Borac Grand Challenge 2021 (BiH)

Link na zvaničnu stranicu organizatora
NAPOMENA: Takmičenje je u FINA kalendaru i kvalifikacioni je miting za OI Tokyo 2020, 
ORGANIZATOR: Plivački klub “Borac” iz Banja Luke, e-Pošta: pkborac@gmail.com, web: www.pkborac.com, Tel: +387 65 528 599 (Željko Panić, sportski direktor) ili +387 66 584 557 (Mara Vujasin, sekretar)    (English-https://translate.google.com/) /
PUN NAZIV: 10. MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING “BORAC GRAND CHALLENGE”,
DATUM: Subota i nedjelja, 26-27.06.2021. godine, MJESTO: 78 000 Banja Luka, Veljka Mlađenovića bb, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina,
TAKMIČENJE: Pojedinačno,
BAZEN: Gradski zatvoreni olimpijski bazen “GOB”, dimenzija 50m × 25m, temperatura vode 26°C. Ovo takmičenje se održava u 50m-skom bazenu u 10 staza. Pored olimpijskog bazena, nalazi se i 25m-ski bazen sa 5 staza, 140cm dubine, ZAGREVANJE: 25m-ski bazen sa 5 staza, 140cm dubine.
MJERENJE VREMENA: Elektronski – “Omega Electronics”, sa mogućnošću merenja reakcije starta,
SMJEŠTAJ: Sve informacije za  smještaj učesnika imate u kao “ponuda” na stranama 16. strani (deo na elgleskom) i na 31. strani (deo strana na hrvatsko-srpskom) originalnih propozicija,
OPŠTA PRAVILA: 

  • Miting se održava po FINA i LEN pravilima, kao i po pravilima PSRS i PSBiH. Svaki plivač koji je registrovan član matičnog kluba ili reprezentacije može učestvovati na ovom takmičenju,
  • Svi takmičari imaju obavezu nastupa samo u adekvatnoj sportstkoj opremi, u skladu sa FINA pravilima,
  • Plivačice i plivači koji imaju isplivanu A ili B normu za predstojeće Olimpijske igre oslobođeni su plaćanja startine,
  • Pravo nastupa imaju svi takmičari koji su legalno registrovani u svojim matičnim klubovima ili savezima, 
  • Svi takmičari odgovorni su za svoje zdravstveno stanje, te organizator ne snosi posljedice ukoliko bude zdravstveno ugroženih učesnika,

STARTNINA:

  • Startnina za domaće takmičare (registrovani u BiH) iznose 5 KM po trci,
  • Startnina za strane takmičare iznosi 5 € po staru, 
  • Krajnji rok za uplatni startnina je petak, 25.06.2021 godine, Kancelarija Plivačkog kluba Borac, prvi, sprat, prostor pored kafića,
  • Sastanak delegata, 18:00, ukoliko bude potrebe,

NAGRADE: 

  • U kvalifikacijama se dijele medalje po kategorijama (BVGDĐ),
  • U finalnom dijelu dijele se medalje samo u otvorenoj kategoriji, to podrazumeva da od ukupno 20 finalista (A i B finalisti), osvajaju medalje za prva 3 mjesta,
  • Pehari / plakete, dijele se najuspješnijem plivaču i plivačici koji ostvare naveći broj FINA bodova u zbiru isplivane 4 discipline iz oba dana takmičenja u svim kategorijama (ABVGD), Posebnu robnu nagradu sponzora MAD WAVE pod nazivom počasnog člana Plivačkog kluba “Borac” – Milorad Čavić, u trci 100m delfin dobijaju plivač i plivačica sa najviše isplivanih FINA bodova, 
  • Robna nagrada dodjeuje se samo u finalnim trkama otvorene kategorije,

NOVČANE NAGRADE: 

  • U otvorenoj (A) muškoj kategoriji dodjeljuje se novčana nagrada za najboljeg plivača koji u pojedinačnom zbiru 4 najbolje isplivana rezultata bude imao najviše isplivanih FINA bodova,
  • U otvorenoj (A) ženskoj kategoriji dodjeljuje se novčana nagrada za najbolju plivačicu koja u pojedinačnom zbiru 4 najbolje isplivana rezultata bude imala najviše isplivanih FINA bodova,
  • Da bi plivač ili plivačica konkurisao za novčanu nagradu, mora ostvariti minimalan broj isplivanih FINA bodova u 4 najbolje isplivane, a to je 2800,
  • Ukoliko plivač-ica ne ispunjava minimalnu kvotu, samim tim ne može konkurisati za novčanu nagradu, ali dobija status
    najuspješnijeg/najuspješnije,
  • Visina iznosa novčane nagrade množi se po sistemu ukupan broj isplivan po FINA bodovima iz 4 najbolje isplivane discipline sa koeficijentom € 0.15,
  • Primjer: 2800 FINA bodova * € 0.15 = € 420,

