Montenegro Open 2018 (MNE)

Линк на званичну страницу Ватерполо и пливачког савеза Црне Горе
ОРГАНИЗАТОР: Ватерполо и пливачки савез Црне Горе, www.wpolo.me,    (English-https://translate.google.com/)
ТЕХНИЧКИ ОРГАНИЗАТОР: Media Sport,
МЕСТО: Подгорица Југ, ул. 19. децембра, Црна Гора, е-Пошта: pr@wpolo.me,
БАЗЕН: Олимпијски базен “Морача”, Подгорица, Ивана Милутиновића ББ, 81000 Подгорица, 50m са 10 стаза, плива се у 50m / 8 стаза,
ДАТУМ: 07. / 08.07.2018.године,
РОК ЗА ПРИЈАВЕ: Недеља, 01.07.2018.године до 23.59 на е-Пошту: aca.rosic@gmail.com,
РОК ЗА ОДЈАВЕ: Четвртак, 05.07.2018. до 20.00 на е-Пошту: aca.rosic@gmail.com
СТАРТНИНА: 5 € по старту,
БРОЈ СТАРТОВА: Неограниче број дисциплина по такмичару, сваки клуб може пријавити само једну штафету, штафета се такмичеи у Отвореној категорији (Апсолутно), 
МЕРЕЊЕ: Alge Electronic System, 
ТЕХНИЧКИ САСТАНАК: На базену, 06.07.2018, 20:00, 
АКРЕДИТАЦИЈЕ: Акредитације за све учеснике ће се поделити на Техничком састанку и биће доступне Такмичарском одбору пре старта такмичења, 

ПРОПОЗИЦИЈЕ ТАКМИЧЕЊА
КАТЕГОРИЈА МУШКИ ЖЕНСКИ
А Апсолутно Апсолутно
Б 2000. / 2001. 2002. и 2003.
Ц 2002. и 2003. 2004. и 2005.
Д 2004. и 2005. 2006. и 2007.
Е 2006. и 2007. 2008. и 2009.
Ф Студенти мушки Студенти женски
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
I ДИО – Субота 07.07.2018. (КВАЛИФИКАЦИЈЕ)
08.00 – Распливавање – 09.00 – Први дио такмичења
ДИСЦИПЛИНА КАТЕГОРИЈЕ
1. 400m Слободно – Мушкарци Сви / All
2. 50m Слободно – Жене Сви / All
3. 50m Прсно – Мушкарци Сви / All
4. 200m Леђно – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
400m Слободно Мушкарци и 50m Слободно – Жене
Б, Ц, Д, Е
5. 200m Делфин – Мушкарци Сви / All
6. 100m Делфин – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
50m Прсно – Мушкарци и 200m Леђно – Жене
Б, Ц, Д, Е
7. 100m Слободно – Мушкарци Сви  / All
8. 200m Мјешовито – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
200m Делфин – Мушкарци и 100m Делфин – Жене
Б, Ц, Д, Е
9. 50m Делфин – Мушкарци Сви / All
10. 50m Леђно – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
100m Слободно – Мушкарци и 200m Мјешовито – Жене
Б, Ц, Д, Е
11. 100m Леђно – Мушкарци Сви / All
12. 100m Прсно – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
50m Делфино – Мушкарци и 50m Леђно – Жене
Б, Ц, Д, Е
13. 200m Прсно – Мушкарци Сви / All
14. 200m Слободно – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
100m Леђно – Мушкарци и 100m Прсно – Жене
и 200m Прсно – Мушкарци  и 200m Слободно – Жене
Б, Ц, Д, Е, Ф
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
II ДИО – Субота 07.07.2018. (ФИНАЛА)
17.00 – Распливавање – 17.40 – Свечано отварање  – 18.00 – Други дио такмичења
ДИСЦИПЛИНА КАТЕГОРИЈЕ
1. 400m Слободно – Мушкарци Финале – Апсолутно
2. 50m Слободно – Жене Финале – Апсолутно
3. 50m Прсно – Мушкарци Финале – Апсолутно
4. 200m Леђно – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
400m Слободно Мушкарци и 50m Слободно – Жене
А
5. 200m Делфин – Мушкарци Финале – Апсолутно
6. 100m Делфин – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
50m Прсно – Мушкарци и 200m Леђно – Жене
А
7. 100m Слободно – Мушкарци Финале – Апсолутно
8. 200m Мјешовито – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
200m Делфин – Мушкарци и 100m Делфин – Жене
А
9. 50m Делфин – Мушкарци Финале – Апсолутно
10. 50m Леђно – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
100m Слободно – Мушкарци и 200m Мјешовито – Жене
А
11. 100m Леђно – Мушкарци Финале – Апсолутно
12. 100m Прсно – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
50m Делфино – Мушкарци и 50m Леђно – Жене
А
13. 200m Прсно – Мушкарци Финале – Апсолутно
14. 200m Слободно – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
100m Леђно – Мушкарци и 100m Прсно – Жене
А
15. 4×100m Мјешовито – Мушкарци А – Апсолутно
16. 4×100m Мјешовито – Жене А – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
и 200m Прсно – Мушкарци и 200m Слободно – Жене и 4×100m Мјешовито – Мушкарци и 4×100m Мјешовито – Жене
А
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
III ДИО – Недјеља 08.07.2018. (КВАЛИФИКАЦИЈЕ)
08.00 – Распливавање – 09.00 – Трећи дио такмичења
ДИСЦИПЛИНА КАТЕГОРИЈЕ
17. 400m Слободно – Жене Сви / All
18. 50m Слободно – Мушкарци Сви / All
19. 50m Прсно – Жене Сви / All
20. 200m Леђно – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
400m Слободно Жене и 50m Слободно – Мушкарци
Б, Ц, Д, Е
21. 200m Делфин – Жене Сви / All
22. 100m Делфин – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
50m Прсно – Жене и 200m Леђно – Мушкарци
Б, Ц, Д, Е
23. 100m Слободно – Жене Сви / All
24. 200m Мјешовито – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
200m Делфин – Жене и 100m Делфин – Мушкарци
Б, Ц, Д, Е
25. 50m Делфин – Жене Сви / All
26. 50m Леђно – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
100m Слободно – Жене и 200m Мјешовито – Мушкарци
Б, Ц, Д, Е
27. 100m Леђно – Жене Сви / All
28. 100m Прсно – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
50m Делфино – Жене и 50m Леђно – Мушкарци
Б, Ц, Д, Е
29. 200m Прсно – Жене Сви / All
30. 200m Слободно – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
100m Леђно – Жене и 100m Прсно – Мушкарци
и 200m Прсно – Жене и 200m Слободно – Мушкарци
Б, Ц, Д, Е, Ф
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
IV ДИО – Недјеља 08.07.2018. (ФИНАЛА)
17.00 – Распливавање – 18.00 – Четврти дио такмичења
ДИСЦИПЛИНА КАТЕГОРИЈЕ
17. 400m Слободно – Жене Финале – Апсолутно
18. 50m Слободно – Мушкарци Финале – Апсолутно
19. 50m Прсно – Жене Финале – Апсолутно
20. 200m Леђно – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
400m Слободно – Жене и 50m Слободно – Мушкарци
А
21. 200m Делфин – Жене  Финале – Апсолутно
22. 100m Делфин – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
50m Прсно – Жене и 200m Леђно – Мушкарци
А
23. 100m Слободно – Жене Финале – Апсолутно
24. 200m Мјешовито – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
200m Делфин – Жене и 100m Делфин – Мушкарци
А
25. 50m Делфин – Жене Финале – Апсолутно
26. 50m Леђно – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
100m Слободно – Жене и 200m Мјешовито – Мушкарци
А
27. 100m Леђно – Жене Финале – Апсолутно
28. 100m Прсно – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ 
50m Делфино – Жене и 50m Леђно – Мушкарци
А
29. 200m Прсно – Жене Финале – Апсолутно
30. 200m Слободно – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
100m Леђно – Жене и 100m Прсно – Мушкарци
А
31. 4×100m Слободно – Жене А – Апсолутно
32. 4×100m Слободно – Мушкарци А – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
и 200m Прсно – Жене и 200m Слободно – Мушкарци
и 4×100m Слободно – Жене и 4×100m Слободно – Мушкарци
А
ЦЕРЕМОНИЈА ПРОГЛАШЕЊА 5 НАЈБОЉИХ ТАКМИЧАРА
И ТАКМИЧАРКИ У АПСОЛУТНОЈ КОНКУРЕНЦИЈИ

