Борац Grand Challenge 2022 (BiH)

Линк на званичну страницу организатора
НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА: 11. МЕЂУНАРОДНИ ПЛИВАЧКИ МИТИНГ „БОРАЦ GRAND CHALLENGE“ 2022,   (English-https://translate.google.com/) /
ОРГАНИЗАТОР: Пливачки клуб „Борац“ из Бања Луке, е-Пошта: pkborac@gmail.com, web: www.pkborac.org, Тел: +387 65 528 599 (Жељко Панић, спортски директор) или +387 66 584 557 (Мара Вујасин, секретар),
ДАТУМ: Субота и недјеља, 23-24.07.2022. године,
КЉУЧНИ ДАТУМ: За пријаву учешћа на такмичење, резервације смјештаја, исхране и превоза је 19.07.2022 до 23:59,
МЈЕСТО: 78 000 Бања Лука, Вељка Млађеновића бб, Република Српска, Босна и Херцеговина,
ТАКМИЧЕЊЕ: Појединачно,
БАЗЕН: Градски затворени олимпијски базен „ГОБ“, димензија 50m × 25m, температура воде 26°C. Ово такмичење се одржава у 50m-ском базену са 10 стаза. Поред олимпијског базена, налази се и 25m-ски базен са 5 стаза, 140cm дубине,
ЗАГРЕВАЊЕ: 25m-ски базен са 5 стаза, 140cm дубине.
МЈЕРЕЊЕ ВРЕМЕНА: Електронски – „Omega Electronics“, са могућношћу мерења реакције старта,
СМЈЕШТАЈ: Све информације за  смјештај учесника имате у као „понуда“ на странама 16. страни (део на елглеском) и на 32. страни (део страна на хрватско-српском) оригиналних пропозиција,
ОПШТА ПРАВИЛА: 

  • Митинг се одржава по FINA и LEN правилима, као и по правилима ПСРС и ПСБиХ. Сваки пливач који је регистрован члан матичног клуба или репрезентације може учествовати на овом такмичењу,
  • Сви такмичари имају обавезу наступа само у адекватној спортсткој опреми, у складу са FINA правилима,
  • Пливачице и пливачи који имају испливану А или Б норму за предстојеће Олимпијске игре ослобођени су плаћања стартине,
  • Право наступа имају сви такмичари који су легално регистровани у својим матичним клубовима или савезима,
  • Сви такмичари одговорни су за своје здравствено стање, те организатор не сноси посљедице уколико буде здравствено угрожених учесника,

СТАРТНИНА:

  • Стартнина за домаће такмичаре (регистровани у БиХ) износе 5 KM по трци,
  • Стартнина за стране такмичаре износи 5 € по стару,
  • Стартнину платити најкасније до петка, 22.07.2022 године (канцеларија Пливачког клуба Борац, први, спрат, простор поред кафића),
  • Стартнина за клубове који желе да обарају националне рекорде, за појединце је 30 € по старту, за штафетне трке је 150 € по трци,
  • Стартнина за појединце и штафете који желе да остваре норму за СП је гратис,
  • Састанак делегата, петак , 22.07.2022 у 18:00, уколико буде потребе,

НАГРАДЕ:

  • У квалификацијама се дијеле медаље по категоријама БВГДЂ / BCDEF,
  • У финалном дијелу дијеле се медаље само у отвореној категорији, то подразумева да од укупно 20 финалиста (А и Б финалисти), освајају медаље за прва 3 мјеста,
  • Пехари / плакете, дијеле се најуспјешнијем пливачу и пливачици који остваре навећи број FINA бодова у збиру испливане 4 дисциплине из оба дана такмичења у свим категоријама, АБВГД / ABCDE,
  • Посебну робну награду спонзора MAD WAVE под називом почасног члана Пливачког клуба „Борац“ – Милорад Чавић, у трци 100m делфин добијају пливач и пливачица са највише испливаних FINA бодова,
  • Робна награда додјеује се само у финалним тркама отворене категорије,

НОВЧАНЕ НАГРАДЕ:

  • У отвореној (А) мушкој категорији додјељује се новчана награда за најбољег пливача који у појединачном збиру 4 најбоље испливана резултата буде имао највише испливаних FINA бодова,
  • У отвореној (А) женској категорији додјељује се новчана награда за најбољу пливачицу која у појединачном збиру 4 најбоље испливана резултата буде имала највише испливаних FINA бодова,
  • Да би пливач или пливачица конкурисао за новчану награду, мора остварити минималан број испливаних FINA бодова у 4 најбоље испливане, а то је 2800,
  • Уколико пливач-ица не испуњава минималну квоту, самим тим не може конкурисати за новчану награду, али добија статус најуспјешнијег/најуспјешније,
  • Висина износа новчане награде множи се по систему укупан број испливан по FINA бодовима из 4 најбоље испливане дисциплине са коефицијентом € 0.15,
  • Примјер: 2800 FINA бодова * € 0.15 = € 420,

