Montenegro Open 2018 (MNE)

Link na zvaničnu stranicu Vaterpolo i plivačkog saveza Crne Gore
ORGANIZATOR: Vaterpolo i plivački savez Crne Gore, www.wpolo.me,    (English-https://translate.google.com/)
TEHNIČKI ORGANIZATOR:Media Sport,
MESTO: Podgorica Jug, ul. 19. decembra, Crna Gora, e-Pošta: pr@wpolo.me,
BAZEN: Olimpijski bazen “Morača”, Podgorica, Ivana Milutinovića BB, 81000 Podgorica, 50m sa 10 staza, pliva se u 50m / 8 staza,
DATUM: 07. / 08.07.2018.godine,
ROK ZA PRIJAVE:Nedelja, 01.07.2018.godine do 23.59 na e-Poštu: aca.rosic@gmail.com,
ROK ZA ODJAVE:Četvrtak, 05.07.2018. do 20.00 na e-Poštu: aca.rosic@gmail.com
STARTNINA: 5 € po startu,
BROJ STARTOVA:Neograniče broj disciplina po takmičaru, svaki klub može prijaviti samo jednu štafetu, štafeta se takmičei u Otvorenoj kategoriji (Apsolutno), 
MERENJE: Alge Electronic System, 
TEHNIČKI SASTANAK:Na bazenu, 06.07.2018, 20:00, 
AKREDITACIJE: Akreditacije za sve učesnike će se podeliti na Tehničkom sastanku i biće dostupne Takmičarskom odboru pre starta takmičenja,  

PROPOZICIJE TAKMIČENJA
KATEGORIJAMUŠKIŽENSKI
AApsolutnoApsolutno
B2000. / 2001.2002. i 2003.
C2002. i 2003.2004. i 2005.
D2004. i 2005.2006. i 2007.
E2006. i 2007.2008. i 2009.
FStudenti muškiStudenti ženski
PROGRAM TAKMIČENJA
I DIO – Subota 07.07.2018. (KVALIFIKACIJE)
08.00 – Rasplivavanje – 09.00 – Prvi dio takmičenja
DISCIPLINAKATEGORIJE
1.400mSlobodno – MuškarciSvi / All
2.50mSlobodno – ŽeneSvi / All
3.50mPrsno – MuškarciSvi / All
4.200mLeđno – ŽeneSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
400m Slobodno Muškarci i 50m Slobodno – Žene
B, C, D, E
5.200mDelfin – MuškarciSvi / All
6.100mDelfin – ŽeneSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Prsno – Muškarci i 200m Leđno – Žene
B, C, D, E
7.100mSlobodno – MuškarciSvi  / All
8.200mMješovito – ŽeneSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
200m Delfin – Muškarci i 100m Delfin – Žene
B, C, D, E
9.50mDelfin – MuškarciSvi / All
10.50mLeđno – ŽeneSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Slobodno – Muškarci i 200m Mješovito – Žene
B, C, D, E
11.100mLeđno – MuškarciSvi / All
12.100mPrsno – ŽeneSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Delfino – Muškarci i 50m Leđno – Žene
B, C, D, E
13.200mPrsno – MuškarciSvi / All
14.200mSlobodno – ŽeneSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Leđno – Muškarci i 100m Prsno – Žene
i 200m Prsno – Muškarci  i 200m Slobodno – Žene
B, C, D, E, F
PROGRAM TAKMIČENJA
II DIO – Subota 07.07.2018. (FINALA)
17.00 – Rasplivavanje – 17.40 – Svečano otvaranje  – 18.00 – Drugi dio takmičenja
DISCIPLINAKATEGORIJE
1.400mSlobodno – MuškarciFinale – Apsolutno
2.50mSlobodno – ŽeneFinale – Apsolutno
3.50mPrsno – MuškarciFinale – Apsolutno
4.200mLeđno – ŽeneFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
400m Slobodno Muškarci i 50m Slobodno – Žene
A
5.200mDelfin – MuškarciFinale – Apsolutno
6.100mDelfin – ŽeneFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Prsno – Muškarci i 200m Leđno – Žene
A
7.100mSlobodno – MuškarciFinale – Apsolutno
8.200mMješovito – ŽeneFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
200m Delfin – Muškarci i 100m Delfin – Žene
A
9.50mDelfin – MuškarciFinale – Apsolutno
10.50mLeđno – ŽeneFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Slobodno – Muškarci i 200m Mješovito – Žene
A
11.100mLeđno – MuškarciFinale – Apsolutno
12.100mPrsno – ŽeneFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Delfino – Muškarci i 50m Leđno – Žene
A
13.200mPrsno – MuškarciFinale – Apsolutno
14.200mSlobodno – ŽeneFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Leđno – Muškarci i 100m Prsno – Žene
A
15.4×100mMješovito – MuškarciA – Apsolutno
16.4×100mMješovito – ŽeneA – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
i 200m Prsno – Muškarci i 200m Slobodno – Žene i 4×100m Mješovito – Muškarci i 4×100m Mješovito – Žene
A
PROGRAM TAKMIČENJA
III DIO – Nedjelja 08.07.2018. (KVALIFIKACIJE)
08.00 – Rasplivavanje – 09.00 – Treći dio takmičenja
DISCIPLINAKATEGORIJE
17.400mSlobodno – ŽeneSvi / All
18.50mSlobodno – MuškarciSvi / All
19.50mPrsno – ŽeneSvi / All
20.200mLeđno – MuškarciSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
400m Slobodno Žene i 50m Slobodno – Muškarci
B, C, D, E
21.200mDelfin – ŽeneSvi / All
22.100mDelfin – MuškarciSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Prsno – Žene i 200m Leđno – Muškarci
B, C, D, E
23.100mSlobodno – ŽeneSvi / All
24.200mMješovito – MuškarciSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
200m Delfin – Žene i 100m Delfin – Muškarci
B, C, D, E
25.50mDelfin – ŽeneSvi / All
26.50mLeđno – MuškarciSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Slobodno – Žene i 200m Mješovito – Muškarci
B, C, D, E
27.100mLeđno – ŽeneSvi / All
28.100mPrsno – MuškarciSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Delfino – Žene i 50m Leđno – Muškarci
B, C, D, E
29.200mPrsno – ŽeneSvi / All
30.200mSlobodno – MuškarciSvi / All
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Leđno – Žene i 100m Prsno – Muškarci
i 200m Prsno – Žene i 200m Slobodno – Muškarci
B, C, D, E, F
PROGRAM TAKMIČENJA
IV DIO – Nedjelja 08.07.2018. (FINALA)
17.00 – Rasplivavanje – 18.00 – Četvrti dio takmičenja
DISCIPLINAKATEGORIJE
17.400mSlobodno – ŽeneFinale – Apsolutno
18.50mSlobodno – MuškarciFinale – Apsolutno
19.50mPrsno – ŽeneFinale – Apsolutno
20.200mLeđno – MuškarciFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
400m Slobodno – Žene i 50m Slobodno – Muškarci
A
21.200mDelfin – Žene Finale – Apsolutno
22.100mDelfin – MuškarciFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
50m Prsno – Žene i 200m Leđno – Muškarci
A
23.100mSlobodno – ŽeneFinale – Apsolutno
24.200mMješovito – MuškarciFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
200m Delfin – Žene i 100m Delfin – Muškarci
A
25.50mDelfin – ŽeneFinale – Apsolutno
26.50mLeđno – MuškarciFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Slobodno – Žene i 200m Mješovito – Muškarci
A
27.100mLeđno – ŽeneFinale – Apsolutno
28.100mPrsno – MuškarciFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE 
50m Delfino – Žene i 50m Leđno – Muškarci
A
29.200mPrsno – ŽeneFinale – Apsolutno
30.200mSlobodno – MuškarciFinale – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
100m Leđno – Žene i 100m Prsno – Muškarci
A
31.4×100mSlobodno – ŽeneA – Apsolutno
32.4×100mSlobodno – MuškarciA – Apsolutno
CEREMONIJA DODJELE MEDALJA ZA DISCIPLINE
i 200m Prsno – Žene i 200m Slobodno – Muškarci
i 4×100m Slobodno – Žene i 4×100m Slobodno – Muškarci
A
CEREMONIJA PROGLAŠENJA 5 NAJBOLJIH TAKMIČARA
I TAKMIČARKI U APSOLUTNOJ KONKURENCIJI

