Dubočica Open 2019 (SRB)

Znak plivačkog kluba "Dubočica" i link na njihovu Facebook stranicu
DATUM: 16-17.02.2019.godine, subota,    (English-https://translate.google.com/)
ORGANIZATOR: Plivački klub “Dubočica”, Bulevar Oslobođenja 92, Leskovac, e-pošta: dubocicaopen@gmail.com, Veb adresa: https://pkdubocica.com/
MESTO: Leskovac, Vlajkova bb,
BAZEN: SRC “Dubočica”, zatvoreni, 50m sa 8 staza, temperatura vode 26,8 oC, pored olimpijskog bazena, nalazi se i 33m-ski bazen sa 5 staza, 120cm dubine,
MERENJE VREMENA: elektronsko,
SMEŠTAJ: Hotel Groš, Hotel Bell, Hotel ABC, Pansion Perla, Hotel Braća Đokić, Hotel Hayat S, …
PRAVILA:
  • Takmičenje će se održati po pravilima LEN i FINA, a u skladu sa pravilima PSS-a,
  • U jutarnjem delu plivaju se kvalifikacije za ulazak u A finale (50 do 400m) i B finale (50 i 100m),
  • U večernjem delu plivaju se Finalne trke A i B finala za discipline 50 i 100m, a samo A finala za discipline  preko 100m,
  • U disciplinama 800m i 1500m slobodno plivaju se 16 nabolje prijavljenih vremena i svi imaju šansu da osvoje medalju. Sporija grupa pliva ujutru, a brža grupa uveče,
  • Discipline 800m i 1500m slobodno, plivaju se u otvorenoj kategoriji i nema dodela medalja u mlađim kategorijama,
  • U slučaju velikog broja prijavljenih takmičara, u kvalifikacionom delu vrhovni sudija zadržava pravo izmene rasporeda grupa. Tada će prioritet nastupa imati prve tri grupe (po disciplini), koje su najbolje prijavljene, izuzev u disciplinama 800m i 1500m,
  • Medalje se dele nakon isplivanih finalnih trka, a u jutarnjem delu medalje  će uzimati delegati za zapisničkim stolom,
  • Takmičari imaju pravo nastupa u neograničenom broju disciplina,
  • Takmičenje se boduje pojedinačno i ekipno,

PRIJAVE: Prijave poslati najkasnije do 13.02.2019. 26.04.2019. u Lenex formatu na e-poštu: boki86nis@gmail.com,
STARTNINA: 400,00 dinara po startu za domaće i 4 € (EUR) za plivače iz inostranstva.
Svi učesnici su dužni platiti startninu pre početka takmičenja. Startnina se plaća u kancelariji Plivačkog kluba “Dubočica”, u prizemlju sportskog centra ili na tekući račun kluba: 275-10222159067-91,
NAGRADE:
  • Medalje se dele svim takmičarima koji se plasiraju među prva tri u svojoj kategoriji, 
  • Pehari se dele takmičarima/takmičarkama koji se po zbiru 3 najbolje isplivana rezultata plasiraju među tri najbolja u muškoj i ženskoj konkurenciji, odvojeno u navedenim kategorijama,
BODOVANJE:
  • Boduju se 8 plivača i plivačica u apsolutnoj kategoriji iz A finala, po sistemu 12, 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2 boda, 
  • Klubovi su dužni da imenuju glavnog trenera koji će konkurisati za nagradu ekipnog pobednika
  • Pojedinačno bodovanje – boduju se 3 najbolje isplivane discpline po FINA tablicama, nako čega se proglašavaju najbolji u svojim uzrasnim i polnim kategorijama,
NOVČANE NAGRADE:
Plivači (pojedinačno)
Plivačice (pojedinačno)
1. mesto apsolutno – 250 €
1. mesto apsolutna 250 €
1. mesto A kategorija – 100 €
1. mesto A kategorija – 100 €
1. mesto B kategorija – 50 €
1. mesto B kategorija – 50 €


Treneri – ekipno

1. Mesto u ekipnom plasmanu: 200 €
OSIGURANJE: Svaki učesnik odgovoran je za svoje stvari kao i za zdravstveno stanje, a organizator ne preuzima odgovornost ukoliko dođe do povrede ili drugih promena zdravstvenog stanja učesnika,
NAPOMENA: Takmičenje se održava prema odredbama Zakona o sportu i ostalim zakonima i normativnim aktima i sportskim pravilima PSS. Na sva pitanja koja nisu regulisana propozicijama ovog takmičenja i/ili Pravilnikom za organizaciju plivačkih takmičenja i priredbi, primenjuju se FINA pravila,
KATEGORIJE
KAT
MUŠKI
ŽENSKI
APS
APSOLUTNO
APSOLUTNO
A
2003/2004.
2004/2005
B
2005/2006.
2006/2007.
V
2007/2008.
2008/2009.
G
2009.
2010.
D
2010. i mlađi
2011- i mlađe
PROGRAM TAKMIČENJA
Jutarnji deo – 16.02.2019 KVAL. Poslepodnevni deo – FINALA
Rasplivavanje: 08:00 – 08:50
Rasplivavanje: 16:00 – 16:50
Početak takmičenja: 09:00
Početak takmičenja: 17:00
RB
DUŽ
DISCIPLINA
RB
DUŽ
DISCIPLINA



10
800m
Slobodno APS
1
50m
Delfin ABVGD
11
50m
Delfin A/B
2
400m
Mešovito ABV
12
400m
Mešovito A
3
50m
Prsno ABVGD
13
50m
Prsno A/B
4
100m
Slobodno ABVGD
14
100m
Slobodno A/B
5
200m
Delfin ABVG
15
200m
Delfin A
6
100m
Leđno ABVGD
16
100m
Leđno A/B
7
400m
Slobodno ABV
17
400m
Slobodno A
8
200m
Prsno ABVG
18
200m
Prsno A
9
800m
Slobodno APS



Jutarnji deo – 17.02.2019 KVAL.
Poslepodnevni deo – FINALA
Rasplivavanje: 08:00 – 08:50 Rasplivavanje: 15:00 – 15:50
Početak takmičenja: 09:00 Početak takmičenja: 16:00
RB
DUŽ
DISCIPLINA
RB
DUŽ
DISCIPLINA



27
1500m
Slobodno APS
19
50m
Slobodno ABVGD
28
50m
Slobodno A/B
20
100m
Delfin ABVGD
29
100m
Delfin A/B
21
50m
Leđno ABVGD
30
50m
Leđno A/B
22
200m
Slobodno ABVG
31
200m
Slobodno A
23
100m
Prsno ABVGD
32
100m
Prsno A/B
24
200m
Leđno ABVG
33
200m
Leđno A
25
200m
Mešovito ABVG
34
200m
Mešovito A
26
1500m
Slobodno APS



PROPOZICIJE(SRB)
PROPOSITION(ENG)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.