ПРИЈАВЕ: Уторак, 19.07.2022.године до 23:59, (обратити пажњу, није као најчешће  виђено – СРЕДА, већ УТОРАК),

КАТЕГОРИЈЕ
ПЛИВАЧИ КАТ. ПЛИВАЧИЦЕ
Апсолутна А (A) Апсолутна
2004. и 2005. Б (B) 2005. и 2006.
2006. и 2007. В (C) 2007. и 2008.
2008. и 2009. Г (D) 2009. и 2010.
2010. и 2011. Д (E) 2011. и 2012.
2012. и млађи Ђ (F) 2013. и млађе
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
Субота, 23.07.2022.
Распливавање: 08:00 – 08:55
Квалификације 09:00 – 13:00
Брже трке (3 по дисциплини) : 09:00 – 11:30
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
3 50m прсно М АБВГДЂ (ABCDEF) Брже
4 50m прсно Ж АБВГДЂ (ABCDEF) Брже
5 100m леђно М АБВГ (ABCD) Брже
6 100m леђно Ж АБВГ (ABCD) Брже
7 200m делфин М АБВГ (ABCD) Брже
8 200m делфин Ж АБВГ (ABCD) Брже
9 100m слободно М АБВГ (ABCD) Брже
10 100m слободно Ж АБВГ (ABCD) Брже
11 200m прсно М АБВГ (ABCD) Брже
12 200m прсно Ж АБВГ (ABCD) Брже
13 200m мјешовито М АБВГ (ABCD) Брже
14 200m мјешовито Ж АБВГ (ABCD) Брже
15 50m делфин М АБВГДЂ (ABCDEF) Брже
16 50m делфин Ж АБВГДЂ (ABCDEF) Брже
Спорије групе 11:30-13:00 (групе од 4 и веће или спорија гр.)
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
1 400m слободно М АБ (AB) Спорије
2 400m слободно Ж АБ (AB) Спорије
Додјела медаља за Б / B категорију биће организована након послијеподневне трке 400m слободно
3 50m прсно М АБВГДЂ (ABCDEF) Спорије
4 50m прсно Ж АБВГДЂ (ABCDEF) Спорије
Додјела медаља за 50m прсно (БВГДЂ)
5 100m леђно М АБВГ (ABCD) Спорије
6 100m леђно Ж АБВГ (ABCD) Спорије
Додјела медаља за 100m леђно (БВГ / BCD)
7 200m делфин М АБВГ (ABCD) Спорије
8 200m делфин Ж АБВГ (ABCD) Спорије
Додјела медаља за 200m делфин (БВ)
9 100m слободно М АБВГ (ABCD) Спорије
10 100m слободно Ж АБВГ (ABCD) Спорије
Додјела медаља за 100m слободно (БВГ / BCD)
11 200m прсно М АБВГ (ABCD) Спорије
12 200m прсно Ж АБВГ (ABCD) Спорије
Додјела медаља за 200m прсно (БВ / BC)
13 200m мјешовито М АБВГ (ABCD) Спорије
14 200m мјешовито Ж АБВГ (ABCD) Спорије
Додјела медаља за 200m мјешовито (БВ / BC)
15 50m делфин М АБВГДЂ (ABCDEF) Спорије
16 50m делфин Ж АБВГДЂ (ABCDEF) Спорије
Додјела медаља за 50m делфин (БВГДЂ / BCDEF)
Субота, 23.07.2022
Финалне трке
Распливавање: 15:45 – 16:45
Церемонија отварања: 16:50 – 17:05
Финалне трке: 17:10 – 18:45
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
1 400m слободно М Отворена А Фин.
2 400m слободно Ж Отворена А Фин.
Додјела медаља 400m слободно (Б / B и отворена категорија)
3 50m прсно М Отворена А и Б Фин
4 50m прсно Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 50m прсно (Отворена категорија)
5 100m леђно М Отворена А и Б Фин
6 100m леђно Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 100m леђно (Отворена категорија)
7 200m делфин М Отворена А и Б Фин.
8 200m делфин Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 200m делфин (Отворена категорија)
9 100m слободно М Отворена А и Б Фин
10 100m слободно Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 100m слободно (Отворена категорија)
11 200m прсно М Отворена А Б Фин
12 200m прсно Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 200m прсно (Отворена категорија)
13 200m мјешовито М Отворена А и Б Фин
14 200m мјешовито Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 200m мјешовито (Отворена категорија)
