Борац Grand Challenge 2019 (BiH)

Линк на званичну страницу организатора
ОРГАНИЗАТОР: Пливачки клуб “Борац” из Бања Луке, е-Пошта: pkborac@gmail.com, web: www.pkborac.com, Тел: +387 65 528 599 (Жељко Панић, спортски директор) или +387 66 584 557 (Мара Вујасин, секретар) (English-https://translate.google.com/) /
ДАТУМ: Субота и недјеља, 19-20.10.2019. године,
МЈЕСТО: 78 000 Бања Лука, Вељка Млађеновића бб, Република Српска, Босна и Херцеговина,
ТАКМИЧЕЊЕ: Појединачно,
БАЗЕН: Градски затворени олимпијски базен “ГОБ”, димензија 50m × 25m, температура воде 26,4°C. Ово такмичење се одржава у 50m-ском базену у 10 стаза. Поред олимпијског базена, налази се и 25m-ски базен са 5 стаза, 140cm дубине,
ЗАГРЕВАЊЕ: 25m-ски базен са 5 стаза, 140cm дубине.
МЈЕРЕЊЕ ВРЕМЕНА: Електронски – “Omega Electronics”, са могућношћу мерења реакције старта,
СМЈЕШТАЈ: Све информације за  смјештај учесника имате у као “понуда” на дну оригиналних пропозиција,
ОПШТА ПРАВИЛА:
 

  • Митинг се одржава по FINA и LEN правилима, као и по правилима ПСРС и ПСБиХ. Сваки пливач који је регистрован члан матичног клуба или репрезентације може учествовати на овом такмичењу,
  • Сви такмичари имају обавезу наступа само у адекватној спортсткој опреми, у складу са FINA правилима,
  • Пливачице и пливачи који имају испливану А или Б норму за предстојеће Олимпијске игре ослобођени су плаћања стартине,
  • Право наступа имају сви такмичари који су легално регистровани у својим матичним клубовима или савезима, 
  • Сви такмичари одговорни су за своје здравствено стање, те организатор не сноси послједице уколико буде здравствено угрожених учесника,
  • Дионице изнад 400m, 800m и 1500m слободно пливају 20 пријављених такмичара (10 пливача + 10 пливачица). Сви пливају у директном финалу, послијеподне у отвореној категорији,
  • 400m (све дисциплине) плива максимално 40 такмичара (20 пливача и 20 пливачица). Спорија пријављена (10 пливача + 10 пливачица) времена пливају у квалификационом делу, док бржа (10 пливача + 10 пливачица) пријављена пливају у директном финалу,
  • Додјела медаља за Б категорију биће организована након што заврши финална дисциплина 400m слободно или 400m мјешовито (послијеподне), након што се установи да ли има освајач-ица који припадају Б категорији, а остварили су резултат за додјелу медаља у својој категорији,
  • Рангирање најбоље пријављених времена врши се након послате пријаве,

СТАРТНИНА:

  • Стартнина за домаче такмичаре (регистровани у БиХ) износе 5 KM по трци,
  • Стартнина за стране такмичаре износи 5 € по стару, 
  • Стартнина се мора платити најкасније до петка, 18.10.2019 године (канцеларија ПК Борац),

НАГРАДЕ:

  • У квалификацијама се дијеле медаље по категоријама (БЦДЕ), 
  • У финалном дијелу дијеле се медаље само у отвореној категорији, то подразумева да од укупно 20 финалиста (А и Б финалисти), освајају медаље за прва 3 мјеста,
  • Пехари / плакете, дијеле се најуспјешнијем пливачу и пливачици који остваре навећи број FINA бодова у збиру испливане 4 дисциплине из оба дана такмичења у свим категоријама (АБВГД),
  • Посебна награда Милорад Чавић почасни план Пливачког клуба “Борац”, Бања Лука,
  • Посебну робну награду спонзора MAD WAVE под називом почасног члана Пливачког клуба “Борац” – Милорад Чавић, у трци 100m делфин добијају пливач и пливачица са највише испливаних FINA бодова, 
  • Робна награда додјељује се само у финалним тркама отворене категорије,

