Бања Лука Open 2019 (BiH)

Знак пливачког клуба "Olymp", организатора такмичења и линк на њихову званичну страницу
НАПОМЕНА: Квалификациони митинг за Свјетско првенство у Gwangju 2019. и Оллимпијске игре Tokyo 2020,
ОРГАНИЗАТОР: Пливачки клуб ‘’OLYMP’’ Бања Лука , е-пошта:
plivackiklubolymp@gmail.com и banjalukaopen@gmail.com, web страница: www.pkolymp.com,  / (English-https://translate.google.com/) /
ДАТУМ: Субота и недјеља, 25-26.05.2019. године,
МЈЕСТО: 78 000 Бања Лука, Вељка Млађеновића бб, Република Српска, Босна и Херцеговина,
ТАКМИЧЕЊЕ: Појединачно, екипно, награде за тренере,
БАЗЕН: Градски затворени олимпијски базен “ГОБ”, димензија 50m × 25m, температура воде 26,4°C. Ово такмичење се одржава у 50m-ском базену у 10 стаза. Поред олимпијског базена, налази се и 25m-ски базен са 5 стаза, 140cm дубине,
ЗАГРЕВАЊЕ: 25m-ски базен са 5 стаза, 140cm дубине.
МЈЕРЕЊЕ ВРЕМЕНА: Електронски – “Omega Electronics”, последња генерација стартних блокова,
СМЈЕШТАЈ: Све информације за  смјештај учесника можете добити на е-пошту: banjalukaopen@gmail.com,
ПРАВИЛА:       

  • Такмичење ће се одржати по правилима LEN и FINA, у складу са правилима Пливачког савеза Републике Српске и Пливачког
  • У јутарњем дијелу пливају се квалификације за улазак у А и Б финале (А је отворена категорија), А и Б финале ће се пливати за дисциплине 50m, 100m и 200m. За дисциплине 400m, 800m и 1500m спорије групе пливају ујутру, а најбржа у финалу
  • Финалне трке пливају се у 10 стаза (10 најбржих у А и Б финалу, у дисциплинама 50m, 100m и 200m и директно финале – најбрже пријављене групе 400m),
  • У дисциплинама 800m и 1500m слободно у јутарњем делу пливају се лошије пријављена времена (максимално једна група по дисциплини), а у послијеподневном дијелу 10 најбоље пријављених времена и сви имају шансу да освоје медаљу,
  • Дисциплине 800m и 1500m слободно, пливају се у отвореној категорији и нема додјела медаља у млађим категоријама (јутарње трке),
  • У случају великог броја пријављених такмичара, у квалификационом делу, Врховни судија задржава право измјене распореда група. Тада ће приоритет наступа имати прве три групе (по дисциплини) које су најбоље пријављене изузев у дисциплинама 800m и 1500m слободно,
  • Медаље се дијеле након испливаних финалних трка,
  • Такмичари имају право наступа на неограничени број дисциплина,
  • Такмичење се бодије појединачно и екипно,
  • Организатор има право да измјени пропозиције такмичења,

СТАРТНИНА:

  • Стартнина за стране такмичаре износи 5 € по стару (за такмичаре ван BiH), док је за домаће такмичаре (из BiH) стартнина 5 КМ по старту.
  • Сви учесници дужни су платити стартнину прије почетка такмичња. Стартнина се плаћа у канцеларији ПК “Olymp”, на спрату Градског олимпијског базена,
  • Клубови/учесници са ким организатор има посебне везе, могуће су корекције износа стартнина или додјеле гратиса тимовима или појединцима,

МЕДАЉЕ И ПЕХАРИ:

  • Медаље се дијеле свим такмичарима који се пласирају међу прва три најбоља у својој категорији,
  • Пехари се дијеле такмичарима/такмичаркама који се по збиру 3 најбоља испливана резултата пласирају међу 3 најбоља у мушкој и женској категорији, одвојено у доле наведеним категоријама,

РОБНЕ НАГРАДЕ:
Пливачи – за категорије М1, М2 и М3 (појединачно):

  • 1. мјесто (3 најбоље испливана резултата) – робна награда,
  • 2. мјесто (3 најбоље испливана резултата) – робна награда,
  • 3. мјесто (3 најбоље испливана резултата) робна награда,

Пливачице – за категорије Ж1, Ж2, и Ж3 (појединачно):

  • 1. мјесто (3 најбоље испливана резултата) робна награда,
  • 2. мјесто (3 најбоље испливана резултата) робна награда,
  • 3. мјесто (3 најбоље испливана резултата) робна награда,

БОДОВАЊЕ:

  • Екипно бодовање:
    • Бодују се првих 8 пливача и пливачица у апсолутној категорији из А финала, по систему: 1. мјесто (12 бодова), 2. мјесто (10 бодова), 3. мјесто (8 бодова), 4. мјесто (6 бодова), 5. мјесто (5 бодова), 6. мјесто (4 бода), 7. мјесто (3 бода) и 8. мјесто (2 бода),
      • Клубови су дужни да именују главног тренера који ће конкурисати за награду екипног побједника,
  • Појединачно бодовање:
    • Бодују се најбоље испливане дисциплине по FINA таблицама, након чега се проглашавају најбољи у својим узрастним и полним категоријама, на крају такмичења, најбоља 3 резултата у М у Ж конкуренцији (по FINA таблицама) ће бити награђена,

НОВЧАНЕ НАГРАДЕ:
Пливачи – апсолутна (појединачно):

  • 1. мјесто (3 најбоље испливана резултата, такмичар мора имати више од 2100 FINA бодова) – 300 €,
  • 2. мјесто (3 најбоље испливана резултата, такмичар мора имати више од 1900 FINA бодова) – 200 €,
  • 3. мјесто (3 најбоље испливана резултата, такмичар мора имати више од 1700 FINA бодова) 100 €,

