Montenegro Open 2020 (MNE)

Линк на званичну страницу Ватерполо и пливачког савеза Црне Горе
НАПОМЕНА: Такмичење је отказано сходно из разлога што се ситуација са COVID није променила на боље. Информација је званично потврђена од организатора.
ОРГАНИЗАТОР:
Ватерполо и пливачки савез Црне Горе, www.wpolo.me,    (English-https://translate.google.com/)
ТЕХНИЧКИ ОРГАНИЗАТОР: Главни град Подгорица и Пливачки савез Црне Горе,
МЕСТО: Подгорица Југ, ул. 19. децембра, Подгорица 81000, Црна Гора, тел: +382-20-671-931, е-Пошта: pr@wpolo.me и  danijeladjikanovic@hotmail.com ,
БАЗЕН: Олимпијски базен “Морача”, Подгорица, Ивана Милутиновића ББ, 81000 Подгорица, (50m са 10 стаза), плива се у 50m / 8 стаза,
ДАТУМ: 15-16.08.2020.године,
РОК ЗА ПРИЈАВЕ: Понедељак, 10.08.2020.године до 23.59 на е-Пошту: aca.rosic@gmail.com
РОК ЗА ОДЈАВЕ: Четвртак, 13.08.2020. до 23.59 на е-Пошту: aca.rosic@gmail.com
СТАРТНИНА: 5 € по старту,
БРОЈ СТАРТОВА: Неограничен број дисциплина по такмичару, сваки клуб може пријавити само једну штафету, штафета се такмичи у Отвореној категорији (Апсолутно),
МЕРЕЊЕ: Alge Electronic System,
ТЕХНИЧКИ САСТАНАК: У хотелу “Ambiente”, 14.08.2020, у 20:00,
АКРЕДИТАЦИЈЕ: Акредитације за све учеснике ће се поделити на Техничком састанку и биће доступне Такмичарском одбору пре старта такмичења,  
ПРАВИЛА:
КВАЛИФИКАЦИЈЕ: У пријеподневним дјеловима програма се пливају квалификације. Број група и распоред такмичара по групама у свим индивидуалним дисциплинама ће се формирати у односу на носиоце група у складу са FINA (SW. 3.1). У случају да се у одређеној дисциплини пријави мање од 9 такмичара, умијесто квалификација ће се пливати директно финале. Категорија Ђ плива само дисциплине 50m и 100m слободно. У случају великог броја пријављених такмичара и потенцијалног кашњења у односу на планирану сатницу, врховни судија има право да одобри пуштање трка применом “летећег старта”, о чему ће бити одлучено на састанку делегата,
ФИНАЛА: Финала у свим индивидуалним дисциплинама се пливају у послијеподневном дијелу такмичења. 8 најбоље пласираних такмичара из квалификација стиче право наступа у финалу одређене дисциплине,  
ОДЈАВА НАСТУПА-ФИНАЛЕ: Одјаве се врше најкасније 30 минута по објављивању резултата из квалификација,
ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА И НАГРАДА: Медаље за Б, В, Г, Д и Ђ категорију ће се дијелити по завршетку свих трка одређене дисциплине у пријеподневним дијеловима такмичења. Медаље за А категорију се додјељују на основу резултата из финала у послијеподневним дјеловима такмичења. Од освајача медаља и награда се очекује да се на додјели појаве на вријеме и у адекватној спортској опреми,
НАГРАДЕ: 
  • Три првопласирана такмичара у свим индивидуалним дисциплинама по категорији, односно три првопласиране штафете, ће бити награђени медаљама,
  • Најбољих 5 такмчара и 5 такмичарки у апсолутној конкуренцији ће бити награђени новчаним наградама. Критеријум за одређивање најбољих такмичара је збир FINA бодова из двије различите дисциплине. По завршетку такмичења, такмичари у мушкој и женској конкуренцији ће бити награђени новчано у следећим износима:
  • 1. мјесто – 500 €
  • 2. мјесто – 400 €
  • 3. мјесто – 300 €
  • 4. мјесто – 250 €
  • 5. мјесто – 200 €