НОВЧАНЕ НАГРАДЕ:

  • У отвореној (А) мушкој категорији додјељује се новчана награда за најбољег пливача који у појединачном збиру 4 најбоље испливана резултата буде имао највише испливаних FINA бодова,
  • У отвореној (А) женској категорији додјељује се новчана награда за најбољу пливачицу која у појединачном збиру 4 најбоље испливана резултата буде имала највише испливаних FINA бодова,
  • Да би пливач или пливачица конкурисао за новчану награду, мора остварити минималан број испливаних FINA бодова у 4 најбоље испливане, а то је 3000,
  • Уколико пливач-ица не испуњава минималну квоту, самим тим не може конкурисати за новчану награду, али добија статус најуспјешнијег/најуспјешније,
  • Висина износа новчане награде множи се по систему укупан број испливан по FINA бодовима из 4 најбоље испливане дисциплине са коефицијентом € 0.10,
  • Примјер: 3000 FINA бодова * € 0.10 = € 300,

ПРИЈАВЕ: Сриједа, 15.10.2019.године до 23:59,

КАТЕГОРИЈЕ
ПЛИВАЧИ КАТ. ПЛИВАЧИЦЕ
Отворена А Отворена
2004 и 2005. Б 2005 и 2006.
2006 и 2007. В 2007 и 2008.
2008 и 2009. Г 2009 и 2010.
2010 и млађи Д 2011 и млађе
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
Субота, 19.10.2019.
Распливавање: 08:00 – 08:55
Квалификације 09:00 – 13:00
Брже трке (3 по дисциплини) : 09:00 – 11:30
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
3 50m прсно М АБВГД Брже
4 50m прсно Ж АБВГД Брже
5 100m леђно М АБВГ Брже
6 100m леђно Ж АБВГ Брже
7 200m делфин М АБВ Брже
8 200m делфин Ж АБВ Брже
9 100m слободно М АБВГ Брже
10 100m слободно Ж АБВГ Брже
11 200m прсно М АБВ Брже
12 200m прсно Ж АБВ Брже
13 200m мјешовито М АБВ Брже
14 200m мјешовито Ж АБВ Брже
15 50m делфин М АБВГД Брже
16 50m делфин Ж АБВГД Брже
Спорије групе 11:30-13:00 (групе од 4 и веће или спорија гр.)
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
1 400m слободно М АБ Спорије
2 400m слободно Ж АБ Спорије
Додјела медаља за Б категорију биће организована након послијеподневне трке 400m слободно
3 50m прсно М АБВГД Спорије
4 50m прсно Ж АБВГД Спорије
Додјела медаља за 50m прсно (БВГД)
5 100m леђно М АБВГ Спорије
6 100m леђно Ж АБВГ Спорије
Додјела медаља за 100m леђно (БВГ)
7 200m делфин М АВБ Спорије
8 200m делфин Ж АБВ Спорије
Додјела медаља за 200m делфин (БВ)
9 100m слободно М АБВГ Спорије
10 100m слободно Ж АБВГ Спорије
Додјела медаља за 100m слободно (БВГ)
11 200m прсно М АБВ Спорије
12 200m прсно Ж АБВ Спорије
Додјела медаља за 200m прсно (БВ)
13 200m мјешовито М АБВ Спорије
14 200m мјешовито Ж АБВ Спорије
Додјела медаља за 200m мјешовито (БВ)
15 50m делфин М АБВГД Спорије
16 50m делфин Ж АБВГД Спорије
Додјела медаља за 50m делфин (БВГД)
Субота, 19.10.2019
Финалне трке
Распливавање: 15:45 – 16:45
Церемонија отварања: 16:50 – 17:05
Финалне трке: 17:10 – 18:45
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
1 400m слободно М Отворена А Фин.
2 400m слободно Ж Отворена А Фин.
Додјела медаља 400m слободно (Б и отворена категорија)
3 50m прсно М Отворена А и Б Ф.
4 50m прсно Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 50m прсно (Отворена категорија)
5 100m леђно М Отворена А и Б Ф.
6 100m леђно Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 100m леђно (Отворена категорија)
7 200m делфин М Отворена А и Б Ф.
8 200m делфин Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 200m делфин (Отворена категорија)
