Требишњица CUP 2024 (BiH)

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА: II међународни пливачки митинг „Требишњица Cup 2024“  ENGLISH(translate.google.com)   
ОРГАНИЗАТОР: Клуб водених спортова „Леотар“, Требиње, ул. Свастовска бб, 89100, Требиње, Република Српска, Босна и Херцеговина, е-Пошта: kvsleotar@gmail.com, lepivel@gmail.com, Тел: +387-65-645-209
МЕСТО: Требиње, Република Српска (BiH),

ДАТУМ: 22.06.2024.године,
ТАКМИЧЕЊЕ: Појединачо и екипно,
БАЗЕН: Затворени олимпијски базен „Ана Чучковић“, СРЦ „Бање“, Требиње, димензија 50m × 25m, температура воде 26 oC. Ово такмичење се одржава на 50m базену са 10 стаза,
МЕРЕЊЕ: Електронско – „Swiss timing – Quantum electronic“,
СМЈЕШТАЈ: Све информације за смјештај учесника можете добити на е-Пошту: kvsleotar@gmail.com, Тел: +387-65-645-209
ПРАВИЛА:

  • такмичење ће се одржати по правилима LEN и WA, а у складу са правилима Пливачког савеза Републике Српске и Пливачког савеза Босне и Херцеговине и пропозицијама овог такмичења,
  • такмичење се одржава из једног дијела,
  • такмичари имају право наступа у три (3) индивидуалне дисциплине и штафети,
  • једна штафета по екипи улази у конкуренцију за медаље и бодове,
  • такмичaри су разврстани по групама од 10 пливача по вриједности пријављених резултата на 50m базену, испливаних у последњих годину дана. Најбоља група наступа последња,
  • такмичење се бодује појединачно и екипно,
  • организатор задржава право да измијени пропозиције такмичења до рока за достављање пријава.

СТАРТНИНА:

  • износи 20 KM по пријављеном такмичару (12 € за такмичаре из иностранства),
  • сви учесници дужни су платити стартнину прије почетка такмичења.

МЕДАЉЕ И ПЕХАРИ:

  • медаље се дијеле свим такмичарима који се пласирају међу прва три најбоља у дисциплини у својој категорији,
  • пехари се дијела екипним победницима, три првопласиране екипе.

БОДОВАЊЕ:

  • Екипно бодовање
  • бодује се првих 8 пливача, по систему:
  • 1. мјесто – 12 бодова,
  • 2. мјесто – 10 бодова,
  • 3. мјесто – 8 бодова,
  • 4. мјесто – 6 бодова,
  • 5. мјесто – 5 бодова,
  • 6. мјесто – 4 бода,
  • 7. мјесто – 3 бода,
  • 8. мјесто – 2 бода
  • штафете се бодују дупло, само једна по екипи,
  • појединачно бодовање је само за новчане награде у АПСОЛУТНОЈ категорији (М/Ж)
    • бодује се збир бодова из три дисциплине по FINA таблицама.

    НОВЧАНЕ НАГРАДЕ:

    • пливачи – АПСОЛУТНА (појединачно):
    • мушки – 100 €,
    • женски – 100 €,

    ТАКМИЧАРСКА ОПРЕМА: Сви такмичари су дужни да наступе у адекватној спортској опреми, коју прописује FINA правило,
    ОСИГУРАЊЕ: Сваки учесник одговоран је за своје здравствено стање и организатор не преузима одговорност уколико дође до повреде или других промјена здравственог стања учесника. Односно, клубови или појединци који се пријаве за такмичење сносе законску и материјалну одговорност за здравствену способност пријављених такмичара, без обзира на узраст, пол и такмичарску категорију, као и за своја материјална средства.
    ПРИЈАВЕ: Послати у документу за пријаву или на е-Пошту организатора kvsleotar@gmail.com и на е-Пошту: gtsatelit@gmail.com истовремено у Lenex или Excel фајл формату. Ако се користи Excel формат, молимо да се попуњава на енглеском или српском језику.
    Све информације и фајлови за такмичење могу се пронаћи на страници: Swimrankings Calendar,
    Ту је и упутство за ОНЛАЈН пријаве, у прилогу странице.
     
