Дубочица Опен 2020 (SRB)

Знак пливачког клуба "Дубочица" и линк на њихову Facebook страницу

ДАТУМ: 15-16.02.2020.године, субота,    (English-https://translate.google.com/)
ОРГАНИЗАТОР: Пливачки клуб “Дубочица”, Булевар Ослобођења 92, Лесковац, е-пошта: dubocicaopen@gmail.com, Веб адреса: https://pkdubocica.com/
МЕСТО: Лесковац, Влајкова бб,
БАЗЕН: СРЦ “Дубочица”, затворени, 50m са 8 стаза, температура воде 26,8оC, поред олимпијског базена, налази се и 33m-ски базен са 5 стаза, 120cm дубине,
МЕРЕЊЕ ВРЕМЕНА: електронско,
СМЕШТАЈ: Хотел Грош, Хотел Bell, Хотел ABC, Пансион Перла, Хотел Браћа Ђокић, Хотел Hayat S, …
ПРАВИЛА: 
  • Такмичење ће се одржати по правилима LEN и FINA, а у складу са правилима ПСС-а,
  • У јутарњем делу пливају се квалификације за улазак у финалa,
  • У вечерњем делу пливају се Финалне трке. У 50-ометарским и 100-метарским дисциплинама плиевај се А и Б финала, док се у осталим дисциплилнама пливају само А финала,
  • У дисциплинама 800m и 1500m слободно спорије групе пливају ујутру, док најбржа група плива увече на почетку дела,
  • Дисциплине 800m и 1500m слободно, пливају се у отвореној категорији и нема додела медаља у млађим категоријама,
  • У случају великог броја пријављених такмичара, у квалификационом делу врховни судија задржава право измене распореда група. Тада ће приоритет наступа имати најбрже три групе (по дисциплини), које су најбоље пријављене, изузев у дисциплинама 800m и 1500m,
  • У јутарњем делу такмичења освајају се медаље по категоријама (А, Б, В, Г, Д), док се у финалама освајају медаље у Отвореној категорији, 
  • Медаље се додељују након испливаних финалних трка, а у јутарњем делу медаље ће узимати делегати за записничким столом,
  • Такмичари имају право наступа у неограниченом броју дисциплина,
  • Такмичење се бодује појединачно и екипно,
СКИНС ТРКА: Најбржих 8 плвача у квалификацијама дисциплине 50м слободно, аутоматски се квалификује за скинс трку, која ће се одржати као последња дисциплина програма другог дана такмичења. Пливају се три трке 50m слободним стилом @3′,
СКИНС ПРАВИЛА ТРКЕ: Прву трку стартује осам пливача/ца, а најбржих четворо/ца прве трке се квалификује за другу, најбржих двоје пливача/ца друге трке се квалификује за трећу, док победник треће трке бива проглашен за победника скинса и осваја новчану награду од 100 €,
ПРИЈАВЕ: Пријаве послати најкасније до 12.02.2020. у Lenex формату на е-Пошту: boki86nis@gmail.com,
СТАРТНИНА: 400,00 динара по старту за домаће и 4 € (EUR) за пливаче из иностранства. Сви учесници су дужни платити стартнину пре почетка такмичења. Стартнина се плаћа у канцеларији Пливачког клуба “Дубочица”, у приземљу спортског центра или на текући рачун клуба: 275-10222159067-91,
НАГРАДЕ: 
  • Медаље се деле свим такмичарима који се пласирају међу прва три у својој категорији,
  • Пехари се деле најбољим такмичарима и такмичаркама по доле наведеним категоријама, а на основу три најбоље испливаних FINA резултата,
БОДОВАЊЕ: 
  • Бодују се 8 пливача и пливачица у апсолутној категорији из А финала, по систему прво место (9 бодова), друго место (7 бодова), треће место (6 бодова), четврто место (5 бодова), пето место (4 бода), шесто место (3 бода), седмо место (2 бода), и осмо место (1 бод).  За екипни пасман бодују се и наступи пливача у скинс тркама,