9 100m слободно М Отворена А и Б Ф.
10 100m слободно Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 100m слободно (Отворена категорија)
11 200m прсно М Отворена А и Б Ф.
12 200m прсно Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 200m прсно (Отворена категорија)
13 200m мјешовито М Отворена А и Б Ф.
14 200m мјешовито Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 200m мјешовито (Отворена категорија)
15 50m делфин М Отворена А и Б Ф.
16 50m делфин Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 50m делфин (Отворена категорија)
17 1500m слободно М Отворена А Фин.
18 1500m слободно Ж Отворена А Фин.
Додјела медаља 1500m слободно (Отворена категорија)
Недјеља, 20.10.2019.
Квалификације: 09:00 – 13:00
Распливавање: 08:00 – 08:55
Брже трке (3 по дисциплини): 09:00  – 11:30
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
19 200m слободно М АБВ Брже
20 200m слободно Ж АБВ Брже
21 100m делфин М АБВГ Брже
22 100m делфин Ж АБВГ Брже
23 200m леђно М АБВГ Брже
24 200m леђно Ж АБВГ Брже
25 100m прсно М АБВГ Брже
26 100m прсно Ж АБВГ Брже
27 50m слободно М АБВГД Брже
28 50m слободно Ж АБВГД Брже
31 50m леђно М АБВГ Брже
32 50m леђно Ж АБВГ Брже
Спорије групе 11:30-13:00 (групе од 4 и веће или спорија гр.)
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
19 200m слободно М АБВ Спорије
20 200m слободно Ж АБВ Спорије
Додјела медаља 200m слободно (БВ)
21 100m делфин М АБВГ Спорије
22 100m делфин Ж АБВГ Спорије
Додјела медаља 100m делфин (БВГ)
23 200m леђно М АБВ Спорије
24 200m леђно Ж АБВ Спорије
Додјела медаља 200m леђно (БВ)
25 100m прсно М АБВГ Спорије
26 100m прсно Ж АБВГ Спорије
Додјела медаља 100m прсно (БВГ)
27 50m слободно М АБВГД Спорије
28 50m слободно Ж АБВГД Спорије
Додјела медаља 50m слободно (БВГД)
29 400m мјешовито М АБ Спорије
30 400m мјешовито Ж АБ Спорије
Додјеле медаља за Б категорију биће организована након послијеподневне трке 400m мјешовито
31 50m леђно М АБВГД Спорије
32 50m леђно Ж АБВГД Спорије
Додјела медаља за 50m леђно  (БВГД)
Недјеља, 20.10.2019.
Финалне трке
Распливавање: 16:00 – 16:45
Финалне трке: 16:50 – 18:30
Бр Дисциплина ПОЛ Категорија Трка
19 200m слободно М Отворена А и Б Ф.
20 200m слободно Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 200m слободно (Отворена категорија)
21 100m делфин М Отворена А и Б Ф.
22 100m делфин Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 100m делфин (Отворена категорија)
23 200m леђно М Отворена А и Б Ф.
24 200m леђно Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 200m леђно (Отворена категорија)
25 100m прсно М Отворена А и Б Ф.
26 100m прсно Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 100m прсно (Отворена категорија)
27 50m слободно М Отворена А и Б Ф.
28 50m слободно Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 50m слободно (Отворена категорија)
29 400m мјешовито М Отворена А Фин.
30 400m мјешовито Ж Отворена А Фин.
Додјела медаља 400m мјешовито (Б и Отворена категорија)
31 50m леђно М Отворена А и Б Ф.
32 50m леђно Ж Отворена А и Б Ф.
Додјела медаља 50m леђно (Отворена категорија)
33 800m слободно М Отворена А Фин.
34 800m слободно Ж Отворена А Фин.
Додјела медаља 800m слободно (Отворена категорија)

ПРОПОЗИЦИЈЕ(BiH)
ПРОПОЗИЦИЈЕ(ENG)/PROPOSITION