    Пријава мора садржати следеће податке:

    • име и презиме такмичара/такмичарке,
    • година рођења,
    • пол,
    • навив пливачког клуба,
    • пријављени резултат (најбоље испливан у протеклих 12 мјесеци) на 50m базену,

    Рок за слање финалне пријаве/пријавне листе: Сриједа, 19.06.2024.године, до 23:59h.
    Рок за одјаве: Четвртак, 20.06.2024.године до 23:59h.
    Пропозиције, пријавни фајл и ОНЛАЈН линк можете преузети и на страницама Резултата: https://plivanje.info/rezultati/ (као и на дну овог чланка, директни линкови за све потребно),

    КАТЕГОРИЈЕ:
    МУШКИ
    ЖЕНСКИ
    А (A)
    2005. и старији
    А (A)
    2005. и старије
    Б (B)
    2006. и 2007.
    Б (B)
    2006. и 2007.
    В (C)
    2008. и 2009.
    В (C)
    2008. и 2009.
    Г (D)
    2010. и 2011.
    Г (D)
    2010. и 2011.
    Д (E)
    2012.
    Д (E)
    2012.
    Ђ (F)
    2013.
    Ђ (F)
    2013.
    Е (G)
    2014.
    Е (G)
    2014.
    Ж (H)
    2015. и млађи
    Ж (H)
    2015.и млађе
    ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
    СУБОТА – 22.06.2024.
    0915h – састанак делегата и распливавање
    1015h – свечани дефиле и отварање
    1030 – почетак такмичења
    РБ
    ДИСЦИПЛИНА
    КАТЕГОРИЈЕ
    ПОЛ
    1.
    50m слободно
    А,Б,В,Г,Д,Ђ,Е,Ж (A,B,C,D,E,F,G,H)
    М/Ж
    2.
    100m делфин
    А,Б,В,Г,Д,Ђ,Е,Ж (A,B,C,D,E,F,G,H)
    М/Ж
    3.
    50m леђно
    А,Б,В,Г,Д,Ђ,Е,Ж (A,B,C,D,E,F,G,H)
    М/Ж
    4.
    100m слободно
    А,Б,В,Г,Д,Ђ,Е,Ж (A,B,C,D,E,F,G,H)
    М/Ж
    5.
    50m прсно
    А,Б,В,Г,Д,Ђ,Е,Ж (A,B,C,D,E,F,G,H)
    М/Ж
    6.
    200m мјешовито
    А,Б,В,Г (A,B,C,D)
    М/Ж
    7.
    100m леђно
    А,Б,В,Г,Д,Ђ,Е,Ж (A,B,C,D,E,F,G,H)
    М/Ж
    8.
    50m делфин
    А,Б,В,Г,Д,Ђ,Е,Ж (A,B,C,D,E,F,G,H)
    М/Ж
    9.
    100m прсноо
    А,Б,В,Г,Д,Ђ,Е,Ж (A,B,C,D,E,F,G,H)
    М/Ж
    10.
    400m слободно
    А,Б,В,Г (A,B,C,D)
    М/Ж
    11.
    4x50m мјешовито
    АПСОЛУТНА
    (М/Ж)

    Originalne propozicije

    ОРИГИНАЛНЕ ПРОПОЗИЦИЈЕ (BiH)
    ОНЛАЈН ЛИНК / ONLINE LINK – кратки линк за моб/табл. plivanje.info/tc
    ПРИЈАВНИ LENEX ENTRY FILE
    SWIMRANKINGS CALENDAR – сви потребни подаци за такмичење

    Leave a Reply

    Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.