  • Бодовање скинс трке: Бодује се свих осам пливача скинс трке и то на следећи начин: прво место (27 бодова), друго место (21 бод), треће место (12 бодова), четврто место (10) бодова), пето место (4 бода), шесто место (3 бода), седмо место (2 бода), осмо место (1 бод),
  • Појединачно бодовање – бодују се 3 најбоље испливане дисцплине по FINA таблицама, нако чега се проглашавају најбољи у својим узрасним и полним категоријама,
НОВЧАНЕ НАГРАДЕ: 
Пливачи (појединачно) Пливачице (појединачно)
1. место апсолутно – 250 € 1. место апсолутна 250 €
1. место А категорија – 100 € 1. место А категорија – 100 €
1. место Б категорија – 50 € 1. место Б категорија – 50 €
Победник СКИНС трке – 100 € Победниca СКИНС трке – 100 €
ОСИГУРАЊЕ: Сваки учесник одговоран је за своје ствари као и за здравствено стање, а организатор не преузима одговорност уколико дође до повреде или других промена здравственог стања учесника,
НАПОМЕНА: Такмичење се одржава према одредбама Закона о спорту и осталим законима и нормативним актима и спортским правилима ПСС. На сва питања која нису регулисана пропозицијама овог такмичења и/или Правилником за организацију пливачких такмичења и приредби, примењују се FINA правила,
КАТЕГОРИЈЕ МУШКАРЦИ
Апсолутна Отворено Дисциплине
А 2004/2005. Све
Б 2006/2007. Све
В 2008/2009. Све 50-ице, и 100-ице, 200 и 400 слободно, 200 мешовито
Г 2010. Све 50-ице и 100-ице
и 200 слободно
Д 2011. и млађи Све 50-ице и 100 слободно
КАТЕГОРИЈЕ ЖЕНЕ
Апсолутна Отворено Дисциплине
А 2005/2006. Све
Б 2007/2008. Све
В 2009/2010. Све 50-ице, и 100-ице, 200 и 400 слободно, 200 мешовито
Г 2011. Све 50-ице и 100-ице
и 200 слободно
Д 2012. и млађе Све 50-ице и 100 слободно
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
Јутарњи део – 15.02.2020 КВАЛ. Послеподневни део – А ФИНАЛА
Распливавање: 08:00 – 08:50 Распливавање: 16:00 – 16:50
Почетак такмичења: 09:00 Почетак такмичења: 17:00
РБ ДУЖ ДИСЦИПЛИНА РБ ДУЖ ДИСЦИПЛИНА
9. 1500m Слободно
1. 50m Слободно 10. 50m Слободно
11. 100m Делфин
2. 100m Делфин Додела 1500m слободно
12. 50m Леђно
3. 50m Леђно Додела 50m слободно
13. 200m Слободно
4. 200m Слободно Додела 100m делфин
5. 100m Прсно 14. 100m Прсно
Додела 50m леђно
6. 200m Леђно 15. 200m Леђно
Додела 200m слободно
7. 200m Мешовито 16. 200m Мешовито
Додела 100m прсно
8. 1500m Слободно Додела 200m леђно
Додела 200m мешовито
Јутарњи део – 16.02.2020 КВАЛ. Послеподневни део – А ФИНАЛА
Распливавање: 08:00 – 08:50 Распливавање: 15:00 – 15:50
Почетак такмичења: 09:00 Почетак такмичења: 16:00
РБ ДУЖ ДИСЦИПЛИНА РБ ДУЖ ДИСЦИПЛИНА
17. 50m Делфин 26. 800m Слободно
27. 50m Делфин
18. 400m Мешовито 28. 400m Мешовито
Додела 800m слободно
19. 50m Прсно 29. 50m Прсно
Додела 50m делфин
20. 100m Слободно 30. 100m Слободно
Додела 400m мешовито
21. 200m Делфин 31. 200m Делфин
Додела 50m прсно
22. 100m Леђно 31. 100m Леђно
Додела 100m слободно
23. 400m Слободно 32. 400m Слободно
Додела 200m делфин
24. 200m Прсно 33. 200m Прсно
34. 3×50m Скинс Трка
25. 800m Слободно Додела 100m леђно
Додела 400m слободно
Додела 200m прсно
Додела Скинс трка
ПРОПОЗИЦИЈE(SRB)
PROPOSITION(ENG)