15 50m делфин М Отворена А и Б Фин
16 50m делфин Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 50m делфин (Отворена категорија)
17 1500m слободно М Отворена А Фин.
18 1500m слободно Ж Отворена А Фин.
Додјела медаља 1500m слободно (Отворена категорија)
Недјеља, 24.07.2022.
Квалификације: 09:00 – 13:00
Распливавање: 08:00 – 08:55
Брже трке (3 по дисциплини): 09:00 – 11:30
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
19 200m слободно М АБВГ (ABCD) Брже
20 200m слободно Ж АБВГ (ABCD) Брже
21 100m делфин М АБВГ (ABCD) Брже
22 100m делфин Ж АБВГ (ABCD) Брже
23 200m леђно М АБВГ (ABCD) Брже
24 200m леђно Ж АБВГ (ABCD) Брже
25 100m прсно М АБВГ (ABCD) Брже
26 100m прсно Ж АБВГ (ABCD) Брже
27 50m слободно М АБВГДЂ (ABCDEF) Брже
28 50m слободно Ж АБВГДЂ (ABCDEF) Брже
31 50m леђно М АБВГДЂ (ABCDEF) Брже
32 50m леђно Ж АБВГДЂ (ABCDEF) Брже
Спорије групе 11:30-13:00 (групе од 4 и веће или спорија гр.)
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
19 200m слободно М АБВГ (ABCD) Спорије
20 200m слободно Ж АБВГ (ABCD) Спорије
Додјела медаља 200m слободно (БВ / BC)
21 100m делфин М АБВГ (ABCD) Спорије
22 100m делфин Ж АБВГ (ABCD) Спорије
Додјела медаља 100m делфин (БВГ / BCD)
23 200m леђно М АБВГ (ABCD) Спорије
24 200m леђно Ж АБВГ (ABCD) Спорије
Додјела медаља 200m леђно (БВ / BC)
25 100m прсно М АБВГ (ABCD) Спорије
26 100m прсно Ж АБВГ (ABCD) Спорије
Додјела медаља 100m прсно (БВГ / BCD)
27 50m слободно М АБВГДЂ (ABCDEF) Спорије
28 50m слободно Ж АБВГДЂ (ABCDEF) Спорије
Додјела медаља 50m слободно (БВГДЂ / BCDEF)
29 400m мјешовито М АБ (AB) Спорије
30 400m мјешовито Ж АБ (AB) Спорије
Додјеле медаља за Б / B категорију биће организована након послијеподневне трке 400m мјешовито
31 50m леђно М АБВГДЂ (ABCDEF) Спорије
32 50m леђно Ж АБВГДЂ (ABCDEF) Спорије
Додјела медаља за 50m леђно  (БВГДЂ / BCDEF)
Недјеља, 24.07.2022.
Финалне трке
Распливавање: 16:00 – 16:45
Финалне трке: 16:50 – 18:30
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
19 200m слободно М Отворена А и Б Фин
20 200m слободно Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 200m слободно (Отворена категорија)
21 100m делфин М Отворена А и Б Фин
22 100m делфин Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 100m делфин (Отворена категорија)
23 200m леђно М Отворена А и Б Фин
24 200m леђно Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 200m леђно (Отворена категорија)
25 100m прсно М Отворена А и Б Фин
26 100m прсно Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 100m прсно (Отворена категорија)
27 50m слободно М Отворена А и Б Фин
28 50m слободно Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 50m слободно (Отворена категорија)
29 400m мјешовито М Отворена А Фин.
30 400m мјешовито Ж Отворена А Фин.
Додјела медаља 400m мјешовито (Б / B и Отворена категорија)
31 50m леђно М Отворена А и Б Фин
32 50m леђно Ж Отворена А и Б Фин
Додјела медаља 50m леђно (Отворена категорија)
33 800m слободно М Отворена А Фин.
34 800m слободно Ж Отворена А Фин.
Додјела медаља 800m слободно (Отворена категорија)

ПРОПОЗИЦИЈЕ/PROPOSITION(ENG/BIH)
ПРИЈАВНИ_ФАЈЛ/ENTRY_LENEX_FILE
ПРИЈАВНИ_ФАЈЛ/ENTRY_EXCEL_FILE – Егзел пријавна табела
ОНЛАЈЛ_ЛИНК/ON-LINE_LINK – кратки линк за моб/таблете: plivanje.info/borac