ПРАВИЛА:
КВАЛИФИКАЦИЈЕ: У пријеподневним дјеловима програма се пливају квалификације. Број група и распоред такмичара по групама у свим индивидуалним дисциплинама ће се формирати у односу на носиоце група у складу са FINA (SW. 3.1). У случају да се у одређеној дисциплини пријави највише 8 такмичара, умијесто квалификација ће се пливати директно финале. Категорина Ф плива само дисциплине 50m и 100m слободно. У случају великог броја пријављених такмичара и потенцијалног кашњења у односу на планирану сатницу, врховни судија има право да одобри пуштање трка применом “летећег старта”, о чему ће бити одлучено на састанку делегата,
ФИНАЛА: Финала у свим индивидуалним дисциплинама се пливају у послијеподневном дијелу такмичења. 8 најбоље пласираних такмичара из квалификација стиче право наступа у финалу одређене дисциплине, 
ОДЈАВА НАСТУПА-ФИНАЛЕ: Одјаве се врше најкасније 30 минута по објављивању резултата из квалификација,
ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА И НАГРАДА: Медаље за Б, Ц, Д, Е и Ф категорију ће се дијелити по завршетку свих трка одређене дисциплине у пријеподневним дијеловима такмичења. Медаље за А категорију се додјељују на основу резултата из финала у послијеподневним дјеловима такмичења. Од освајача медаља и награда се очекује да се на додјели појаве на вријеме и у адекватној спортској опреми,
НАГРАДЕ:

  • Три првопласирана такмичара у свим индивидуалним дисциплинама по категорији, односно три првопласиране штафете, ће бити награђени медаљама,
  • Најбољих 5 такмчара и 5 такмичарки у апсолутној конкуренцији ће бити награђени новчаним наградама. Критеријум за одређивање најбољих такмичара је збир FINA бодова из двије различите дисциплине. По завршетку такмичења, такмичари у мушкој и женској конкуренцији ће бити награђени новчано у следећим износима:
  • 1. мјесто – 300 €
  • 2. мјесто – 250 €
  • 3. мјесто – 200 €
  • 4. мјесто – 150 €
  • 5. мјесто – 100 €

СМЈЕШТАЈ: Обратити се на е-Пошту: pr@wpolo.me, имамо обезбеђен смјештај у Студентском дому по популарним цијенама од 17 € пун пансион (ограничен капацитет) и остатак у хотелу по 35 € пун пансион, неограничен капацитет, молимо, јавите се што пре,
ПРОПОЗИЦИЈE/PROPOSITION(ENG)
ПРИЈАВНИ_LENEX/ENTRY_FILE (у припреми)
ОНЛАЈЛ/ON-LINE (у припреми)