Banja Luka Open 2020 (BiH)

Znak plivačkog kluba "Olymp", organizatora takmičenja i link na njihovu zvaničnu stranicuNAPOMENA: Kvalifikacioni miting za Tokyo 2020 i Fukuoka 2021,
ORGANIZATOR: Plivački klub ‘’OLYMP’’ Banja Luka , e-pošta: plivackiklubolymp@gmail.com i banjalukaopen@gmail.com, web stranica: www.pkolymp.com  / (English-https://translate.google.com/) /
DATUM: Subota i nedjelja, 30-31.05.2020. godine,
MJESTO: 78 000 Banja Luka, Veljka Mlađenovića bb, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina,
TAKMIČENJE: Pojedinačno, ekipno, nagrade za trenere,
BAZEN: Gradski zatvoreni olimpijski bazen “GOB”, dimenzija 50m × 25m, temperatura vode 26,4°C. Ovo takmičenje se održava u 50m-skom bazenu u 10 staza. Pored olimpijskog bazena, nalazi se i 25m-ski bazen sa 5 staza, 140cm dubine,
ZAGREVANJE: 25m-ski bazen sa 5 staza, 140cm dubine,
MJERENJE VREMENA: Elektronski – “Omega Electronics”, poslednja generacija startnih blokova,
SMJEŠTAJ: Sve informacije za smještaj učesnika možete dobiti na e-poštu: plivackiklubolymp@gmail.com ,
PRAVILA: 

  • Takmičenje će se održati po pravilima LEN i FINA, u skladu sa pravilima Plivačkog saveza Republike Srpske i Plivačkog saveza Bosne i Hercegovine,
  • U jutarnjem dijelu plivaju se kvalifikacije za ulazak u A i B finale (A je otvorena kategorija), A i B finale će se plivati za discipline 50m, 100m i 200m. Za discipline 400m, 800m i 1500m sporije grupe plivaju ujutru, a najbrža u finalu,
  • Finalne trke plivaju se u 10 staza (10 najbržih u A i B finalu, u disciplinama 50m, 100m i 200m i direktno finale – najbrže prijavljene grupe 400m),
  • U disciplinama 800m i 1500m slobodno u jutarnjem delu plivaju se lošije prijavljena vremena (maksimalno jedna grupa po disciplini), a u poslijepodnevnom dijelu 10 najbolje prijavljenih vremena i svi imaju šansu da osvoje medalju,
  • Discipline 800m i 1500m slobodno, plivaju se u otvorenoj kategoriji i nema dodjela medalja u mlađim kategorijama (jutarnje trke),
  • U slučaju velikog broja prijavljenih takmičara, u kvalifikacionom delu, Vrhovni sudija zadržava pravo izmjene rasporeda grupa. Tada će prioritet nastupa imati prve tri grupe (po disciplini) koje su najbolje prijavljene izuzev u disciplinama 800m i 1500m slobodno,
  • Medalje se dijele nakon isplivanih finalnih trka,
  • Takmičari imaju pravo nastupa na neograničeni broj disciplina,
  • Takmičenje se bodije pojedinačno i ekipno,
  • Organizator ima pravo da izmjeni propozicije takmičenja,

STARTNINA: 

  • Startnina za strane takmičare iznosi 5 € po staru (za takmičare van BiH), dok je za domaće takmičare (iz BiH) startnina 5 KM po startu.
  • Svi učesnici dužni su platiti startninu prije početka takmičnja. Startnina se plaća u kancelariji PK “Olymp”, na spratu Gradskog olimpijskog bazena,
  • Klubovi/učesnici sa kim organizator ima posebne veze, moguće su korekcije iznosa startnina ili dodjele gratisa timovima ili pojedincima,

MEDALJE I PEHARI:

  • Medalje se dijele svim takmičarima koji se plasiraju među prva tri najbolja u svojoj kategoriji,
  • Pehari se dijele takmičarima/takmičarkama koji se po zbiru 3 najbolja isplivana rezultata plasiraju među 3 najbolja u muškoj i ženskoj kategoriji, odvojeno u dole navedenim kategorijama,

ROBNE NAGRADE: 
Plivači – za kategorije M1, M2 i M3 (pojedinačno): 

  • 1. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) – robna nagrada,
  • 2. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) – robna nagrada,
  • 3. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) – robna nagrada,

Plivačice – za kategorije Ž1, Ž2, i Ž3 (pojedinačno): 

  • 1. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) – robna nagrada,
  • 2. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) – robna nagrada,
  • 3. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata) – robna nagrada,

BODOVANJE: 

  • Ekipno bodovanje: 
    • Boduju se prvih 8 plivača i plivačica u apsolutnoj kategoriji iz A finala, po sistemu: 1. mjesto (12 bodova), 2. mjesto (10 bodova), 3. mjesto (8 bodova), 4. mjesto (6 bodova), 5. mjesto (5 bodova), 6. mjesto (4 boda), 7. mjesto (3 boda) i 8. mjesto (2 boda),
      • Klubovi su dužni da imenuju glavnog trenera koji će konkurisati za nagradu ekipnog pobjednika,
  • Pojedinačno bodovanje: 
    • Boduju se najbolje isplivane discipline po FINA tablicama, nakon čega se proglašavaju najbolji u svojim uzrastnim i polnim kategorijama, na kraju takmičenja, najbolja 3 rezultata u M u Ž konkurenciji (po FINA tablicama) će biti nagrađena,

NOVČANE NAGRADE: 
Plivači – apsolutna (pojedinačno): 

  • 1. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata, takmičar mora imati više od 2100 FINA bodova) – 300 €,
  • 2. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata, takmičar mora imati više od 1900 FINA bodova) – 200 €,
  • 3. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata, takmičar mora imati više od 1700 FINA bodova) – 100 €,