PRAVILA:
KVALIFIKACIJE: U prijepodnevnim djelovima programa se plivaju kvalifikacije. Broj grupa i raspored takmičara po grupama u svim individualnim disciplinama će se formirati u odnosu na nosioce grupa u skladu sa FINA (SW. 3.1). U slučaju da se u određenoj disciplini prijavi najviše 8 takmičara, umijesto kvalifikacija će se plivati direktno finale. Kategorina F pliva samo discipline 50m i 100m slobodno. U slučaju velikog broja prijavljenih takmičara i potencijalnog kašnjenja u odnosu na planiranu satnicu, vrhovni sudija ima pravo da odobri puštanje trka primenom “letećeg starta”, o čemu će biti odlučeno na sastanku delegata,
FINALA: Finala u svim individualnim disciplinama se plivaju u poslijepodnevnom dijelu takmičenja. 8 najbolje plasiranih takmičara iz kvalifikacija stiče pravo nastupa u finalu određene discipline, 
ODJAVA NASTUPA-FINALE:Odjave se vrše najkasnije 30 minuta po objavljivanju rezultata iz kvalifikacija,
DODJELE MEDALJA I NAGRADA: Medalje za B, C, D, E i F kategoriju će se dijeliti po završetku svih trka određene discipline u prijepodnevnim dijelovima takmičenja. Medalje za A kategoriju se dodjeljuju na osnovu rezultata iz finala u poslijepodnevnim djelovima takmičenja. Od osvajača medalja i nagrada se očekuje da se na dodjeli pojave na vrijeme i u adekvatnoj sportskoj opremi,
NAGRADE:

  • Tri prvoplasirana takmičara u svim individualnim disciplinama po kategoriji, odnosno tri prvoplasirane štafete, će biti nagrađeni medaljama,
  • Najboljih 5 takmčara i 5 takmičarki u apsolutnoj konkurenciji će biti nagrađeni novčanim nagradama. Kriterijum za određivanje najboljih takmičara je zbir FINA bodova iz dvije različite discipline. Po završetku takmičenja, takmičari u muškoj i ženskoj konkurenciji će biti nagrađeni novčano u sledećim iznosima:
  • 1. mjesto – 300 €
  • 2. mjesto – 250 €
  • 3. mjesto – 200 €
  • 4. mjesto – 150 €
  • 5. mjesto – 100 €

SMJEŠTAJ: Obratiti se na e-Poštu: pr@wpolo.me, imamo obezbeđen smještaj u Studentskom domu po popularnim cijenama od 17 € pun pansion (ograničen kapacitet) i ostatak u hotelu po 35 € pun pansion, neograničen kapacitet, molimo, javite se što pre,
PROPOZICIJE/PROPOSITION(ENG)
PRIJAVNI_LENEX/ENTRY_FILE
ONLAJL/ON-LINE