Приморје 2019 Св. Вид (CRO)

Знак такмичења пливачког клуба "Приморје-Croatia osiguranje" из Ријеке и линк на њихову матичну страницу
ОРГАНИЗАТОР: Пливачки клуб “Primorje-Croatia osiguranje”, HR-51000  Ријека, Потколудрицу 2, Тел./Факс: +385-51-621-454, е-mail: info@pk-primorje.hr,    (English-https://translate.google.com/) 
ДАТУМ: 09.06.2019,
МЈЕСТО: HR-51000 Ријека, Подколудрицу 2,
БАЗЕН: Базени Кантрида, затворени базен димензије 50 метара, 10 пруга,
МЈЕРЕЊЕ: Електронско, мјерни сустав “Omega”,
ПРАВИЛА:  

  • Натјецање ће се одржати по правилима FINA-e, а у складу са правилима HPS-a и овим Правилима, 
  • Натјецатељи могу наступити у неограниченом броју дисциплина по дијелу у појединачној конкуренцији те у штафети, према распореду натјецања,
  • Клуб има право наступити у свакој дисциплини програма са неограниченим бројем пливача и пливачица,
  • У штафети 8×50m мјешовито 4М/4Ж могу наступити пливачице и пливачи и групе А и групе Б,
  • у штафети 4×50m слободно наступају пливачи и пливачице групе Ц (2М/2Ж),
  • Штафета 4×50m слободно састављена од 2 пливача (М + Ж) и 2 тренера или родитеља, плива се након завршетка службеног дијела натјецања. Клубови могу пријавити једну или више штафета, до попуњења групе,
  • Сви клубови судионици јамче да су пријављени натјецатељи лијечнички способни за наступ на натјецању,

СТАРТНИНА: Стартнина по натјецатељу у износу од 35,00 куна (иноземни клубови 5 € ) по пријављеном старту,  клубови судионици су обвезни уплатити на IBAN ПК Приморја HR 0624020061100134441, иноземни клубови на: SWIFT:ESBCHR 22,
ERSTE&STEIERMARKISCHE BANK D.D.,
51000 Ријека, Јадрански трг 3а,
САСТАНАК ДЕЛЕГАТА: Недјеља у 9.00 сати, код записничког стола,
БОДОВАЊЕ:

  • Бодује се 16 најбоље пласираних у свакој дисциплини посебно у групи А и посебно у групи Би посебно у групи Ц као и 8 најбољих штафета (укупно) према FINA бодовима.
  • За екипно бодовање збрајају се два (2) најбоља пласмана пливача клуба у свакој дисциплини и штафете.

НАГРАДЕ:

  • Прва 3 натјецатеља по свакој дисциплини посебно у А групи, посебно у Б групи и посебно у Ц групи добивају медаље,
  • Троје најуспјешнијих пливача и три најуспешније пливачице посебно у групи А и  посебно у групи Б, према зброју бодова из 4 дисциплине, те у групи Ц према зброју бодова из двије дисциплине бит ће награђени посебним поклоном,
  • Три најуспјешније екипе бит ће награђене пехарима.
  • Побједници у штафети 4×50m слободно (2 пливача М/Ж + 2 родитеља или тренера) бити ће награђени пригодним поклонима,

РОК ЗА ПРИЈАВЕ: 05.06.2019.године за хрватске клубове, а 03.06.2019. за иноземне клубове,
ПРИЈАВЕ: Стартне листе се креирају на темељу пријављеног резултата. Пријаве натјецатеља хрватских клубова молимо доставити искључиво путем LENED-a до 05.06.2019.године. Пријаве натјецатеља иноземних клубова молимо доставити до 03.06.2019. на e-Пошту: info@pk-primorje.hr и dubravko.sever@ri.t-com.hr.
Пријава мора садржавати:

  • назив клуба,
  • име и презиме натјецатеља,
  • годину рођења,
  • спол,
  • дисциплине са најбоље исливаним временима на одговарајућем базену,
  • име и презиме тренера и/или име и презиме вође пута, 
КАТЕГОРИЈЕ НАТЈЕЦАТЕЉА
МУШКИ ЖЕНСКИ
A) група рођени 2007. рођене 2007.
Б) група рођени 2008. рођене 2008.
Ц) група рођени 2009. и млађи рођене 2009. и млађе
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
ПРИЈЕПОДНЕ ПОСЛИЈЕПОДНЕ
Загријавање: 08.30 сати Загријавање: 15.00 сати
Састанак делегата: 09.00 Отворење: 15.45 сати
Почетак натјецања: 09.30 сати Почетак натјецања: 16.00 сати
50m лептир (АБЦ) М/Ж 8×50m мјешовито  (АБ) (4М+4Ж)
100m леђно (АБ) М/Ж 100m лептир (АБ) М/Ж
50m прсно (АБЦ) М/Ж 50m леђно (АБЦ) М/Ж
100m слободно (АБ) М/Ж 100m прсно (АБ) М/Ж
200m мјешовито (АБ) М/Ж 50m слободно (АБЦ) М/Ж
4×50m слободно (Ц) (2М/2Ж) *4×50m мјешовито (Ц) (2М+2Ж)
*4×50m слободно (М+Ж+2 родитеља или тренера

ПРОПОЗИЦИЈЕ (CRO)
ПРОПОЗИЦИЈЕ (ENG)
ПРОПОЗИЦИЈЕ (ITA)