28. Memorijal Ante Lambaša 2020 (SRB)

Plivački klub Barakuda i link na njihovu stranicu
ORGANIZATOR: Plivački klub “Barakuda”, Ustanička 180/a, tel (Viber; WhatsApp): +381-62-555-854, e-Pošta: info@pkbarakuda.org, www.pkbarakuda.orgENGLISH(translate.google.com)  
POKROVITELJ: Sekretarijat za sport i omladinu Grada Beograda,
DATUM: 07 – 08.03.2020.godine,
MESTO: Beograd, Tadeuša Košćuška 63,
BAZEN: SRPC “Milan Gale Muškatirović” (25.maj), Beograd, 50m, 8 staza,
MERENJE VREMENA: Elektronsko,
PRIJAVE: U LENEX fajl formatu, koji je dostupan na sajtu PSS ili u Excel tabeli (u prilogu),
PRIJAVE DO: Sreda, 04.03.2020.godine na e-Poštu: pkbeograd@gmail.com,
ODJAVE DO: Poslednji rok za odjave i korekcije prijave je Petak, 06.03.2020.godine, do 20 sati,
STARTNINA: 500 dinara po startu, (za inostrane klubove 5 € po startu),
PRAVILA: Po pravilima PSS, FINA i pravilima ovog takmičenja,
RAZVRSTAVANJE: Takmičari su razvrstani po grupama, po prijavljenom vremenu, bez obzira na uzrast. Najbrža grupa startuje poslednja,
Kategorije su zatvorene, osim kategorije A (Apsolutna),
PRAVO NASTUPA: Svaki takmičar ima pravo nastupa u neograničenom broju disciplina,
BROJ GRUPA: * Broj takmičara je ograničen na 24 (3 grupe) po kategoriji. Ukoliko ima više prijavljenih takmičara jedne kategorije, popunjavaće prazna mesta u ostalim grupama, ukoliko ih bude bilo,
BROJ TAKMIČARA: ** Broj takmičara je ograničen na 16 muških i 16 ženskih, shodno prijavljenom vremenu,
APSOLUTNI POBEDNIK MEMORIJALA:  Apsolutni pobednik Memorijala Ante Lambaša je onaj takmičar i takmičarka koji osvoji najviše FINA bodova iz tri discipline, iz svakog dela po jedna najbolja disciplina
POBEDNIK MEMORIJALA: Pobednik Memorijala za kategoriju je takmičar i takmičarka sa najviše osvojenih FINA bodova zbirom tri discipline, iz svakog dela po jedna najbolja discilina,
NAGRADE:
  • Prva tri takmičara u svakoj disciplini i kategoriji biće nagrađeni medaljama,
  • Najuspešniji takmičar i najuspešnija takmičarka u svim kategorijama dobijaju nagrade sponzora u vidu opreme Mad Wave,
  • Apsolutni pobednik i pobednica “Memorijala Ante Lambaša” nagrađuju se novčano. Da bi plivač ili plivačica konkurisao za novčanu nagradu, mora ostvariti uslov da je zbir FINA bodova iz 3 discipline najmanji 2000,
  • Visina iznosa novčanih nagrada dobija se po sistemu isplivan broj FINA bodova iz 3 discipline × 10 rsd,
SMEŠTAJ: Svi zainteresovani za smeštaj se mogu obratiti organizatoru na gore navedene kontakte do 25.02.2020.,
NAPOMENE:
  • Organizator ne odgovara za lične stvari učesnika takmičenja,
  • Sve troškove snose učesnici takmičenja, osim takmičara koji ulaze u reciprocitet i ostale takmičare po pozivu,
  • Svi kategorisani takmičari, koji po kategorizaciji MOS-a i OKS-a imaju isplivani nacionalni razred ili veći u 2019.godini, oslobođeni su plaćanja startnine, kao i svi takmičari iz inostranstva koji u 2019.godini imaju isplivan rezultat sa najmanje 800 FINA 2019 bodova,
  • Svojom prijavom klubovi garantuju da su svi prijavljeni takmičari lekarski pregledani i kao takvi, sposobni za takmičenje,
  • Organizator ne odgovara za lične stvari učesnika takmičenja,
  • Prijavom svojih takmičara za ovo takmičenje, klubovi potvrđuju da su njihovi plivači lekarski pregledani i kao takvi sposobni za takmičenje,
  • * Takmičenje se održava prema odredbama Zakona o sportu RS, Takmičarskom pravilniku PSS i ostalim normativnim aktima PSS. Na sva pitanja koja nisu regulisana izvodom iz propozicija ovog takmičenja, Takmičarskim pravilnikom i Pravilnikom o organizaciji takmičenja i učešću na takmičenju, primenjuju se Međunarodna pravila plivanja i ostala pravila FINA,
KONTAKT: Plivački klub “Barakuda”, Beograd, Mob.tel (Viber; WhatsApp) +381-62-555-854, e-Pošta: info@pkbarakuda.org, www.pkbarakuda.org, Kako se takmičenje održava na bazenu “Milan Gale Muškatirović” (“25. Maj”), smeštaj je u organizaciji domaćina i to u hotelu visoke klase, jer ostali smeštaj na bazi FB nisu adekvatni ili ne postoje. U cilju popularizacije plivanja u Beogradu, organizator pokriva sve troškove smeštaja za jednog trenera ili pratioca na svaka 4 prijavljena plivača.Takođe, svi plivači sa spiska kategorisanih sportista PSS, oslobođeni su plaćanja startnine. Spisak je u prilogu
Smeštaj na bazi FB su sledeći, po osobi dnevno, bez uračunatih taksi:
  • N/D – 25 €, 
  • FB – 40 €, 

