NAZIV TAKMIČENJA: “Sarajevo Aquatics 2022”
ORGANIZATOR: Gradski klub vodenih sportova “Sarajevo”, Sarajevo, info@gksarajevo.ba, i/ili tel/mob: +387 (0)61-145-618 (Igor Bilas), / (English-https://translate.google.com/)
DATUM: 04.06.2022.godine,
MESTO: Sarajevo,
BAZEN: Olimpijski bazen “Otoka”, 25m, 8 staza, temperatura vode 260C, vazduha 270C,
MERENJE VREMENA: Elektronsko, Omega elektronika,
PRAVILA: Miting se odvija po pravilima PSBiH i FINA,
STARTNINA: 20 KM po plivaču/plivačici za klubove iz BiH, 10 € za klubove iz inostranstva i učesnici su je dužni uplatiti na račun: UniCredit Bank cc br.ž.r: 3386902234611910 ili organizatoru prije takmičenja – za uplate iz BiH ili IBAN BA39 3386 9022 3461 1910 – za uplate iz inostranstva,
PRIJAVE: Rok za prijave je 01.06.2022 na info@gksarajevo.ba. Prijave slati u Lenex formatu. Prijave moraju sadržavati najbolje isplivano vrijeme u posljednjih 12 mjeseci, obzirom na ograničen broj grupa na 200m i 400m disciplinama. Discipline 200m i 400m se plivaju u apsolutnoj kategoriji,
SASTANAK DELEGATA: Subota 04.06.2022 u 08:30, sala za sastanke Olimpijski bazen “Otoka”; ,
ODGOVORNOST: Klubovi sa prijavom takmičara garantuju da su isti izvršili ljekarski pregled,
NAPOMENA: Tokom takmičenja svi učesnici su dužni da se pridržavaju svih epidemioloških mjera koje je doniš Krizni štab u cilju sprečavanja širenja COVID-19,
BROJ DJELOVA: Takmičenje se odvija u dva dijela. Prvi dio je za kategorije Z, Ž, E, Đ (I, H, G, F). Drugi dio je za kategorije D, G, V, B, A (E, D, C, B, A).
BROJ NASTUPA: PRVI DIO – Svaki takmičar može nastupiti u četiri discipline, DRUGI DIO – Svaki takmičar može nastupiti u tri discipline,
NAGRADE:
- Tri prvoplasirana takmičara (muški/ženski) biće nagrađeni medaljama,
- U disciplinama 200m i 400m, medalje se dodjeljuju samo u APSOLUTNOJ KATEGORIJI (napomenuto i u programu),
- Najuspješniji takmičari u muškoj i ženskoj konkurenciji po zbiru FINA bodova u tri discipline u kategorijama A, B, V, G, D (A, B, C, D, E) nagrađuju se peharom, (najvredniji zbir FINA bodova)
- Najuspješniji takmičari u muškoj i ženskoj konkurenciji po zbiru FINA bodova u četiri discipline u kategorijama Đ, E, Ž, Z (F, G, H, I) nagrađuju se peharom, (najvredniji zbir FINA bodova)
- Dva najvrednija rezultata takmičenja (muški i ženski) biće novčano nagrađeni (najvredniji rezultat po FINA bodovima)
KATEGORIJE TAKMIČARA ZA PRVI DIO | ||
MUŠKI | ŽENSKI | |
Kategorija Z (I) | 2015. i mlađi | 2015. i mlađe |
Kategorija Ž (H) | 2014. | 2014. |
Kategorija E (G) | 2013. | 2013. |
Kategorija Đ (F) | 2012. | 2012. |
KATEGORIJE TAKMIČARA ZA DRUGI DIO | ||
Kategorija D (E) | 2010. i mlađi | 2011. i mlađe |
Kategorija G (D) | 2008. i 2009. | 2009. i 2010. |
Kategorija V (C) | 2006. i 2007. | 2007. i 2008. |
Kategorija B (B) | 2004. i 2005. | 2005. i 2006. |
Kategorija A (A) | 2003. i stariji | 2004. i starije |
PROGRAM MITINGA | |||
I deo – Subota, 04.06.2022.godine | |||
Rapslivavanje: 08:00 – 09:15 | Takmičenje: 09:30 | ||
DUŽ. | DISCIPLINA | POL | KATEGORIJE |
25m | slobodno | M/Ž | Z, Ž, E, Đ (I, H, G, F) |
25m | leđno | M/Ž | Z, Ž, E, Đ (I, H, G, F) |
25m | delfin | M/Ž | Z, Ž, E, Đ (I, H, G, F) |
25m | prsno | M/Ž | Z, Ž, E, Đ (I, H, G, F) |
50m | slobodno | M/Ž | Z, Ž, E, Đ (I, H, G, F) |
II deo – Subota 04.06.2022.godine | |||
Rasplivavanje: 10:00 – 10:45 | Takmičenje: 11:00 | ||
DUŽ. | DISCIPLINA | POL | KATEGORIJE |
400m | slobodno | M/Ž | Apsolutna maks. 1 grupa |
50m | prsno | M/Ž | A, B, V, G, D (A, B, C, D, E) |
100m | leđno | M/Ž | A, B, V, G, D (A, B, C, D, E) |
200m | mješovito | M/Ž | Apsolutna maks. 2 grupe |
50m | slobodno | M/Ž | A, B, V, G, D (A, B, C, D, E) |
100m | prsno | M/Ž | A, B, V, G, D (A, B, C, D, E) |
200m | delfin | M/Ž | Apsolutna maks. 2 grupe |
50m | leđno | M/Ž | A, B, V, G, D (A, B, C, D, E) |
100m | slobodno | M/Ž | A, B, V, G, D (A, B, C, D, E) |
200m | prsno | M/Ž | Apsolutna maks. 2 grupe |
50m | delfin | M/Ž | A, B, V, G, D (A, B, C, D, E) |
100m | mješovito | M/Ž | A, B, V, G, D (A, B, C, D, E) |
200m | leđno | M/Ž | Apsolutna maks. 2 grupe |
100m | delfin | M/Ž | A, B, V, G, D (A, B, C, D, E) |
200m | slobodno | M/Ž | Apsolutna maks. 2 grupe |
400m | mješovito | M/Ž | Apsolutna maks. 1 grupa |
PROPOZICIJE/PROPOSITION_(BiH)
PRIJAVNI_FAJL/LENEX_ENTRY_FILE
ONLAJN/ON-LINE_LINK (plivanje.info/gkvs – kratki link za mobilne i tablete)