PRIJAVE: Srijeda, 22.06.2021.godine do 23:59,

KATEGORIJE
PLIVAČIKAT.PLIVAČICE
OtvorenaA (A)Otvorena
2003. i 2004.B (B)2005. i 2006.
2005. i 2006.V (C)2007. i 2008.
2007. i 2008.G (D)2009. i 2010.
2009. i 2010.D (E)2011. i 2012.
2011. i mlađiĐ (F)2013. i mlađe
PROGRAM TAKMIČENJA
Subota, 26.06.2021.
Rasplivavanje: 08:00 – 08:55
Kvalifikacije 09:00 – 13:00
Brže trke (3 po disciplini) : 09:00 – 11:30
BrDisciplinaPOLKategorijaTrka
350mprsnoMABVGDĐ (ABCDEF)Brže
450mprsnoŽABVGDĐ (ABCDEF)Brže
5100mleđnoMABVG (ABCD)Brže
6100mleđnoŽABVG (ABCD)Brže
7200mdelfinMABV (ABC)Brže
8200mdelfinŽABV (ABC)Brže
9100mslobodnoMABVG (ABCD)Brže
10100mslobodnoŽABVG (ABCD)Brže
11200mprsnoMABV (ABC)Brže
12200mprsnoŽABV (ABC)Brže
13200mmješovitoMABV (ABC)Brže
14200mmješovitoŽABV (ABC)Brže
1550mdelfinMABVGDĐ (ABCDEF)Brže
1650mdelfinŽABVGDĐ (ABCDEF)Brže
Sporije grupe 11:30-13:00 (grupe od 4 i veće ili sporija gr.)
BrDisciplinaPOLKategorijaTrka
1400mslobodnoMAB (AB)Sporije
2400mslobodnoŽAB (AB)Sporije
Dodjela medalja za B kategoriju biće organizovana nakon poslijepodnevne trke 400m slobodno
350mprsnoMABVGDĐ (ABCDEF)Sporije
450mprsnoŽABVGDĐ (ABCDEF)Sporije
Dodjela medalja za 50m prsno (BVGDĐ)
5100mleđnoMABVG (ABCD)Sporije
6100mleđnoŽABVG (ABCD)Sporije
Dodjela medalja za 100m leđno (BVG)
7200mdelfinMABV (ABC)Sporije
8200mdelfinŽABV (ABC)Sporije
Dodjela medalja za 200m delfin (BV)
9100mslobodnoMABVG (ABCD)Sporije
10100mslobodnoŽABVG (ABCD)Sporije
Dodjela medalja za 100m slobodno (BVG)
11200mprsnoMABV (ABC)Sporije
12200mprsnoŽABV (ABC)Sporije
Dodjela medalja za 200m prsno (BV)
13200mmješovitoMABV (ABC)Sporije
14200mmješovitoŽABV (ABC)Sporije
Dodjela medalja za 200m mješovito (BV)
1550mdelfinMABVGDĐ (ABCDEF)Sporije
1650mdelfinŽABVGDĐ (ABCDEF)Sporije
Dodjela medalja za 50m delfin (BVGDĐ)
Subota, 26.06.2021
Finalne trke
Rasplivavanje: 15:45 – 16:45
Ceremonija otvaranja: 16:50 – 17:05
Finalne trke: 17:10 – 18:45
BrDisciplinaPOLKategorijaTrka
1400mslobodnoMOtvorenaA Fin.
2400mslobodnoŽOtvorenaA Fin.
Dodjela medalja 400m slobodno (B i otvorena kategorija)
350mprsnoMOtvorenaA i B Fin
450mprsnoŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 50m prsno (Otvorena kategorija)
5100mleđnoMOtvorenaA i B Fin
6100mleđnoŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 100m leđno (Otvorena kategorija)
7200mdelfinMOtvorenaA i B Fin.
8200mdelfinŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 200m delfin (Otvorena kategorija)
9100mslobodnoMOtvorenaA i B Fin
10100mslobodnoŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 100m slobodno (Otvorena kategorija)
11200mprsnoMOtvorenaA i B Fin
12200mprsnoŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 200m prsno (Otvorena kategorija)
13200mmješovitoMOtvorenaA i B Fin
14200mmješovitoŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 200m mješovito (Otvorena kategorija)
