Зимско првенство ВПСЦГ 2022 (MNE)

Линк на званичну страницу Ватерполо и пливачког савеза Црне Горе
НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА: ДРУГО ЗИМСКО ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВПСЦГ У МАЛИМ БАЗЕНИМА – 2022    /     (English-https://translate.google.com/)
ОРГАНИЗАТОР: Ватерполо и пливачки савез Црне Горе, www.wpolo.me,
МЕСТО: Котор,
БАЗЕН: Затворени базен „Зоран Џими Гопчевић“, 25m / 8 стаза,
ДАТУМ: 26/27.11.2022.године,
РОК ЗА ПРИЈАВЕ: Понедељак, 21.11.2022.године до 12.00h на е-Пошту: aca.rosic@gmail.com,
СТАРТНИНА: 10 € по пливачу. Клуб је одговоран за уплату котизације, на жиро рачун ВПСЦГ са назнаком за које такмичење или у кешу благајнику ВПСЦГ на техничком састанку делегата,
МЕРЕЊЕ: Електронско, Alge Electronic System,
ТЕХНИЧКИ САСТАНАК: На базену, 26.11.2022 у 09:00h (сат времена пре почетка такмичења),
ПОЧЕТАК ТАКМИЧЕЊА: 26.11.2022 у 10:00h и 27.11.2022 у 10:00h,
ТИП ТАКМИЧЕЊА: Затворено, индивидуално, клупско,
ПРАВИЛА: Пропозиције Пливачког првенства ВПСЦГ, Опште Пропозиције Пливачких Такмичења ВПСЦГ и FINA правила,
ПРИЈАВЕ: У Lenex и Excel формату, као и Пропозиције Државног пливачког Првенства ВПСЦГ могу се преузети на сајту ВПСЦГ и на сајту plivanje.info, пријаве у Lenex формату слати на е-Пошту: aca.rosic@gmail.com, а у Excel Формату на е-Пошту: plivanje@plivanje.me. Пријаве које не стигну на наведене е-Поште, у предвиђеним роковима, или стигну на неки други начин, неће се узети у обзир,
БРОЈ ПРИЈАВА: Максималан број индивидуалних пријава је 8 индивидуалних трка укупно на целом такмичењу, независно д дијела такмичења и узрасне категорије, максималан број штафета је неограничен, док ће се за пласман узимати једна, најбоља штафета по клубу за одређену узрасну категорију,
ПРАВИЛО СТАРТА: Стартне групе се формирају на начин, тако што се пливају групе од најслабијег пријављеног резултата по редом до најбољег пријављеног резултата без обзира на годину рођења пливача и старосну категорију пливача (директна финала)
НАГРАДЕ: 

  • Три првопласирана пливача у свим узрасним категоријама у свакој дисциплини из програма такмичења као и прве три штафете у свим узрасним категоријама из програма такмичења добијају медаље и проглашавају се Прваком Државе, Другопласираним и Трећепласираним пливачем (штафетом) одређене дисциплине и узрасне категорије,
  • Најбољем мушком и женском пливачу по узрасним категоријама као и најбољем мушком и женском пливачу укупно на целом такмичењу додијељују се пехари,
  • Три првопласирана куба ВПСЦГ на такмичењу добијају пехаре и проглашавају се Клупским Прваком Државе, Другопласираним Клубом и Трећепласираним Клубом,
  • Пехаре добија И најбољи женски ти И најбољи мушки тим,

ЉЕКАРСКИ ПРЕГЛЕД:

  • Сваки клуб регистрован у ВПСЦГ дужан је колективном Љекарском Гаранцијом гарантовати да су сви такмичари који су пријављени за одређени клуб и нађу се на стартној листи одређеног клуба, љекарски прегледани и имају уредан доказ о томе у архиви клуба. Љекарски преглед пливача не смије бити старији од 6 мијесеци током два дана такмичења. Љекарска Гаранција мора бити потписана од стране Делегата Клуба са Печатом Клуба и написана на Меморандуму Клуба,
  • Делегат Клуба је одговоран за приказивање нетачних података у Љекарској Гаранцији,
  • Љекарска гаранција се даје на увид Делегату такмичења ВПСЦГ на техничком састанку прије почетка такмичења,
КАТЕГОРИЈЕ
 
КАТЕГОРИЈА
ПЛИВАЧИЦЕ ПЛИВАЧИ
МЛАЂИ ПИОНИРИ 10 г. и млађи 12 г. и млађи
ПИОНИРИ 11 и 12 г. 13 и 14 г.
КАДЕТИ 13 и 14 г. 15 и 16 г.
ОМЛАДИНЦИ 15 и 16 г. 17 и 18 г.
АПСОЛУТНО без ограничења без ограничења
 
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
I ДИО – Субота
08:00-09:45 – Распливавање – 10:00 – Такмичење
    ДИСЦИПЛИНА ПОЛ
1.
50m Слободно
М/Ж
2.
200m Прсно
М/Ж
3.
100m Делфин
М/Ж
4.
800m Слободно
Ж
5.
100m Мјешовито
М/Ж
6.
4×100m Слободно
М/Ж
 
 
II ДИО – Субота
15:45-16:45 – Распливавање – 17:00 – Такмичење
   
ДИСЦИПЛИНА
ПОЛ
7.
50m Делфин
М/Ж
8.
400m Слободно
М/Ж
9.
200m Леђно
М/Ж
10.
200m Мјешовитоо
М/Ж
11.
4×50m Слободно
М/Ж
 
 
III ДИО – Недеља
08:00-09:45 – Распливавање – 10:00 – Такмичење
   
ДИСЦИПЛИНА
ПОЛ
12.
50m Леђно
М/Ж
13.
100m Слободно
М/Ж
14.
100m Прсно
М/Ж
15.
200m Делфин
М/Ж
16.
1500m Слободно
М
17.
4×100m Мјешовито
М/Ж
 
 
IV ДИО – Недеља
14:45-15:45 – Распливавање – 16:00 – Такмичење
   
ДИСЦИПЛИНА
ПОЛ
18.
50m Прсно
М/Ж
19.
200m Слободно
М/Ж
20.
100m Леђно
М/Ж
21.
400m Мјешовитоо
М/Ж
22.
4×50m Мјешовито
М/Ж
 

ПРОПОЗИЦИЈE
ПРИЈАВНИ_LENEX/ENTRY_FILE
ОНЛАЈЛ/ON-LINE– кратки линк за мобилне/таблете: plivanje.info/vpscg

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.