Plivačice – apsolutna (pojedinačno): 

  • 1. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata, takmičarka mora imati više od 2100 FINA bodova) – 300 €,
  • 2. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata, takmičarka mora imati više od 1900 FINA bodova) – 200 €,
  • 3. mjesto (3 najbolje isplivana rezultata, takmičarka mora imati više od 1700 FINA bodova) – 100 €,

Treneri – Ekipno: 

  • 1. mjesto u ekipnom plasmanu: – 200 €
  • 2. mjesto u ekipnom plasmanu: – 150 €
  • 3. mjesto u ekipnom plasmanu: – 100 €

TAKMIČARSKA OPREMA: Svi učesnici su dužni da nastupaju u adekvatnoj sportskoj opremi koja propisuje FINA pravilo,
OSIGURANJE: Svaki učesnik odgovoran je za svoje zdravstveno stanje i organizator ne preuzima odgovornost ukoliko dođe do povrede ili drugih promjena zdravstvenog stanja učesnika,
PRIJAVE: Poslati u dokumentu za prijavu ili na e-poštu organizatora: banjalukaopen@gmail.com i na e-poštu: swim.timing.bih@gmail.com ,
Online prijavljivanje je moguće na: https://www.swimrankings.net/index.php?page=entryDetail
Sve informacije i fajlovi za takmičenje mogu se pronaći na stranici: https://www.swimrankings.net/index.php?page=CalendarDetail&CalendarId=113890231 Prijave obavezno poslati u Lenex ili Excel formatu. Ukoliko se prijava šalje u Excel formatu, obavezno je poslati na srpskom i engleskom jeziku,
Prijava mora imati sledeće podatke:

  • Ime i prezime takmičara/takmičarke,
  • Godina rođenja, 
  • Pol,
  • Naziv plivačkog kluba, 
  • Prijavljeni rezultati (najbolji isplivan)

Rok za slanje finalne prijave/prijavne liste: Srijeda 27.05.2020.godine, do 23:59h, 

KATEGORIJE
MUŠKARCI
ŽENE
ApsolutnaOtvorenaApsolutnaOtvorena
M 12003 i 2004.Ž 12005 i 2006.
M 22005 i 2006.Ž 22007 i 2008.
M 32007 i mlađiŽ 32009 i mlađe
PROGRAM TAKMIČENJA
Subota (30.05.2020)
JUTARNJI DIO:
KVALIFIKACIJE: Za apsolutnu kategoriju;
DIREKTNO FINALE: M1/Ž1, M2/Ž2, M3/Ž3
Rasplivavanje: 08:00 – 08:50
Početak 09:00 (tri najbrže grupe)Početak, poslije 10:15 (ostale grupe)
1.50mdelfin1.50mdelfin
2.50mleđno2.50mleđno
3.100mprsno3.100mprsno
4.200mslobodno4.200mslobodno
5.400mmješovito
(sporije grupe)
6.200mdelfin6.200mdelfin
7.200mleđno7.200mleđno
8.50mslobodno8.50mslobodno
Početak poslije 12:00. Apsolutna kategorija – 10 sporijih plivača-ica
9.800mslobodno / Ž – sporije grupe
10.1500mslobodno / M – sporije grupe
POSLIJEPODNEVNI DIO:
FINALE: Otvoreno za sve kategorije (A i B finale)
Rasplivavanje: do 16:45
Otvaranje: 16:45 do 17:00
Početak: 17:00
11.50mdelfin“A” i “B” finala
12.50mleđno“A” i “B” finala
13.100mprsno“A” i “B” finala
14.200mslobodno“A” i “B” finala
15.400mmješovito
(brže grupe)
Najbrža grupa direktno finale
16.200mdelfin“A” i “B” finala
17.200mleđno“A” i “B” finala
18.50mslobodno“A” i “B” finala
Apsolutna kategorija – 10 bržih plivača-ica
19.800mslobodno / ŽNajbrža grupa direktno finale
20.1500mslobodno / MNajbrža grupa direktno finale
Nedjelja (31.05.2020)
JUTARNJI DIO:
KVALIFIKACIJE: Za apsolutnu kategoriju;
DIREKTNO FINALE: M1/Ž1, M2/Ž2, M3/Ž3
Rasplivavanje: 08:00 – 08:50
Početak 09:00 (tri najbrže grupe)Početak, poslije 10:15 (ostale grupe)
21.400mslobodno (sporije grupe)
22.50mprsno22.50mprsno
23.200mmješovito23.200mmješovito
24.100mdelfin24.100mdelfin
25.100mleđno25.100mleđno
26.100mslobodno26.100mslobodno
27.200mprsno27.200mprsno
Početak poslije 12:00. Apsolutna kategorija – 10 sporijih plivača-ica
28.800mslobodno / M – sporiji plivači
29.1500mslobodno / Ž – sporije plivačice
POSLIJEPODNEVNI DIO:
FINALE: Otvoreno za sve kategorije (A i B finala)
Rasplivavanje: do 15:45
Početak: 16:00
30.400mslobodnoNajbrža grupa direktno finale
31.50mprsno“A” i “B” finala
32.200mmješovito“A” i “B” finala
33.100mdelfin“A” i “B” finala
34.100mleđno“A” i “B” finala
35.100mslobodno“A” i “B” finala
36.200mprsno“A” i “B” finala
Apsolutna kategorija – 10 bržih plivača-ica
37.800mslobodno / MNajbrža grupa direktno finale
38.1500mslobodno / ŽNajbrža grupa direktno finale

PROPOZICIJE/PROPOSITION(ENG) 
PROPOZICIJE/PROPOSITION(BIH)