DATUM ODRŽAVANJA: Subota, 08.05.2021.godine, (English-https://translate.google.com/)
PO PRAVILIMA: Takmičenje se održava po pravilima FINA i PSS,
MERENJE VREMENA: Merenje vremena ALGE elektronikom,
BAZEN: Zatvoreni, dužine 25m, 8 staza, temperatura 26 °C i vazduha 28 °C,
TIP TAKMIČENJA: Takmičenje je pojedinačno
PRAVO NASTUPA: Svaki takmičar ima pravo nastupa u dve (2) individualne discipline u svakom delu programa i jednoj štafeti,
PO PRAVILIMA: Takmičenje se održava po pravilima FINA i PSS,
MERENJE VREMENA: Merenje vremena ALGE elektronikom,
BAZEN: Zatvoreni, dužine 25m, 8 staza, temperatura 26 °C i vazduha 28 °C,
TIP TAKMIČENJA: Takmičenje je pojedinačno
PRAVO NASTUPA: Svaki takmičar ima pravo nastupa u dve (2) individualne discipline u svakom delu programa i jednoj štafeti,
KATEGORIJE: | ||
KAT | DEVOJČICE | DEČACI |
A (A) | 2006. / 2007. | 2005. / 2006. |
B (B) | 2008. | 2007. |
V (C) | 2009. | 2008. |
G (D) | 2010. | 2009. |
D (E) | 2011. | 2010. |
Đ (F) | 2012. | 2011. |
E (G) | 2013. | 2012. |
Ž (H) | 2014. i mlađe | 2013. i mlađi |
PROGRAM TAKMIČENJA: | |||
I deo | |||
Rasplivavanje: 09:00 | Tehnički sastanak: 09:00 | ||
Takmičenje: 10:00 | |||
RB | DISCIPLINA | M/Ž | KATEGORIJE |
1. | 50m Kraul | M | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
2. | 50m Kraul | Ž | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
3. | 50m Prsno | M | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
4. | 50m Prsno | Ž | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
5. | 50m Delfin | M | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
6. | 50m Delfin | Ž | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
7. | 50m Leđno | M | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
8. | 50m Leđno | Ž | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
9. | 100m Kraul | M | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
10. | 100m Kraul | Ž | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
11. | 100m Mešovito | M | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
12. | 100m Mešovito | Ž | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
13. | 4×50m Mešovito | M | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
14. | 4×50m Mešovito | Ž | D, Đ, E, Ž (E, F, G, H) |
II deo | |||
Rasplivavanje: 14:00 | |||
Takmičenje: 15:00 | |||
RB | DISCIPLINA | M/Ž | KATEGORIJE |
1. | 200m Kraul | M | A, B, V, G (A, B, C, D) |
2. | 200m Kraul | Ž | A, B, V, G (A, B, C, D) |
3. | 100m Prsno | M | A, B, V, G (A, B, C, D) |
4. | 100m Prsno | Ž | A, B, V, G (A, B, C, D) |
5. | 100m Leđno | M | A, B, V, G (A, B, C, D) |
6. | 100m Leđno | Ž | A, B, V, G (A, B, C, D) |
7. | 100m Delfin | M | A, B, V, G (A, B, C, D) |
8. | 100m Delfin | Ž | A, B, V, G (A, B, C, D) |
9. | 100m Kraul | M | A, B, V, G (A, B, C, D) |
10. | 100m Kraul | Ž | A, B, V, G (A, B, C, D) |
11. | 200m Mešovito | M | A, B, V, G (A, B, C, D) |
12. | 200m Mešovito | Ž | A,B, V, G (A, B, C, D) |
13. | 4×100m Mešovito | M | A, B, V, G (A, B, C, D) |
14. | 4×100m Mešovito | Ž | A, B, V, G (A, B, C, D) |
ŠTAFETE: Sastav šfatete 4×100m mešovito mora biti 2AB(AB)+2VG(CD), a 4×50m mešovito mora biti zastupljena sa 2DĐ(EF)+2EŽ(GH),
PROGRAM:
- 09:00 – rasplivavanje (I Deo)
- 09:00 – tehnički sastanak
- 10:00 – početak takmičenja
- 14:00 – rasplivavanje (II Deo)
- 15:00 – početak takmičenja
STARTNINA: Startnina je 800 dinara ili 8 €, broj računa: 275-10220663682-93,
NAGRADE:
- Tri prvoplasirana u svakoj kategoriji nagrađuju se medaljom.
- Najbolje isplivani rezultat po FINA bodovima u muškoj i ženskoj konkurenciji u svakoj kategoriji se posebno nagrađuje,
- Ekipi sa najviše osvojenih zlatnih medalja dodeljuje se pehar ekipnog pobednika,
- Trka 100m prsno za muške u B (B) kategoriji je MEMORIJALNA – “Miloš Najdanovski” i pobednik se posebno nagrađuje,
ROK ZA PRIJAVE: Prijave slati do 06.05.2021.godine na adresu e-Pošte: pkproleter1947@gmail.com ,
Manifestacija se održava u skladu sa propisanim merama Kriznog štaba za suzbijanje bolesti COVID-19, Zdravstvrenim protokolom PSS i ostalim normativnim aktima PSS i sportskim pravilima PSS. Na sva pitanja koja nisu regulisana izvodom iz propozicija ovog takmičenja, primenjuju se Međunarodna pravila plivanja i ostala pravila FINA,
PROPOZICIJE / PROPOSITION (SRB)
PRIJAVNI/LENEX_ENTRY_FILE
ONLAJN/ON-LINE_LINK