1550mdelfinMOtvorenaA i B Fin
1650mdelfinŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 50m delfin (Otvorena kategorija)
171500mslobodnoMOtvorenaA Fin.
181500mslobodnoŽOtvorenaA Fin.
Dodjela medalja 1500m slobodno (Otvorena kategorija)
Nedjelja, 27.06.2021.
Kvalifikacije: 09:00 – 13:00
Rasplivavanje: 08:00 – 08:55
Brže trke (3 po disciplini): 09:00 – 11:30
BrDisciplinaPOLKategorijaTrka
19200mslobodnoMABV (ABC)Brže
20200mslobodnoŽABV (ABC)Brže
21100mdelfinMABVG (ABCD)Brže
22100mdelfinŽABVG (ABCD)Brže
23200mleđnoMABV (ABC)Brže
24200mleđnoŽABV (ABC)Brže
25100mprsnoMABVG (ABCD)Brže
26100mprsnoŽABVG (ABCD)Brže
2750mslobodnoMABVGDĐ (ABCDEF)Brže
2850mslobodnoŽABVGDĐ (ABCDEF)Brže
3150mleđnoMABVGDĐ (ABCDEF)Brže
3250mleđnoŽABVGDĐ (ABCDEF)Brže
Sporije grupe 11:30-13:00 (grupe od 4 i veće ili sporija gr.)
BrDisciplinaPOLKategorijaTrka
19200mslobodnoMABV (ABC)Sporije
20200mslobodnoŽABV (ABC)Sporije
Dodjela medalja 200m slobodno (BV)
21100mdelfinMABVG (ABCD)Sporije
22100mdelfinŽABVG (ABCD)Sporije
Dodjela medalja 100m delfin (BVG)
23200mleđnoMABV (ABC)Sporije
24200mleđnoŽABV (ABC)Sporije
Dodjela medalja 200m leđno (BV)
25100mprsnoMABVG (ABCD)Sporije
26100mprsnoŽABVG (ABCD)Sporije
Dodjela medalja 100m prsno (BVG)
2750mslobodnoMABVGDĐ (ABCDEF)Sporije
2850mslobodnoŽABVGDĐ (ABCDEF)Sporije
Dodjela medalja 50m slobodno (BVGDĐ)
29400mmješovitoMAB (AB)Sporije
30400mmješovitoŽAB (AB)Sporije
Dodjele medalja za B kategoriju biće organizovana nakon poslijepodnevne trke 400m mješovito
3150mleđnoMABVGDĐ (ABCDEF)Sporije
3250mleđnoŽABVGDĐ (ABCDEF)Sporije
Dodjela medalja za 50m leđno  (BVGDĐ)
Nedjelja, 27.06.2021.
Finalne trke
Rasplivavanje: 16:00 – 16:45
Finalne trke: 16:50 – 18:30
BrDisciplinaPOLKategorijaTrka
19200mslobodnoMOtvorenaA i B Fin
20200mslobodnoŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 200m slobodno (Otvorena kategorija)
21100mdelfinMOtvorenaA i B Fin
22100mdelfinŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 100m delfin (Otvorena kategorija)
23200mleđnoMOtvorenaA i B Fin
24200mleđnoŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 200m leđno (Otvorena kategorija)
25100mprsnoMOtvorenaA i B Fin
26100mprsnoŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 100m prsno (Otvorena kategorija)
2750mslobodnoMOtvorenaA i B Fin
2850mslobodnoŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 50m slobodno (Otvorena kategorija)
29400mmješovitoMOtvorenaA Fin.
30400mmješovitoŽOtvorenaA Fin.
Dodjela medalja 400m mješovito (B i Otvorena kategorija)
3150mleđnoMOtvorenaA i B Fin
3250mleđnoŽOtvorenaA i B Fin
Dodjela medalja 50m leđno (Otvorena kategorija)
33800mslobodnoMOtvorenaA Fin.
34800mslobodnoŽOtvorenaA Fin.
Dodjela medalja 800m slobodno (Otvorena kategorija)


PROPOZICIJE/PROPOSITION(ENG/BIH)