СМЈЕШТАЈ: Обратити се на е-Пошту: pr@wpolo.me, имамо обезбеђен смјештај у Студентском дому по популарним цијенама од 19 € пун пансион (ограничен капацитет) и остатак у хотелу по 38 € пун пансион, неограничен капацитет, молимо, јавите се што пре, (више прочитати у комплетним пропозицијама), 

ПРОПОЗИЦИЈЕ ТАКМИЧЕЊА
КАТЕГОРИЈА МУШКИ ЖЕНСКИ
А Апсолутно Апсолутно
Б 2002. и 2003. 2003. и 2004.
В 2004. и 2005. 2005. и 2006.
Г 2006. и 2007. 2007. и 2008.
Д 2008. и 2009. 2009. и 2010.
Ђ Студенти мушки Студенти женски
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
I ДИО – Субота 15.08.2020. (КВАЛИФИКАЦИЈЕ)
08.00 – Распливавање – 09.00 – Први дио такмичења
ДИСЦИПЛИНА КАТЕГОРИЈЕ
1. 400m Слободно – Мушкарци Сви / All
2. 50m Слободно – Жене Сви / All
3. 50m Прсно – Мушкарци Сви / All
4. 200m Леђно – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
400m Слободно Мушкарци и 50m
Слободно – Жене
Б, В, Г, Д, Ђ
5. 200m Делфин – Мушкарци Сви / All
6. 100m Делфин – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ
50m Прсно – Мушкарци и 200m
Леђно – Жене
Б, В, Г, Д
7. 100m Слободно – Мушкарци Сви / All
8. 200m Мјешовито – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ 

200m Делфин – Мушкарци и 100m
Делфин – Жене
Б, В, Г, Д
9. 50m Делфин – Мушкарци Сви / All
10. 50m Леђно – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ 

100m Слободно – Мушкарци и
200m Мјешовито – Жене
Б, В, Г, Д, Ђ
11. 100m Леђно – Мушкарци Сви / All
12. 100m Прсно – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ 

50m Делфино – Мушкарци и 50m
Леђно – Жене
Б, В, Г, Д
13. 200m Прсно – Мушкарци Сви / All
14. 200m Слободно – Жене Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ

100m Леђно – Мушкарци и 100m Прсно – Жене
и 200m Прсно – Мушкарци 
и 200m Слободно – Жене
Б, В, Г, Д
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
II ДИО – Субота 15.08.2020. (ФИНАЛА)
17.00 – Распливавање – 17.40 – Свечано отварање – 18.00 – Други дио такмичења
ДИСЦИПЛИНА КАТЕГОРИЈЕ
1. 400m Слободно – Мушкарци Финале – Апсолутно
2. 50m Слободно – Жене Финале – Апсолутно
3. 50m Прсно – Мушкарци Финале – Апсолутно
4. 200m Леђно – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
400m Слободно Мушкарци и 50m
Слободно – Жене
А
5. 200m Делфин – Мушкарци Финале – Апсолутно
6. 100m Делфин – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ 

50m Прсно – Мушкарци и 200m
Леђно – Жене
А
7. 100m Слободно – Мушкарци Финале – Апсолутно
8. 200m Мјешовито – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ 

200m Делфин – Мушкарци и 100m
Делфин – Жене
А
9. 50m Делфин – Мушкарци Финале – Апсолутно
10. 50m Леђно – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ 

100m Слободно – Мушкарци и
200m Мјешовито – Жене
А
11. 100m Леђно – Мушкарци Финале – Апсолутно
12. 100m Прсно – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ 

50m Делфино – Мушкарци и 50m
Леђно – Жене
А
13. 200m Прсно – Мушкарци Финале – Апсолутно
14. 200m Слободно – Жене Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ 

100m Леђно – Мушкарци и 100m
Прсно – Жене
А
15. 4×100m Мјешовито – Мушкарци А – Апсолутно
16. 4×100m Мјешовито – Жене А – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ 