Taksa iznosi 180 dinara po osobi dnevno.
Ukoliko ove cene prevazilaze budžete klubova, možete se obratiti Domu učenika srednjih škola “Patrijarh Pavle”, Zdravka Čelara 14 (3.5km od bazena), kontakt: hosteldom@gmail.com i tel:+381-11-2072-605, +3851-69-8930-203, +381-69-8930-253;
Navedeni smeštaji nisu u organizaciji domaćina takmičenja, pa se za rezervacije morate pobrinuti sami .

KATEGORIJE
MUŠKIKATŽENSKI
Apsolutna 2007. i starijiAApsolutna 2008 i starije
2004. / 2005.B2005. / 2006.
2006. / 2007.V2007. / 2008.
2008.G2009.
2009.D2010.
2010. i mlađiĐ2011. i mlađe
PROGRAM TAKMIČENJA (i satnica)
SUBOTA, 07.3.2020.GODINE 1. DEO (za kategorije G, D, Đ)
Rasplivavanje za kategorije (M/Ž) G, D, Đ15:30 – 16:00
Sastanak delegata15-40 – 15:50
Početak takmičenja za kategorije (M/Ž) G, D, Đ16:05
DISCIPLINAPOLKAT.
50mslobodnoM/ŽG, D, Đ
100mprsnoM/ŽG, D
100mdelfinM/ŽG, D
400mslobodno *M/ŽG, D
Pauza 45 minuta i rasplivavanje za kategorije A, B, V po završetku trka mlađih kategorija
Svečano otvaranje takmičenja
SUBOTA, 07.3.2020.GODINE 1. DEO(za kategorije A, B, V)
DISCIPLINAPOLKAT.
50mslobodnoM/ŽA, B, V
200mleđnoM/ŽA, B, V
100mdelfinM/ŽA, B, V
200mprsnoM/ŽA, B, V
400mslobodno *M/ŽA, B, V
NEDELJA, 08.3.2020.GODINE 2. DEO (za kategorije G, D, Đ)
Rasplivavanje za kategorije (M/Ž) G, D, Đ08:30 – 09:00
Početak takmičenja za kategorije (M/Ž) G, D, Đ09:05
DISCIPLINAPOLKAT.
50mprsnoM/ŽG, D, Đ
100mslobodnoM/ŽG, D
200mmešovitoM/ŽG, D
100mleđnoM/ŽG, D
Pauza 45 minuta i rasplivavanje za kategorije A, B, V po završetku trka mlađih kategorija
NEDELJA, 08.3.2020.GODINE 2. DEO (za kategorije A, B, V)
DISCIPLINAPOLKAT.
50mprsnoM/ŽA, B, V
100mslobodnoM/ŽA, B, V
200mmešovitoM/ŽA, B, V
100mleđnoM/ŽA, B, V
800mslobodno **M/ŽA
NEDELJA, 08.3.2020.GODINE 3. DEO (za kategorije G, D, Đ)
Rasplivavanje za kategorije (M/Ž) G, D, Đ15:30 – 16:00
Početak takmičenja za kategorije (M/Ž) G, D, Đ16:05
DISCIPLINAPOLKAT.
50mdelfinM/ŽG, D, Đ
50mleđnoM/ŽG, D, Đ
200mslobodnoM/ŽG, D
Pauza 45 minuta i rasplivavanje za kategorije A, B, V po završetku trka mlađih kategorija
DISCIPLINAPOLKAT.
50mdelfinM/ŽA, B, V
50mleđnoM/ŽA, B, V
100mprsnoM/ŽA, B, V
200mslobodnoM/ŽA, B, V
Kategorisani_plivači_OKS_MOS_2019 
PROPOZICIJE/PROPOSITION(EX-YU) 
PROPOZICIJE/PROPOSITION(ENG)
LENEX_PRIJAVNI_FAJL/ENTRY_FILE
EXCEL_PRIJAVNI_FAJL/ENTRY_FILE