Пливачице – апсолутна (појединачно):

  • 1. мјесто (3 најбоље испливана резултата, такмичарка мора имати више од 2100 FINA бодова) – 300 €,
  • 2. мјесто (3 најбоље испливана резултата, такмичарка мора имати више од 1900 FINA бодова) – 200 €,
  • 3. мјесто (3 најбоље испливана резултата, такмичарка мора имати више од 1700 FINA бодова) 100 €,

Тренери – Екипно:

  • 1. мјесто у екипном пласману: 200 €
  • 2. мјесто у екипном пласману: 150 €
  • 3. мјесто у екипном пласману: 100 €

ТАКМИЧАРСКА ОПРЕМА: Сви учесници су дужни да наступају у адекватној спортској опреми која прописује FINA правило,
ОСИГУРАЊЕ: Сваки учесник одговоран је за своје здравствено стање и организатор не преузима одговорност уколико дође до повреде или других промјена здравственог стања учесника,
ПРИЈАВЕ: Послати у документу за пријаву или на е-пошту организатора:  banjalukaopen@gmail.com и на е-пошту: swim.timing.bih@gmail.com ,
Онлине пријављивање је могуће на: https://www.swimrankings.net/index.php?page=entryDetail
Све информације и фајлови за такмичење могу се пронаћи на страници: https://www.swimrankings.net/index.php?page=CalendarDetail&CalendarId=113890231 ,
Пријаве обавезно послати у Lenex или Excel формату. Уколико се пријава шаље у Excel формату, обавезно је послати на српском и енглеском језику,
Пријава мора имати следеће податке:

  • Име и презиме такмичара/такмичарке,
  • Година рођења, 
  • Пол,
  • Назив пливачког клуба, 
  • Пријављени резултати (најбољи испливан)

  Рок за слање финалне пријаве/пријавне листе: Сриједа 22.05.2019.године, до 23:59h, 

КАТЕГОРИЈЕ
МУШКАРЦИ
ЖЕНЕ
Апсолутна Отворена Апсолутна Отворена
М 1 2002 и 2003. Ж 1 2004 и 2005.
М 2 2004 и 2005. Ж 2 2006 и 2007.
М 3 2006 и млађи Ж 3 2008 и млађе
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
Субота (25.05.2019)
ЈУТАРЊИ ДИО:
КВАЛИФИКАЦИЈЕ: За апсолутну категорију;
ДИРЕКТНО ФИНАЛЕ: М1/Ж1, М2/Ж2, М3/Ж3
Распливавање: 08:00 – 08:50
Почетак 09:00 (три најбрже групе) Почетак, послије 10:15 (остале групе)
1. 50m делфин 1. 50m делфин
2. 50m леђно 2. 50m леђно
3. 100m прсно 3. 100m прсно
4. 200m слободно 4. 200m слободно
5. 400m мјешовито
(спорије групе)
6. 200m делфин 6. 200m делфин
7. 200m леђно 7. 200m леђно
8. 50m слободно 8. 50m слободно
Почетак послије 12:00. Апсолутна категорија – 10 споријих пливача-ица
9. 800m слободно / Ж – спорије групе
10. 1500m слободно / М – спорије групе 
ПОСЛИЈЕПОДНЕВНИ ДИО:
ФИНАЛЕ: Отворено за све категорије
Распливавање: до 16:45
Отварање: 16:45 до 17:00
Почетак: 17:00
11. 50m делфин “А” и “Б” финала
12. 50m леђно “А” и “Б” финала
13. 100m прсно “А” и “Б” финала
14. 200m слободно “А” и “Б” финала
15. 400m мјешовито Најбржа група директно финале
16. 200m делфин “А” и “Б” финала
17. 200m леђно “А” и “Б” финала
18. 50m слободно “А” и “Б” финала
Апсолутна категорија – 10 бржих пливача-ица
19. 800m слободно / Ж Најбржа група директно финале
20. 1500m слободно / М Најбржа група директно финале
 
Недјеља (26.05.2019)
ЈУТАРЊИ ДИО:
КВАЛИФИКАЦИЈЕ: За апсолутну категорију;
ДИРЕКТНО ФИНАЛЕ: М1/Ж1, М2/Ж2, М3/Ж3
Распливавање: 08:00 – 08:50
Почетак 09:00 (три најбрже групе) Почетак, послије 10:15 (остале групе)
21. 400m слободно (спорије групе)
22. 50m прсно 22. 50m прсно
23. 200m мјешовито 23. 200m мјешовито
24. 100m делфин 24. 100m делфин
25. 100m леђно 25. 100m леђно
26. 100m слободно 26. 100m слободно
27. 200m прсно 27. 200m прсно
Почетак послије 12:00. Апсолутна категорија – 10 споријих пливача-ица
28. 800m слободно / М – спорије групе
29. 1500m слободно / Ж – спорије групе
ПОСЛИЈЕПОДНЕВНИ ДИО:
ФИНАЛЕ: Отворено за све категорије
Распливавање: до 15:45
Почетак: 16:00
30. 400m слободно Најбржа група директно финале
31. 50m прсно “А” и “Б” финала
32. 200m мјешовито “А” и “Б” финала
33. 100m делфин “А” и “Б” финала
34. 100m леђно “А” и “Б” финала
35. 100m слободно “А” и “Б” финала
36. 200m прсно “А” и “Б” финала
Апсолутна категорија – 10 бржих пливача-ица
37. 800m слободно / М Најбржа група директно финале
38. 1500m слободно / Ж Најбржа група директно финале

ПРОПОЗИЦИЈЕ(BiH)
ПРОПОЗИЦИЈЕ(ENG)/PROPOSITION