и 200m Прсно – Мушкарци
и 200m Слободно – Жене
и 4×100m Мјешовито –
Мушкарци и
4×100m Мјешовито – Жене
А
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
III ДИО – Недјеља 16.08.2020. (КВАЛИФИКАЦИЈЕ)
08.00 – Распливавање – 09.00 – Трећи дио такмичења
ДИСЦИПЛИНА КАТЕГОРИЈЕ
17. 400m Слободно – Жене Сви / All
18. 50m Слободно – Мушкарци Сви / All
19. 50m Прсно – Жене Сви / All
20. 200m Леђно – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
400m Слободно Жене и 50m
Слободно – Мушкарци
Б, В, Г, Д, Ђ
21. 200m Делфин – Жене Сви / All
22. 100m Делфин – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ

50m Прсно – Жене и 200m Леђно
– Мушкарци
Б, В, Г, Д
23. 100m Слободно – Жене Сви / All
24. 200m Мјешовито – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ

200m Делфин – Жене и 100m
Делфин – Мушкарци
Б, В, Г, Д
25. 50m Делфин – Жене Сви / All
26. 50m Леђно – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ

100m Слободно – Жене и 200m
Мјешовито – Мушкарци
Б, В, Г, Д, Ђ
27. 100m Леђно – Жене Сви / All
28. 100m Прсно – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ

50m Делфино – Жене и 50m Леђно
– Мушкарци
Б, В, Г, Д
29. 200m Прсно – Жене Сви / All
30. 200m Слободно – Мушкарци Сви / All
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ

100m Леђно – Жене
и 100m Прсно – Мушкарци

и 200m Прсно – Жене и 200m
Слободно – Мушкарци
Б, В, Г, Д
ПРОГРАМ ТАКМИЧЕЊА
IV ДИО – Недјеља 16.08.2020. (ФИНАЛА)
17.00 – Распливавање – 18.00 – Четврти дио такмичења
ДИСЦИПЛИНА КАТЕГОРИЈЕ
17. 400m Слободно – Жене Финале – Апсолутно
18. 50m Слободно – Мушкарци Финале – Апсолутно
19. 50m Прсно – Жене Финале – Апсолутно
20. 200m Леђно – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА ДИСЦИПЛИНЕ
400m Слободно – Жене и 50m
Слободно – Мушкарци
А
21. 200m Делфин – Жене Финале – Апсолутно
22. 100m Делфин – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ

50m Прсно – Жене и
200m Леђно – Мушкарци
А
23. 100m Слободно – Жене Финале – Апсолутно
24. 200m Мјешовито – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ

200m Делфин – Жене и 100m
Делфин – Мушкарци
А
25. 50m Делфин – Жене Финале – Апсолутно
26. 50m Леђно – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ

100m Слободно – Жене и 200m
Мјешовито – Мушкарци
А
27. 100m Леђно – Жене Финале – Апсолутно
28. 100m Прсно – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ

50m Делфин – Жене и 50m Леђно
– Мушкарци
А
29. 200m Прсно – Жене Финале – Апсолутно
30. 200m Слободно – Мушкарци Финале – Апсолутно
ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ 

100m Леђно – Жене и 100m Прсно
– Мушкарци
А
31. 4×100m Слободно – Жене А – Апсолутно
32. 4×100m Слободно – Мушкарци А – Апсолутно

ЦЕРЕМОНИЈА ДОДЈЕЛЕ МЕДАЉА ЗА
ДИСЦИПЛИНЕ
и 200m Прсно – Жене
и 200m Слободно – Мушкарци
и 4×100m Слободно – Жене
и
4×100m Слободно – Мушкарци

А
ЦЕРЕМОНИЈА ПРОГЛАШЕЊА 5 НАЈБОЉИХ ТАКМИЧАРА
И ТАКМИЧАРКИ У АПСОЛУТНОЈ КОНКУРЕНЦИЈИ

ПРОПОЗИЦИЈE/PROPOSITION(ENG) 
ПРИЈАВНИ_LENEX/ENTRY_FILE (у припреми)
ОНЛАЈЛ/ON-LINE (у припреми)