42. MM Ravne 2015 (SLO)

Znak plivačkog kluba Fužinar, Ravne na Koroškem i link na sajt orzanizatora
42. međunarodni plivački miting
“RAVNE 2015”

 

MESTO: Ravne na Koroškem, Na gradu 6,
ORGANIZATOR: Plivački klub Fužinar, Ravne na Koroškem, SI-2390 Ravne na Koroškem, Slovenia, tel/faks: +386-41-727-339, faks: +386-2-82-23-167, e-mail: info@pkfuzinar.si; http://www.pkfuzinar.si
DATUM: 14./15. mart 2015.godine
BAZEN: Ravne na Koroškem, Olimpijski bazen pod balonom, 50m, 8 staza, 26.5 °C,
SATNICA TAKMIČENJA: polufinale od 9 sati, finale od 17 sati, zagrevanje od 8 i od 16 sati
STARTNINA: 5 € po startu
MERENJE: Elektronsko
ROK ZA PRIJAVE: do 11. marta 2015.godine
ODJAVE DO: 11. marta (do 24.00 sata)

KATEGORIJE:
M42001. i mlađiŽ42003. i mlađe
M31999./2000.Ž32001./2002.
M21997./1998.Ž21999./2000.
M11996. i starijiŽ11998. i starije
PROGRAM TAKMIČENJA
1. deo – subota 09.00 (zagrevanje od 08.00)
50mprsnoM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
50mslobodnoM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
100mleđnoM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
200mslobodnoM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
100mdelfinM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
200mprsnoM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
200mmješovitoM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
1500mslobodnoM (apsolutno)sporije grupe
800mslobodnoŽ (apsolutno)sporije grupe
2. deo – subota 17.00 (zagrevanje od 16.00)
50mprsnoM1,M2 i mlađi / Ž1,Ž2 i mlađefinale
50mslobodnoM1,M2 i mlađi / Ž1,Ž2 i mlađefinale
100mleđnoM1,M2 i mlađi / Ž1,Ž2 i mlađefinale
200mslobodnoM1,M2 i mlađi / Ž1,Ž2 i mlađefinale
100mdelfinM1,M2 i mlađi / Ž1,Ž2 i mlađefinale
200mprsnoM1,M2 i mlađi / Ž1,Ž2 i mlađefinale
200mmješovitoM1,M2 i mlađi / Ž1,Ž2 i mlađefinale
1500mslobodnoM (apsolutno)brže grupe
800mslobodnoŽ (apsolutno)brže grupe
3. deo – nedelja 09.00 (zagrevanje od 08.00)
50mdelfinM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
50mleđnoM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
400mslobodnoM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
200mdelfinM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
100mprsnoM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
200mleđnoM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
400mmješovitoM / Ž (apsolutno)sporije grupe
100mslobodnoM1,M2,M3,M4 / Ž1,Ž2,Ž3,Ž4kvalifikacije
800mslobodnoM (apsolutno)sporije grupe
1500mslobodnoŽ (apsolutno)sporije grupe
4. deo – nedelja 17.00 (zagrevanje od 16.00)
50mdelfinM1, M2 i mlađi / Ž1, Ž2 i mlađefinale
50mleđnoM1, M2 i mlađi / Ž1, Ž2 i mlađefinale
400mslobodnoM1, M2 i mlađi / Ž1, Ž2 i mlađefinale
200mdelfinM1, M2 i mlađi / Ž1, Ž2 i mlađefinale
100mprsnoM1, M2 i mlađi / Ž1, Ž2 i mlađefinale
200mleđnoM1, M2 i mlađi / Ž1, Ž2 i mlađefinale
400mmješovitoM / Ž (apsolutno)brže grupe
100mslobodnoM1, M2 i mlađi / Ž1, Ž2 i mlađefinale
800mslobodnoM (apsolutno)brže grupe
1500mslobodnoŽ (apsolutno)brže grupe

PO PRAVILIMA: PZS i FINA.
SISTEM TAKMIČENJA: Takmičenje će se odvijati u prepodnevnim kvalifikacijama i popodnevnim finalnim
trkama, sem disciplina 800/1500m slobodno i 400m mješovito, gde bi u preprodnevnom delu plivače sporije grupe, a u popodnevnom brže grupe.  Grupe su  formirane po prijavljenim vremenima. Zadržavamo pravo ograničenja broja grupa u disciplinama 800/1500m slobodno.
NAGRADE:
– Najboljih troje iz kategorija M1, M2, Ž1, i Ž2 u svakoj disciplini finala će biti nagrađeni medaljama. Izuzetak su discipline 800/1500m slobodno i 400m mješovito kod kojih će se podeliti medalje samo u apsolutnoj kategoriji.
– Za kategorije M3, M4, Ž3 i  Ž4 se dodeljuju priznanja prepodne. Plivači tih kategorija imaju mogućnost uvršćenja u finala sa kategorijama M1, M2, Ž1, Ž2.
– Prva tri plivača i plivačice u apsolutnoj kategoriji s najboljim zbirom FINA bodova iz dve discipline dva finalna nastupa biće nagrađeni sa peharima.
SVEČANO OTVARANJE: U subotu, 14.03.2015. u 16.45 sati.
NAPOMENA: Plivači i plivačice nastupaju na sopstvenu odgovoronost. Za njihovu spremnost i zdravstvenu  sposobnost odgovaraju klubovi čiji su oni članovi.
PRENOĆIŠTE: Mogućnost smeštaja mežete naći na stranicama http://www.pkfuzinar.si.
LENEX_PRIJAVNI_FAJL
PROPOZICIJE (SLO)
PROPOSITION (ENG)