за такмичење,
  • * Такмичење се одржава према одредбама Закона о спорту РС, Такмичарском правилнику ПСС и осталим нормативним актима ПСС. На сва питања која нису регулисана изводом из пропозиција овог такмичења, Такмичарским правилником и Правилником о организацији такмичења и учешћу на такмичењу, примењују се Међународна правила пливања и остала правила ФИНА,
КОНТАКТ: Пливачки клуб “Баракуда”, Београд, Моб.тел (Viber; WhatsApp) +381-62-555-854, е-Пошта: info@pkbarakuda.org, www.pkbarakuda.org, Како се такмичење одржава на базену “Милан Гале Мушкатировић” (“25. Мај”), смештај је у организацији домаћина и то у хотелу високе класе, јер остали смештај на бази FB нису адекватни или не постоје. У циљу популаризације пливања у Београду, организатор покрива све трошкове смештаја за једног тренера или пратиоца на свака 4 пријављена пливача.Такође, сви пливачи са списка категорисаних спортиста ПСС, ослобођени су плаћања стартнине. Списак је у прилогу
Смештај на бази FB су следећи, по особи дневно, без урачунатих такси:
  • N/D – 25 €, 
  • FB – 40 €, 

Такса износи 180 динара по особи дневно.
Уколико ове цене превазилазе буџете клубова, можете се обратити Дому ученика средњих школа “Патријарх Павле”, Здравка Челара 14 (3.5km од базена), контакт: hosteldom@gmail.com и тел:+381-11-2072-605, +3851-69-8930-203, +381-69-8930-253;
Наведени смештаји нису у организацији домаћина такмичења, па се за резервације морате побринути сами .

КАТЕГОРИЈЕ
МУШКИ КАТ ЖЕНСКИ
Апсолутна 2007. и старији А Апсолутна 2008 и старије
2004. / 2005. Б 2005. / 2006.
2006. / 2007. В 2007. / 2008.
2008. Г 2009.
2009. Д 2010.
2010. и млађи Ђ 2011. и млађе
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА (и сатница)
СУБОТА, 07.3.2020.ГОДИНЕ 1. ДЕО (за категорије Г, Д, Ђ)
Распливавање за категорије (М/Ж) Г, Д, Ђ 15:30 – 16:00
Састанак делегата 15-40 – 15:50
Почетак такмичења за категорије (М/Ж) Г, Д, Ђ 16:05
ДИСЦИПЛИНА ПОЛ КАТ.
50m слободно М/Ж Г, Д, Ђ
100m прсно М/Ж Г, Д
100m делфин М/Ж Г, Д
400m слободно * М/Ж Г, Д
Пауза 45 минута и распливавање за категорије А, Б, В по завршетку трка млађих категорија
Свечано отварање такмичења
СУБОТА, 07.3.2020.ГОДИНЕ 1. ДЕО (за категорије А, Б, В)
ДИСЦИПЛИНА ПОЛ КАТ.
50m слободно М/Ж А, Б, В
200m леђно М/Ж А, Б, В
100m делфин М/Ж А, Б, В
200m прсно М/Ж А, Б, В
400m слободно * М/Ж А, Б, В
НЕДЕЉА, 08.3.2020.ГОДИНЕ 2. ДЕО (за категорије Г, Д, Ђ)
Распливавање за категорије (М/Ж) Г, Д, Ђ 08:30 – 09:00
Почетак такмичења за категорије (М/Ж) Г, Д, Ђ 09:05
ДИСЦИПЛИНА ПОЛ КАТ.
50m прсно М/Ж Г, Д, Ђ
100m слободно М/Ж Г, Д
200m мешовито М/Ж Г, Д
100m леђно М/Ж Г, Д
Пауза 45 минута и распливавање за категорије А, Б, В по завршетку трка млађих категорија
НЕДЕЉА, 08.3.2020.ГОДИНЕ 2. ДЕО (за категорије А, Б, В)
ДИСЦИПЛИНА ПОЛ КАТ.
50m прсно М/Ж А, Б, В
100m слободно М/Ж А, Б, В
200m мешовито М/Ж А, Б, В
100m леђно М/Ж А, Б, В
800m слободно ** М/Ж А
НЕДЕЉА, 08.3.2020.ГОДИНЕ 3. ДЕО (за категорије Г, Д, Ђ)
Распливавање за категорије (М/Ж) Г, Д, Ђ 15:30 – 16:00
Почетак такмичења за категорије (М/Ж) Г, Д, Ђ 16:05
ДИСЦИПЛИНА ПОЛ КАТ.
50m делфин М/Ж Г, Д, Ђ
50m леђно М/Ж Г, Д, Ђ
200m слободно М/Ж Г, Д
Пауза 45 минута и распливавање за категорије А, Б, В по завршетку трка млађих категорија
ДИСЦИПЛИНА ПОЛ КАТ.
50m делфин М/Ж А, Б, В
50m леђно М/Ж А, Б, В
100m прсно М/Ж А, Б, В
200m слободно М/Ж А, Б, В
Категорисани_пливачи_ОКС_МОС_2019 
ПРОПОЗИЦИЈЕ/PROPOSITION(EX-YU) 
ПРОПОЗИЦИЈЕ/PROPOSITION(ENG)
LENEX_ПРИЈАВНИ_ФАЈЛ/ENTRY_FILE
EXCEL_ПРИЈАВНИ_ФАЈЛ/ENTRY_FILE